به استخدام درآوردن مشاور - چرا شرکت ها مشاوراستخدام می کنند

به استخدام درآوردن مشاور – چرا شرکت ها مشاوراستخدام می کنند

اغلب ، هنگامی که من توضیح می دهم که بعنوان یک مشاور مدیریت کارمی کنم ، از من سؤال می شود که چرا شرکت ها روی به استخدام درآوردن مشاور می آورند.

گرچه من از شنیدن آن متنفرم ، اما این یک سؤال منطقی است: در نگاه اول ، می تواند تعجب آور باشد كه چرا شركتها خود مشكلات خود را حل نمی كنند – چرا که این یك تلاش برای كاهش هزینه یا ورود به بازار جدید – برای آنهاست. اما دلایل زیادی وجود دارد که شرکت ها واقعاً به مشاوران نیاز دارند (و اینکه چرا من قادر هستم که در برخی از جالبترین چالش ها در دنیای کسب و کار مشغول به کار شوم !).

اگر تاکنون فکر کرده اید که مشاور شوید یا یک نفر استخدام کنید ، کمی بیشتر در مورد نحوه کمک به شرکت ها با ما بخوانید.

به استخدام درآوردن مشاور - چرا شرکت ها مشاوراستخدام می کنند

آنها یک نگاه بیرونی می خواهند

می دانید که چگونه بعضی اوقات وقتی با یک مسئله در زندگی خود سر و کار دارید ، به خاطر عقاید آنها، به دوستان و خانواده خود روی می آورید؟ شرکتها غالباً به این مورد نیاز دارند ، به خصوص هنگام تصمیم گیری های سخت. غالباً ، مشتریان دیدگاهی در مورد چگونگی حل مسئله پیش روی خود دارند اما می خواهند اطمینان حاصل کنند آنچه فکر می کنند صحیح است (یا اینکه آنها به این چالش آشنا نیستند تا جواب بدیهی را بدست آورند). . بنابراین ، آنها به مشاوران مراجعه می کنند تا وارد ماجرا شوند و نظر خود را ارائه دهند.

اما این فقط یک عقیده نیست: از آنجا که مشاوران غالباً با شرکتهای مختلفی کار می کنند و ممکن است در گذشته با شخص دیگری درباره این مشکل کار کرده باشند ، آنها واقعاً می توانند یک چشم انداز مبتنی بر آنچه که قبلاً دیده اند در کار داشته باشند. و با توجه به این تجربه ، آنها اغلب می توانند ایده های جدید و نوآورانه یا چالش های احتمالی را به سر میز بیاورند که احتمالاً مشتریهای آنها نتوانسته اند به تنهایی آنها را ببینند.پس به استخدام درآوردن مشاور حلال مشکل است.

به استخدام درآوردن مشاور - چرا شرکت ها مشاوراستخدام می کنند

آنها به انرژی اضافی احتیاج دارند

بعضی اوقات مشکلاتی که شرکتها به حل آن احتیاج دارند بسیار مهم هستند ، اما لزوماً نیروی انسانی برای تمرکز روی آنها ندارند. علاوه بر این ، شرکت ها هنوز هم باید بر روی کارهای روزانه قبلی خود تمرکز کنند و پروژه های جدید به طور معمول نیاز به بازتعریف مسئولیت های اصلی برای کارمندان دارند. اما استخدام کارمندان جدید برای پر کردن این شکافها همواره معنی ندارد ، زیرا دیدن بسیاری از این پروژه ها یک وجهی است. این که گاهی این یک برنامه با افزایش هزینه است که به یک تیم اختصاصی شش نفره به مدت یک سال یا حتی یک ادغام با یک تیم 100 نفره به مدت یک ماه نیاز دارد ، ممکن است مشتری ها را وادارد تلاش کنند تا تیم هایی را برای انجام این کار حساس آماده کنند.

در مواردی از این دست ، مشاوران اساساً به عنوان کارمندان موقت و ماهر خدمت می کنند. ما کارمندان تمام وقت شرکت نیستیم ، بنابراین استفاده از ما از استخدام شخص جدید ارزان تر است. از آنجا که ما اغلب شرکتها را تغییر می دهیم ، و به منحنی یادگیری سریع عادت کرده ایم و حل مشکل با ما راحت تر است. و با استفاده از مشاوران ، شرکت ها مجبور نیستند کارمندان خود را از مشاغل واقعی خود دور کنند. به استخدام درآوردن مشاوردر این حالت هم واجب می شود

به استخدام درآوردن مشاور - چرا شرکت ها مشاوراستخدام می کنند

آنها مهارت های تخصصی می خواهند

دلیل دیگر و شاید شایع ترین دلیل به استخدام درآوردن مشاور ، دستیابی به مجموعه مهارتهای تخصصی است که ممکن است در شرکت مشتری وجود نداشته باشد. با درگیر کردن یک شرکت مشاوره ، به گروهی از متخصصان دسترسی پیدا می کنید که مهارت های مختلفی از طراحی فرآیند Lean Six Sigma تا تأمین مالی ساختارهای سازمان را دارند. این افراد بسیار متخصص نه تنها برای استخدام گران هستند بلکه شرکت ممکن است کار کافی برای نگه داشتن چنین کارمندانی در طول سال نداشته باشد. اما ، به لطف مشاوران ، شرکت ها می توانند مهارت لازم را در صورت نیاز در اختیار بگیرند.

به استخدام درآوردن مشاور - چرا شرکت ها مشاوراستخدام می کنند

آنها یک منطقه امن می خواهند

گاهی اوقات ، هنگامی که شرکت ها در حال کار بر روی یک مشکل چالش برانگیز یا یک پروژه بحث برانگیز هستند ، تصمیم گیری یا انجام اقدامات لازم برای آنها بدون اینکه درگیر احساسات یا سیاست های پیچیده شوند دشوار است. بنابراین ، آنها مشاوران را استخدام می کنند تا دیدگاهی بی طرفانه فراهم کنند ویا برخی از کارهای کثیف را برای آنها انجام دهند.

اوقتی جورج کلونی مشغول مسافرت با هواپیما به سراسر کشور بود از طرف مشتریان خود فسخ اشتغال را کارکنان آنان را انجام می داد. به همین ترتیب ، مشتری ممکن است ما را در بازسازی های اساسی یا پروژه های بحث برانگیز درگیر کند تا بتواند اطمینان حاصل کند که توسط یک طرف خارجی که در آن تجربه دارداین نوع فعالیت ها انجام می شود. ما همچنین می توانیم پشتیبانی و تأییدیه ای را برای مشتری ارائه دهیم که می خواهد با ایده جدیدی که ممکن است در یک سازمان مورد استقبال واقع نشده ، بدون هیچ گونه خطری برای کسب و کار روزمره ، روبرو شود.

همانطور که مشاهده می کنید ، مشاوران واقعاً از بسیاری جهات از شرکتها پشتیبانی می کنند – و به عنوان یک مشاور ، شما را از وضعیت های سخت زیادی دور می کند. کار ساده ای نیست ، اما برای حل کننده های مشکل مانند من کار مهیجی است. 

به استخدام درآوردن مشاور.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *