مشاوره مدیریت جدید

مشاوره مدیریت جدید ارتقا خدمات به سطحی بالاتر

مشاوره مدیریت جدید می تواند تجارت شما را تغییر داده و سهم بزرگی در اقتصاد داشته باشد … یا آنها می توانند یک سیاه چاله اقتصادی باشند. چگونه می توانید از پولی که برای هزینه های مشاوره خرج می کنید اطمینان حاصل کنید که بعد از ساعتهای بی پایان صرف هیچ نمی شود؟

صنعت مشاوره مدیریت جدید یک کسب و کار بزرگ است ، رفتار شرکت را تحت تأثیر قرار می دهد و روی برنامه های دولت و مؤسسات مالی تأثیر می گذارد ، اما فقط در مواقعی که مشتری و مشاور در یک سطح قرار دارند ، خوب کار می کند. وضوح و شفافیت مهم هستند. کمیته جدید ISO این چالش را برطرف کرده است.

مشاوره مدیریت جدید پدیده ای خاص زمان ما است. براساس تحقیقات Plunkett ، از ابتدای فعالیت خود در اواخر دهه 1900 ، این صنعت از دهه 1980 به طرز چشمگیری با رشد فزاینده روبرو شد و درآمد آن به 450 میلیارد دلار افزایش یافت. این افزایش با افزایش شرکت هایی مانند حسابداری و شرکت های IT که در ارائه خدمات مشاوره مدیریت وارد شده اند ، تسریع شده است. نه تنها در کسب و کارهای بزرگ ، بلکه در هزینه های دولت برای مشاوران در سالهای اخیر 1 000٪ افزایش یافته است (IPSOS Mori، 2007) در حالی که شرکت های کوچک نیز بخش قابل توجهی از مشتری ها را تشکیل می دهند. پس جای تعجبی ندارد که این یکی از بهترین انتخاب های شغلی فارغ التحصیلان برترباشد.

مشاوره مدیریت چیست؟

مشاوران مدیریت با تجزیه و تحلیل سیستم ها و فرآیندها و تهیه برنامه هایی برای بهبود ، به سازمانها کمک می کنند تا کسب و کار خود را بهبود بخشند. اینها می تواند شامل همه چیز از برنامه های مدیریت تغییر و تحقق آنها در یک دوره انتقال یا اجرای فن آوری های جدید ، از طریق بررسی کامل کل کسب و کار باشد.

مشاوره مدیریت چیست؟

اکثریت قریب به اتفاق مشاوران SME یا افراد متخصص هستند ، اما تعدادی از شرکت های چند ملیتی بزرگ مانند McKinsey & Company و Boston Consulting با ده ها هزار نفر کارمند مشغول به کار هستند و هر ساله میلیارد ها دلار درآمد کسب می کنند.

دریک فرآیند همراه با تحول همیشگی، این صنعت دارای تخصص های مختلفی شده است ، از مدیریت منابع انسانی گرفته تا ادغام ، فناوری و نوآوری ، آموزش ، مدیریت ریسک و امنیت و موارد دیگر. این تخصص در زمینه تحقیق با قالب دوره های مدیریت دانشگاهی ارائه می شود. استراتژی ، مانند کمک به شرکت ها تا محصولات خود را به بازار عرضه کنند. طراحی سازمانی و بهینه سازی؛ کاهش هزینه از طریق سیستم ها و فرآیندهای توسعه مجدد؛ طراحی ، تحویل و پشتیبانی فناوری اطلاعات؛ و اکوسیستم هایی با بسته های محصول و خدمات همراه که معامله کلی بهتری به مشتریان ارائه می دهد  1 . مشاوره مدیریت همچنین طیف گسترده ای از مفاهیم و برنامه های جدید خود را ایجاد کرده است که برای کمک به سازمان ها در بهبود عملکرد خود ، مانند مهندسی مجدد فرایندهای تجاری ، شایستگی های اصلی و رشد بازار سهام طراحی شده است. مشاوره مدیریت جدید

تقاضای رو به رشد

در حالی که سازمان های بزرگ و دولت مشتری اصلی آنها هستند ، مشاغل در هر اندازه ای به طور فزاینده ای شاهد درک بهتری از ارزش مشاوره مدیریت جدید هستند و در نتیجه الزامات و انتظارات آنها در حال افزایش است.

تقاضای رو به رشد

به عنوان مثال ، تحقیقات Plunkett نشان می دهد که موجی از مقررات بسیار دقیق و پیچیده دولتی در صنایع بانکی و سرمایه گذاری در سراسر ایالات متحده و اتحادیه اروپا باعث افزایش تقاضا برای مشاوران و همچنین تمایل سازمان ها برای کاهش هزینه های عملیاتی و بهبود سود شده است.

چالش های جهانی سازی ، پیشرفت سریع فناوری و رشد جمعیت را به آن بیفزایید ، و هیچ شکی نیست که مشاوران شگفت انگیز با مشاغلی که بهترازرقبای خود هستند و در صدر بازی قرار دارند ، طرفداران بیشتری پیدا کنند.

یک گزارش جدید نشان می دهد که 80٪ از شرکت ها معتقدند که مشتریان آنها چگونگی دستیابی به کالاها و خدمات را تغییر می دهند و سازمان ها انتخاب کمی برای تلاش و ادامه کار دارند. علاوه بر این ، حداکثر تا 47٪ مشاغل که امروزه می شناسیم احتمالاً طی 20 سال آینده به صورت خودکار انجام می شود. 2 و تا سال 2020 بیش از 50٪ نیروی کار از “نسل Y و Z” خواهند بود. همراه با رشد “ارتباط” ، مشارکت و موبایل “. مشاوره مدیریت جدید

چالش رشد

این بخش بدون چالش های خاص خود نبوده است. عدم موفقیت شرکتهای برجسته و فروپاشی صنعت dotcom باعث شده است تا شرکت های مشاوره مدیریت جدید و نقش آنها در چنین رویدادهایی مورد توجه واقع شود ، اعتبارات را با اتهامات فساد و تعارض منافع تضعیف کند و توجه و نظارت بیشتری را به مسئولین نظارت و ارگانهای نظارتی واگذار کند.

رکود اقتصادی نیزسختی صنعت و رقابت را افزایش داده است ، همراه با انتظارات فزاینده و دانش بیشتر مدیران ، هزینه های اجباری را کاهش داده اند و به همین دلیل کار برای جذب استعدادهای برتر سخت تر شده است.

چالش رشد

کلوین چانگ کنگ چوئن ، مدیر و مشاور اصلی Teian Consulting International Pte Ltd ، یکی از مشاوره های پیشرو در سنگاپور که در سراسر آسیا فعالیت می کند ، گفت: سهولت در دستیابی به دانش و گسترش اطلاعات و بسته های DIY در اینترنت فشاری بر بایستگی مشاوره است که هزینه قابل ملاحظه بیشتری را بناچار طلب می کند.

وی توضیح داد: “مشتریان می خواهند نتایج ملموس و بازگشت آشکاری از سرمایه گذاری خود داشته باشند و به راحتی با گزینه های ارزان در اینترنت وسوسه می شوند.” وی ادامه داد: “این امر قانع کردن آنها را سخت تر می کند که بهتر است از متخصصین باتجربه کمک بگیرند که بتوانند به آنها کمک کنند تا از اشتباهات گران قیمت خودداری کنند و خیلی سریعتر به اهداف خود برسند.”

این صنعت با درآمدی در حدود 450 میلیارد دلار به وضعیت چشمگیری رسیده است.

اما به گفته Sunil Abrol ، رئیس موسسه مشاوره و تحقیقات بهره وری در هند ، این گزینه های ارزان قیمت DIY نیست که به صنعت فشار می آورد ، بلکه مشتریانی هستند که به طور فزاینده ای کارآمد هستند. وی می گوید: “مشتریان بیشتر از گذشته اطلاعات بیشتری در مورد فرآیندهای تجاری و پیشرفت دارند، بنابراین آنها به دنبال مشاورانی هستند که واقعاً بتوانند ارزش را به گونه ای اضافه کنند که خود قادر به آن نباشند.”

“بنابراین به طور طبیعی ، آنها می خواهند ببینند چه می کنند و اطمینان یابند که پول آنها به خوبی خرج شده است. اما این تنها در صورت وجود شفافیت در هر سطح ممکن است رخ دهد. و این می تواند نتایج بهتری به همراه داشته باشد ، زیرا به مشتری کمک می کند که در وهله اول مشاور مناسبی را انتخاب کند ، همه در نقش ها و انتظارات واضح هستند و نتایج را می توان به طور مؤثر سنجید. ” مشاوره مدیریت جدید

جایی که استانداردها می توانند کمک کنند

بهبود شفافیت از طریق رهنمودهای واضح و بهترین عمل در قلب استانداردهای ISO قرار دارد و بدین ترتیب کمیته پروژه ISO ISO / PC 280 ، مشاوره مدیریت متولد شد. هدف آن بهبود شفافیت و تفاهم بین ارائه دهندگان خدمات مشاوره مدیریت و مشتریان است که در نهایت منجر به نتایج بهتری از کار مشاوره می شود. به منظور انجام این کار ، کمیته با اولین استاندارد خود – ایزو 20700 برای مشاوره مدیریت – جریان کاملی را به پیش می برد که قرار است در اوایل سال آینده منتشر شود.

جایی که استانداردها می توانند کمک کنند

براساس استاندارد اروپایی EN 16114: 2011 ، ISO 20700 اولین استاندارد بین المللی در نوع خود خواهد بود. ورود آن بسیار پیش بینی شده است. کارشناسانی که در این کمیته مشغول به کار هستند احساس می کنند زمانی طولانی وقت برده است و معتقدند که این امر تاثیر قابل توجهی در صنعت مشاوره را باعث خواهد شد.

رابرت بادنشتاین ، رئیس ISO / PC 280 ، گفت که این استاندارد به هر دو طرف کمک می کند تا شرایط خدمات را در ابتدای پروژه شفاف سازی کنند ، در نتیجه از ناامیدی های احتمالی پرهیزو جلوگیری می کنند و در نتیجه به نتایج بهتری می رسند.

وی افزود: “ایزو 20700 نه تنها به مشاوره برای ارائه خدمات خود به روش شفاف و شناخته شده بین المللی کمک می کند ، بلکه می تواند به سازمان هایی که به دنبال مشاور هستند کمک کند تا در وهله اول گزینه صحیح را پیدا کنند. تلفیق بهترین شیوه های جهانی و معیارهای واضح باعث می شود که مشتری و مشاوران در کنار هم کار کنند و از این طریق کیفیت صنعت به طور کلی بهبود یابد. “

دکتر الیسه انسفلنر ، رهبر کارگروه کمیته ای که به توسعه استاندارد کمک کرده است ، با صمیمیت موافق است. او احساس می کند که ISO 20700 با افزودن یک لایه جدید از اعتبار و اطمینان ، با شناختی بین المللی ، نقطه عطفی در صنعت خواهد بود.

به اعتقاد وی ، مشاوران مدیریت می توانند با استفاده از دانش تخصصی خود برای نوآوری ، بهبود و ارتقاء سازمانها در هر سطح ، سهم بسزایی در اقتصاد جهانی داشته باشند. استانداردهای موجود در این زمینه می تواند با اطمینان از حداقل کیفیت مداوم در ارائه خدمات ، شفاف سازی حقوق و مسئولیت های ارائه دهنده و کاربر سرویس ، آنها را در انجام این کار بصورتی مؤثرتریاری دهد.

انسفلنر می گوید: “آنها همچنین می توانند مشاوره ها و تخصص خود را نشان دهند ، زیرا استاندارد معیارهایی را تعیین می کند که براساس آن می توان کیفیت و عملکرد را توسط مشاوران و مشتری ها سنجید.”

آیا شاهد این خواهیم بود که امثال McKinsey & Co بزرگتر می شوند؟ یا اینکه پشت سر هم بازیکنان جدیدی به صحنه خواهند آمد؟ یا موج جدیدمشتریان فشار بیشتری را بر مشاوران وارد می کند؟ هر اتفاقی بیفتد ، صنعت مشاوره در حال تغییر است و تغییر فقط می تواند خوب باشد ، درست است؟ 

1) ” سیر تحول مشاوره تجاری ” ، Troy Gautier ، پیشرفت اتحادها ، بعد از 19 اکتبر 2014

2) کارل بندیکت فری و مایکل ا. آزبورن ، ” آینده اشتغال: مشاغل رایانه ای چقدر مستعد هستند؟” “، مدرسه آکسفورد مارتین ، 17 سپتامبر 2013

کلر نادن

کلر نادن Clare Naden

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *