دوره آموزشی راه اندازی کسب و کار – درس چهارم – وظایف مدیران

وظایف مدیران -دوره آموزشی راه اندازی کسب و کار – درس چهارم –

 وظایف مدیران . آیا پیامدهای پذیرش مدیریت را می دانید؟ مدیران شخصاً مسئولیت اعمال یا عدم موفقیت ها هستند ، می توانند از انجام وظیفه به عنوان مدیر بی تفاوت عبور کنند و شخصاً می توانند در قبال بدهی های شرکت پاسخگو باشند. آیا می دانید که شما به عنوان مدیر یک شرکت محدود ، وظیفه دارید با استفاده از مهارت ها ، تجربه و قضاوت خود برای موفقیت در این شرکت تلاش کنید؟

مدیران شرکت مسئولیت هایی دارند که شامل اطمینان از تجارت قانونی شرکت و رعایت کلیه قوانین و مقررات می باشد. مسئولیت های آنها مجموعه ای از مقررات قانونی ، عرف و تعهدات عادلانه است که اعضای هیئت مدیره برای سازمان خود تعیین کرده اند. مسئولیت قانونی و نظارتی در حوزه های قضایی مختلف متفاوت است ، اما در چارچوب وظایف مدیران شباهت های زیادی وجود دارد.

  • مدیران نسبت به سهامداران ، کارمندان یا طلبکارها ، تعهدات شرکت را به عهده دارند ، مگر در شرایط استثنایی.
  • وظیفه اصلی مدیران این است که به شرکت وفادار بمانند و از تضاد منافع جلوگیری کنند.
  • انتظار می رود مدیران از استاندارد بالایی از مراقبت ، مهارت و یا پشتکار برخوردار باشند ،
  • انتظار می رود که مدیران از روی حسن نیت عمل کنند تا موفقیت شرکت را ارتقا دهند در حالی که این سیستم کار می کند.

در حالیکه در بسیاری از کشورها این مرام بخوبی کار می کند، برخی کشورها فرهنگ و سنت ضعیف تری برای اجرای این ارزش ها و آمادگی فرهنگی بیشتری برای تضاد منافع دارند. کمتر احتمال دارد قضات معاملات را بررسی کنند تا تصمیم بگیرند که آیا آنها برای سهامداران اقلیت مناسب هستند. شما به عنوان مدیر یک شرکت محدود ، وظیفه دارید با استفاده از مهارت ها ، تجربه و قضاوت خود برای موفقیت در این شرکت تلاش کنید. شما همچنین باید قوانین شرکت را رعایت کنید ، تصمیماتی را به نفع شرکت بگیرید ، نه خودتان ، و اگر شخصاً از معامله یا قرارداد شرکت بهره مند شدید ، به سایر سهامداران اعلام کنید.

هیئت مدیره یک شرکت در درجه اول مسئولیت این کارها را دارد:

  • تعیین اهداف استراتژیک شرکت و سیاستها
  • نظارت بر سیاستها در جهت دستیابی به اهداف و سیاستها
  • انتصاب مدیریت ارشد
  • حسابداری فعالیتهای شرکت برای مالکین یا سهامداران.

مدیرعامل مطابق با استراتژی کلی هیئت مدیره ، مسئولیت عملکرد شرکت را بر عهده دارد. او به رئیس یا هیئت مدیره گزارش می دهد. اولین مدیران یک شرکت در زمان ثبت آن منصوب می شوند. قرارهای بعدی توسط اساسنامه شرکت یا توافق نامه سهامداران اداره می شود. در انتصاب از مدیر جدید خواسته می شود كه اطلاعات شخصی خاصی را برای ثبت نام ارائه دهد. آنها معمولاً در مورد قراردادهای مربوط به شرکت و علاقه آنها به سهام شرکت ، به هر گونه علاقه ای توجه می کنند. یک مدیر جدید منصوب شده باید خود را با تفاهم نامه و اساسنامه شرکت ، جزئیات به عنوان مثال  موارد مربوط به مشاغل ، صورتجلسه های اخیر هیئت مدیره و حساب های مدیریتی و گزارش ها و حساب های قانونی حداقل برای دو سال گذشته آشنا کند.. مدیران مسئولیت مدیریت شرکت در سیستم حقوقی مربوطه و اساسنامه را بر عهده دارند. به عنوان مثال ، اساسنامه ممکن است شامل محدودیت هایی برای وام گرفتن توسط شرکت باشد. مدیران باید بصورت جمعی به عنوان یک هیئت مدیره عمل کنند اما قوانین معمولاً به هیئت مدیره اجازه می دهند که اختیارات خود را به صورت مناسب به مدیران انتقال دهد. مدیران باید بدانند که شخصاً به عنوان مدیر یک شرکت تحت مسئولیت های قانونی قرار دارند. علاوه بر این ، شرکت به عنوان یک شخص حقوقی جداگانه ، تحت کنترل قانون است و مدیران مسئولیت اطمینان از رعایت آنها را بر عهده دارند.

اگر شرکت نتواند وظایف قانونی خود را انجام دهد ، ممکن است مدیران مجازات شوند. اگر آنها دلیل منطقی داشتند كه معتقد باشند شخص دیگری یا شخص ثالثی اهمال در انجام وظیفه كرده است ممکن است از آن به عنوان دفاع استفاده کنند. یکی دیگر از مسئولیت های مدیران اطمینان از حفظ کامل و دقیق سوابق حسابداری شرکت است. ترازنامه و حساب سود و زیان برای هر دوره مالی باید به سهامداران ارائه و به ثبت شرکتها ارائه شود. مدیران در هنگام هدایت شرکت مسئولیت ، هم مدنی و هم مجرمانه ، نسبت به اقدامات یا عدم فعالیتهای خود دارند. آنها همچنین می توانند از سمت مدیر یک شرکت منصرف شوند و در برخی شرایط می توانند شخصاً در قبال بدهی های شرکت مسئولیت پذیر باشند. آنها همچنین باید اطمینان حاصل كنند كه بهداشت و ایمنی در محل كار رعایت شده است و گر نه می توان آن را به جرم و حتی قتل شركت متهم كرد. اگر مدیری در این اعمال یا نقصاتی مقصر شناخته شود ، می تواند جریمه شود ، زندانی شود و رد صلاحیت شود. می توانید از سایر افراد بخواهید که روزانه برخی از این موارد را مدیریت کنند. به عنوان مثال ، یک حسابدار می تواند حساب های شما را برای شما مدیریت کند – اما شما هنوز هم قانوناً پاسخگوی آنها هستید. وظایف مدیران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *