جوانب مثبت و منفی شروع شغل مشاوره

جوانب مثبت و منفی شروع شغل مشاوره

جوانب مثبت و منفی شروع شغل مشاوره

موارد مثبت و منفی

صاحبان کسب و کار بعضی اوقات در بسیاری از زمینه ها از جمله نوشتن برنامه های کسب و کار ، بازاریابی ، ارتباطات و مسائل حقوقی به دنبال گرفتن کمک هستند.

اگر در این زمینه ها یا مهارت های دیگری تخصص دارید و تمایل به کمک به صاحبان کسب و کار همکار خود دارید ، یک کسب و کار کوچک به عنوان مشاور می تواند ایده ایده آلی برای شما باشد.

مشتریان بالقوه بیشمار: مثبت و منفی

نکته قطعی برای کسب و کار مشاوره این است که تعداد زیادی مشتری بالقوه برای مشاوران با مهارت های درخواستی ، اعم از نوپا های کوچک گرفته تا شرکت های بزرگ ، وجود دارد. اگرچه این بدان معناست که فرصت های زیادی برای مشاوران وجود دارد ، ولی در قبال آن مشاوران کارهای زیادی برای شبکه سازی و بازاریابی مهارت های خود را باید برای مخاطبان بسیار گسترده ای انجام دهند. برای شخصی که فقط به عنوان مشاور مشغول به کار است ، این خودآموختگی می تواند زمان بیشتری را نسبت به کارهای مشاوره ای واقعی بگیرد.

تهیه راهکار مناسب در هنگام شروع کسب و کار بهترین راه موفقیت برای موفقیت در بازاریابی مهارتهای شما است.

داشتن گوشه بازار(نیچ)

جوانب مثبت و منفی شروع شغل مشاورهشاید شما یک حسابدار با مخاطبین زیاد در میان صاحبان رستوران های محلی، انجمن ها یا گل فروشی ها و غیره باشید. حسابدار بودن به خودی خود شما را خاص نخواهد کرد ، اما در میان صاحبان کسب و کار کوچک و بدون پیشینه مالی ، ممکن است تجربه شما تقاضای قابل توجهی داشته باشد. این فرصتی برای بدست آوردن جایگاه برای کسب و کار مشاوره  است .

داشتن مجوز: منفی

بسیاری از شرکت های بزرگ یا سازمان های دولتی برای داشتن مدارک پیشرفته یا گواهینامه های خاص به مشاوران در زمینه های خاص نیاز دارند. قبل از شروع مشاوره به عنوان شغل ، بازار را درباره مشاوران با مهارت های خودتان مطالعه کنید. اگر مدرک یا گواهینامه حرفه ای برای مطابقت با رقابت را نداشته باشید ، پیدا کردن کار دشوارتر خواهد بود.

دفتر خانگی: مثبت

اگر کسب و کار مشاوره خود را از خانه خارج می کنید ، هزینه های راه اندازی شما باید نسبتاً کم باشد. با کار کردن در خانه در هنگام محاسبه مالیات از شما کسر مالیات صورت می گیرد. شاید مهمتر از هر فایده دیگری که یک دفتر خانگی دارد راحتی باشد. اما بخاطر داشته باشید: برای کار کردن در خانه داشتن انضباط لازم است ، زیرا حواس پرتی در آنجا می تواند خیلی بیشتر از یک دفتر باشد.

تخصص محدود: منفی

یکی از مهمترین کارهایی که باید قبل از شروع کار به عنوان مشاور انجام دهید این است که در مورد سطح تخصص  با خود صادق باشید . شاید در یک زمینه خاص تجربه داشته باشید ، اما مشتری ها از شما انتظار دارند که در زمینه انتخابی آنها و دانش خود در صدر دانش و تخصص باشید. یک قدم به عقب برگردید و سعی کنید هنگام تصمیم گیری در مورد موفقیت خود ، اهداف را بطور عینی ارزیابی کنید. همچنین با همکاران حرفه ای صحبت کنید که نظرات آنها را برای ارزیابی قبول می کنید.

شما یکی از مردم هستید: مثبت

مشاور بودن به معنای کار با مشتریان مختلف زیادی است که گاهی اوقات در صنایع مختلفی وجود دارند. برای به دست آوردن کار در این زمینه ، باید بتوانید مهارت های خود را به صاحبان کسب و کار و مدیران بفروشید. این همچنین به معنای کار با افراد مختلف با پیشینه های متعدد است. اگر شبکه سازی با چنین روشی به طور طبیعی برای شما ایجاد شود ، این یک گام بزرگ در جهت موفقیت به عنوان مشاور است. جوانب مثبت و منفی برای شروع شغل مشاوره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *