مشاور حرفه ای کسب و کار

مشاورحرفه ای کسب و کار، چگونه یک مشاور شوید .

روش هایی برای تبدیل شدن به یک مشاور حرفه ای کسب و کار. نمی دانید چگونه مشاور شوید ؟ در این مقاله یاد بگیرید چگونه مشاور شوید وتبدیل شدن به مشاور کسب و کار را تجربه کنید. در این مقاله تعریف یک مشاور ، خطرات هنگام  مشاورشدن  و انواع افرادی که مشاور مستقل می شوند را پوشش می دهیم . مشاورکسب و کار را بشناسیم و راه های مشاورشدن را بیاموزیم.

تعریف تبدیل شدن به یک مشاور

وقتی مشاور می شوید ، مهارت های خود را به افراد دیگر ارائه می دهید. وقتی مشاور می شوید ، مهارت ، دانش و مهارت خاصی را ارائه می دهید که مشاغل یا افراد دیگر می توانند از آنها استفاده کنند. یک مشاور مشاوره می دهد ، مشکلات را حل می کند. توصیه هایی را ارائه می دهد یا کارهای تخصصی مانند برنامه نویسی ، ویرایش ، طراحی ، نوشتن یا تجزیه و تحلیل تجارت ارائه می دهد. کسی که تصمیم به مشاور شدن می گیرد معمولاً براساس ساعت ، روز یا پروژه ، دستمزد می گیرد. آنها پیمانکار مستقل هستند و کارمندان استخدامی سازمان نیستند.

خطرات مشاورشدن

وقتی مشاور می شوید ،  ریسک پذیر می شوید. افرادی که مشاور می شوند ، آزادی انتخاب ساعت کارخود را دارند.  تعطیلات خود را به دلخواه انتخاب می کنند. مشتری را انتخاب می کنند ، از تکالیف خودداری می کنند و با پروژه های متنوعی کار می کنند. با این حال ، برای تبدیل شدن به یک مشاور ، شما باید دستمزد منظم ، کمک های اداری ، مزایا و مراقبت های بهداشتی ، پشتیبانی فنی و سایر مواردی را که بسیاری از کارمندان در نظر می گیرند رها کنید. هنگامی که شما به مشاور تبدیل می شوید ، ممکن است خودتان به تنهایی کار کنید ، بدون حمایت اخلاقی ، خلاقانه و اداری همکاران.

افرادی که مشاور می شوند

فارغ التحصیل های جدید

فارغ التحصیل های جدید غالباً به مشاوره روی می آورند زیرا به نظر می رسد تجربه دانشگاهی آنها کافی است. پروژه های کوتاه مدت ، تعداد زیادی مشتری ، فرصت های تحقیقاتی و پشت سر گذاشتن استرس و پس از آن دوره های آرام. با این حال ، نادر است که  فارغ التحصیل  جدید ، صرف نظر از سوابق تحصیلی آنها ، هنوز به اندازه کافی متخصص برای تبدیل شدن به مشاور محسوب شود. نکته اصلی اینجاست که خود را به عنوان یک متخصص قراردادی – آماده برای استخدام – معرفی کنید تا اینکه سابقه و لیست مشتری ایجاد کرده باشید. اگر هنوز اعتبار و تجربه فروش خود را حتی به عنوان یک فرد قراردادی ندارید ، به دنبال کار در یک شرکت متوسط ​​باشید. بدون اینکه در بوروکراسی یک شرکت بزرگ یا وظایف اداری و هرج و مرج یک استارتاپ قرار گیرید ، می توانید روی پروژه های مختلفی کار کنید.

تغییر شغل

افراد گاهی وقتی مشاغل خود را تغییر می دهند مشاور می شوند . در بیشتر موارد ، این افراد مهارت های خود را در یک سرگرمی ، مشاغل جانبی و یا علاقه به حیوانات خانگی پرورش داده اند. و یا برای به دست آوردن مهارت های جدید به کلاس رفته اند. در بعضی موارد ، آنها بیکار شده اند ، یا بازنشستگی را امتحان می کنند. اگرچه تجربه گذشته آنها چشم انداز آنها را شکل داده است. اما افراد تغییر شغلی وقتی مشاور می شوند ، دنبال کارهای جدید می روند. مشاغل مطلوب مشاوره برای تغییر شغل شامل املاک و مستغلات ، برنامه ریزی مالی ، نوشتن ، طراحی گرافیک ، مدیریت تجارت و فروش است ، اگرچه این لیست بی پایان است.

کارشناسان فصلی

مشاورشدن متخصصین بعنوان مشاور حرفه ای کسب و کار را با عبارت کارشناسان فصلی می شناسیم. یک متخصص فصلی معمولاً پس از گذراندن سالها در یک رشته یا صنعت ، به یک مشاور تبدیل می شود . این فرد به عنوان یک رهبر فکری واقعی ، اغلب با عقد قرارداد با کارفرمای قبلی  خود ، مشاور می شود. این حرفه ای غالباً به امید تبدیل شدن به یک مشاور ، به بازنشستگی رو می کند و یا پست ارشد مدیریت را ترک می کند. حرفه ای فصلی که تصمیم به مشاور شدن می گیرد متقاضی زیاد دارد ، زیرا دانش تخصصی آنها را نمی توان در جای دیگری از شرکت یافت. این متخصصین اغلب به  مشاور تبدیل می شود زیرا شرکت قدیمی و همکارانشان از آنها برای کمک درخواست می کنند.

تغییر زندگی

برخی از افراد به دلیل تغییر زندگی تصمیم به مشاورشدن می گیرند. برای آنها ، مشاور شدن تغییر دنیای آنها است – نه شغل آنها.

  • مایل به کار در خانه هستند و به فرزند یا والدین خود اهمیت می دهند.
  • وقتی فرزندانشان مدرسه را تمام می کنند ، نیاز به ماندن درخانه دارند.
  • بیکارشدن و تحقق یک فرصت بزرگ برای شروع کسب و کار رویایی خود.
  • درک اینکه می خواهند کنترل بیشتری بر زندگی خود داشته باشند.
  • روبرو شدن با مسائل پزشکی که مانع از کار تمام وقت می شود.
  • درک اینکه دوست ندارند برای یک رئیس کار کنند.
  • بازنشسته ، اما مایل به ادامه کار.
  • مایل به تکمیل کار موجود خود با شرکت قبلی.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *