10حسن مشاور بودن

مزایای مشاور بودن

در حالی که شما می توانید مسیر شغلی خود را انتخاب کنید ، ممکن است تمایل به انجام برخی تحقیقات آنلاین و کسب اطلاعات در مورد جوانب مثبت و منفی این صنعت داشته باشید.لیستی از مهمترین مزایای مشاور بودن در اینجا آورده شده است.

البته تحقیقات فقط یکی از مؤلفه های کاوش در یک زمینه است ، زیرا شما همچنین باید با متخصصانی که می توانید بینش خود را بر اساس تجربه شخصی ارائه دهند ، ارتباط برقرار کنید.

به یاد داشته باشید ، لیست در اینجا متوقف نمی شود.

صدها راهکار دیگر در صنعت مشاوره وجود دارد : این فقط یک نقطه شروع است!

انعطاف پذیری

از آنجا که بخش اصلی کار مشاوره  ملاقات با مشتری ها است ، مشاوران می توانند بسته به برنامه زمان بندی قرار ملاقات ، انعطاف پذیری بیشتری را در ساعات کار خود داشته باشند. فرصتی برای برقراری ارتباط تلفنی هنگامی که در نقش خود مستقر شوید ، وجود دارد. این امر نه تنها منجر به کارمندتر بودن می شود بلکه تعادل کار و زندگی بهتر نیز فراهم می کند!

کار در یک محیط تیمی

بهترین کار در مورد شروع کار مشاوره شما این است که قطعاً به تنهایی کار خود را طی نمی کنید. شما می توانید با اعضای تیم که علایق ، تخصص ، ایده و رفتارهای اخلاقی کار مشابه (و متفاوت!) با شما دارند ، همکاری کنید. این فرصتی مناسب برای همکاری در زمینه راه اندازی حرفه ای است!

روزانه از مهارت حل مسئله خود استفاده می کنید

مشاوران روزانه مهارت های حل مسئله خود را برای انجام کار و ایجاد رضایت مشتری به کار می گیرند. هزاران نیرو برای استفاده منظم از مهارت های حل مسئله وجود دارد که عبارتند از: هیجان ، رضایت ، روزهای شلوغ و خلاق بودن!

هر روز متفاوت است

ساعت 9:00 صبح – 5:00 عصر زمان کار شما نیست. به عنوان یک مشاور ، این چیزی است که شما باید از آن قدردانی کنید! انتقال از دانشگاه به محل کار وقتی که به طور ناگهانی وارد یک برنامه کاری منظم شوید می تواند دشوار باشد. به عنوان یک مشاور ، این چرخه خسته کننده را با برطرف کردن مداوم مشکلات جدید و تغییر برنامه خود مرتکب می شوید. این هم از مزایای مشاور بودن.

آموزش استثنایی و شبانه روزی

اغلب اوقات هنگام شروع کار به عنوان مشاور ، شرکتی که در آن استخدام شده اید ، آموزش عالی یا شبانه روزی را برای شما فراهم می کند تا کار را با گام های محکم شروع کنید. هدف از حضور در شبانه روزی / آموزش این است که شما را برای موفقیت آماده کند ، بنابراین در طی این آموزش می توانید انتظار داشته باشید که منابع ، دانش و ابزارهایی را برای این کار دریافت کنید.

یادگیری مداوم

مشاوران خبره هستند ، به این معنی که آنها همیشه در حال یادگیری و انطباق با روندهای جدید در صنعت خود هستند. نکته عالی در مورد ماندن روی پا این است که مشتریان از شما قدردانی می کنند زیرا شما قادر خواهید بود ایده های مرتبط و موفقی را توسعه دهید. گرچه ممکن است همیشه در صدر اخبار و گرایش ها قرار نگیرد ، اما در نهایت به یک عادت تبدیل می شود – و نتایج ارزش آن را دارند! مزایای مشاور بودن ظاهرا تمامی ندارد.

فرصت های بزرگ رشد

با داشتن اخلاق و فداکاری و درست کاری ، مشاوران می توانند رشد حرفه ای را در اوایل کار خود تجربه کنند. طبق گزارش CNN ، متوسط ​​رشد 10 ساله حقوق و دستمزد مشاوران 41.2٪ است!

درجه دانشگاهی خاصی لازم نیست

یكی از بزرگترین موارد ومزایای مشاور بودن برای مدرکهای جدید با توجه به مشاغل مشاوره این است که مدرک خاص اغلب اوقات مورد نیاز نیست بدیهی است که استثنائات وجود دارد ، اما اگر مدرک یا تجربه ای داشته باشید و به یک کارفرمای بالقوه نشان دهید که واقعاً در شروع کار مشاوره سرمایه گذاری کرده اید (مثلاً کسب CMC خود) ، ممکن است کاندیدای مناسبی برای نقش مشاوره باشید!

قرار گرفتن در معرض طیف گسترده ای از مشتری ها

مشاوران با مشتریان شگفت انگیز در هر اندازه و از انواع صنایع کار می کنند! هیچ مشتری خاصی وجود ندارد که یک مشاور را استخدام کند که باعث شود راه حل ها و ایده ها جالب بدهد زیرا هر وضعیتی متفاوت است. هر مشتری انتظارات ، نیازها ، مخاطبان ، محصولات و خدمات مختلفی دارد ، بنابراین مشاوران می توانند بر انواع پروژه ها نظارت داشته باشند!

رویدادهای سرگرم کننده در ارتباطات

حرفه مشاوره می تواند پر زرق و برق باشد: لباس های فانتزی ، مشتری های بزرگ و مهمتر از همه رویدادهای هیجان انگیز! شبکه سازی کارآمد یکی از راه های مشاور موفق است. بنابراین لذت بردن از آنجا و داشتن معاشرت با مشتریان بالقوه ، فعلی و قبلی بسیار مهم است. این امر می تواند از طریق یک جلسه قهوه ، جلسه ناهار ، قرار ملاقات شام یا یک رویداد بزرگ شبکه در شهر باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *