اهمیت انتساب ارزش در تامین سرمایه

اهمیت انتساب ارزش در تامین سرمایه

در سال 2007 ، واشنگتن پست آزمایش فوق العاده ای را انجام داد. در این آزمایش جاشوا بل نوازنده مشهور جهان در یك ایستگاه مترو معروف واشنگتن دی سی ویولن نوازی می كرد.

جالب اینجاست که بل خیلی معمولی لباس پوشیده بود. یعنی شلوار جین و کلاه بیس بال، مانند بسیاری از مجریان خیابانی که معمول است.

اما بل نیز در حال نواختن با ویولنی 3.5 میلیون دلاری بود. و این باورنکردنی به نظر می رسید.

آزمایش را خودتان را دراینجا مشاهده کنید.

اهمیت انتساب ارزش در تامین سرمایه

آزمایش جوشوا بل تعیین کرد که آیا مردم متوقف می شوند و گوش می دهند و یا به مجری پول می دهند ، به ویژه که اکثریت قریب به اتفاق آنها نمی دانستند بل کیست. اما آیا آنها بلافاصله کیفیت موسیقی او را تشخیص می دادند و متوقف می شدند؟

لئونارد اسلاتکین ، مدیر موسیقی ارکستر سمفونیک ملی ، مطمئن بود که مردم متوقف خواهند شد. او انتظار داشت كه 10٪ كسانی كه از آنجا عبور می کردند متوقف شوند و جمعیتی قابل ملاحظه جمع شود. مطمئناً این اتفاق برای یکی از بزرگترین ویولنیست های دنیا در اجرای زنده رخ خواهد داد.

اما اسلاتکین اشتباه کرد. بسیار اشتباه.

در طول 43 دقیقه ای که بل شش قطعه کلاسیک را اجرا کرد ، 1097 نفر از آنجا گذشتند. فقط 7 نفر از آنها (6/0٪) کاری خود را رها کرده و حداقل برای یک دقیقه گوش دادن توقف کردند و تنها 32 دلار به بل اهدا شد.

حال ، این آزمایش با جمع آوری پول برای کسب و کار شما چه ارتباطی دارد؟

بگذارید توضیح بدهم. اینجاست که نقش و اهمیت انتساب ارزش در تامین سرمایه روشن می شود.

اصل مهم در اینجا “انتساب ارزش” بود. انتساب ارزش یک اصطلاح روانشناختی است و به این واقعیت اشاره دارد که ذهن ما به سرعت به افراد ، اشیاء و یا موقعیت ها ارزش می بخشد و باعث می شود که ما به درستی عمل کنیم.

به عنوان مثال ، در مورد جوشوا بل ، بیشتر رهگذران وقتی جوشوا بل را در جین و کلاه بیس بال می دیدند ، ارزش بسیار کمی برای او متصور بودند. اگرچه موسیقی او باورنکردنی بود ، اما مانند هر مجری خیابانی دیگر به نظر می رسید و به همین دلیل در ذهن کسانی که می گذشتند ارزش کمی به او تعلق می گرفت.

اهمیت انتساب ارزش در تامین سرمایه
WASHINGTON, DC – APRIL 05: Joshua Bell playing at L’Enfant Plaza Metro, in Washington, DC in 2007. (Photo by Michael Williamson/The Washington Post via Getty Images)

مثال دیگری که شاید همه شما با آن ارتباط داشته اید وقتی است که می بینید چیزهای جالبی در زباله دان های شخصی وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر ببینید که یک میز زیبا در خارج از یک خانه شخصی دور ریخته شده است ، چقدر ارزش به آن می دهید؟ بیشتر افراد بلافاصله فکر می کنند که باید مشکلی وجود داشته باشد. از آنجا که صاحب آن ، با انداختن آن ، هیچ ارزشی به آن نمی دهد.

بنابراین ، بگذارید توضیح دهم که انتساب ارزش در جمع آوری پول برای کسب و کار شما کجا قرار گرفته است. انتساب ارزش بر درک ما از مردم تأثیر می گذارد. بنابراین اگر خودتان با یک سرمایه گذار تماس بگیرید ، درک آنها از شما ممکن است خنثی یا منفی باشد ، و احتمال اینکه آنها واقعاً به کشب و کار و تامین بودجه شما علاقه مند شوند ، نسبتاً کم است.

برعکس ، اگر توسط کسی به همان سرمایه گذار معرفی شده باشید ، این سرمایه گذار به آن احترام می گذارد ، بنابراین درک آنها از شما بسیار عالی خواهد بود و شانس سرمایه گذاری شما نیز بسیار بیشتر است. در حقیقت ، مقدمه ای از شخص مناسب می تواند منجر به چنان انتساب ارزشی شود که سرمایه گذار برای شما چک را در محل بنویسد.

بنابراین نکته اصلی این است که معرفی و ارجاع به سرمایه گذاران نه تنها شما را با آن سرمایه گذاران در ارتباط قرار می دهد بلکه ارتباط را روشن و بسیار مثبت شروع می کند. و با افزایش کیفیت اشخاصی که شما را معرفی می کنند ، درک از شما نیز افزایش می یابد ، بنابراین شانس شما برای جمع آوری پول نیز افزایش می یابد.

بنابراین در حال حاضر ، شما باید شروع به تهیه لیستی از افرادی کنید که به آنها احترام زیادی می گذارید ، و فکر می کنید سرمایه گذاران به آنها احترام بگذارند. با آنها جلسه ای بگذارید تا در مورد کسب و کار خود صحبت کنید. در حالت ایده آل از آنها بخواهید که عضو هیئت مشورتی شما باشند. و سپس از آنها بخواهید که شما را به سرمایه گذاران معرفی کنند که احساس می کنند مناسب شما و تجارت شما باشد. این معرفی ها جلسات بسیار خوبی را برای شما رقم می زند. و سرمایه گذاران ارزش زیادی را به شما و شرکت شما نسبت می دهند و شما را در بهترین موقعیت ممکن قرار می دهند تا بتوانید پولی را که لازم دارید جمع کنید.

اهمیت انتساب ارزش در تامین سرمایه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *