معرفی شغل مشاوره برای جوانان

معرفی شغل مشاوره برای جوانان

معرفی شغل مشاوره برای جوانان اینطوری است که شغل مشاوره در واقع ارائه مشاوره ، توصیه و استراتژی برای مشاغل با هدف افزایش کارآیی و بهره وری آنها است. این خدمات می توانند یا توسط یک شرکت خدمات حرفه ای با بازوی مشاوره یا توسط یک شرکت مشاوره تخصصی ارائه شوند.

در کل ، دو نوع مشاوره مختلف وجود دارد: توصیه و مشاوره. توصیه در مواردی است که یک شرکت مشاوره یا خدمات حرفه ای مشاوره ، توصیه هایی را به مشتری ارائه می دهد ، اما کار لازم را برای ایجاد این تغییرات توصیه شده از طرف آنها انجام نمی دهد. به عنوان مثال ، شرکت ممکن است توصیه کند که مشتری سیستم های جدید کنترل بودجه را نصب کند و بهترین ها را برای نیازهای تجاری خود مشاوره دهد ، اما آنها را برای مشتری نصب نمی کند. اگر مشتری درخواست خدمات مشاوره ای داشته باشد ، هزینه یك وجهی به شما تعلق می گیرد و می تواند در صورت لزوم راه حل های پیشنهادی را نادیده گرفته یا دنبال كند.

مشاوره متفاوت است ، از آنجا که شرکت نه تنها توصیه هایی را ارائه می دهد ، بلکه این تغییرات را به نمایندگی از مشتری نیز انجام می دهد ، به عنوان مثال توصیه می کند مشتری نرم افزار جدید را نصب کند ، و سپس خود این نرم افزار را از طرف آنها تهیه و نصب کند. معرفی شغل مشاوره برای جوانان

زمینه های مختلف مشاوره

بسیاری از شرکتهای مشاوره مختلف وجود دارند و همه آنها در ارائه خدمات مختلف برای طیف وسیعی از صنایع تخصص دارند. این تخصص ها را می توان به ده رشته تقسیم کرد ، با این وجود بیشتر شرکت ها می توانند در یک ، چند یا در بعضی موارد در تمام رشته های زیر تخصص پیدا کنند:

در نتیجه ، حرفه در زمینه مشاوره باعث می شود که شما با طیف وسیعی از مشتری های مختلف و در برخی موارد ارائه خدمات متنوع ، مشغول به کار شوید. این امر به ویژه صادق است زیرا مشاوره عموماً مبتنی بر قرارداد است ، به این معنی که وظایف ، مکانها و مراجعان از هفته به هفته و ماه به ماه متفاوت است و این امر یک حرفه ای هیجان انگیز و پویا برای فارغ التحصیلان جدید است. معرفی شغل مشاوره برای جوانان

چه نقشهایی برای من باز است؟

فارغ التحصیلانی که حرفه ای را در مشاوره انتخاب می کنند ، عموماً به عنوان تحلیلگر یا همکار شروع می کنند . کارها بسته به رشته و شرکتی که برای آن کار می کنید متفاوت است ، و شما اغلب وظایف جالب توجهی از جمله تجزیه و تحلیل پیچیده ، تحقیق و تهیه مطالب برای ارائه به مشتری را خواهید داشت.

گفته می شود ، شما همچنین به کارهای کم هیجان مانند تهیه مستندات نیز باید بپردازید. هنگامی که تجربه کسب می کنید ، می توانید به نقش های ارشد تری تبدیل شوید یا به صورت آزاد عمل کنید ، حرکتی که می تواند بسیار پر سود باشد. بسیاری از مشاوران نیز برای شروع مشاغل و استارتاپهای خود اقدام می کنند.

شرکتهای بزرگ

شرکتهای عمده مشاوره شامل McKinsey & Company ، گروه مشاوره بوستون ، Bain & Company و Booz Allen Hamilton هستند. همچنین بسیاری از شرکتهای بزرگ خدمات حرفه ای با یک بخش مشاوره مانند PricewaterhouseCoopers ، Deloitte ، KPMG و Ernst & Young وجود دارند.

به چه مدارک و مهارت هایی نیاز دارم؟

فارغ التحصیلان

فارغ التحصیلان معمولاً به درجه علمی احتیاج دارند. بسیاری از شرکت ها علاقه مند به مدرک مدیریت ، اقتصاد و مشاغل هستند ، اگرچه همه افراد واجد شرایط هستند. رقابت برای نقشهای تکمیلی سخت است و خارج از مدارک تحصیلی ، کارفرمایان به دنبال اشتیاق و علاقه واقعی به صنعت خواهند بود. در نتیجه ، اگر بتوانید تجربه کارآموزی ، مکانهای کاری یا فعالیتهای خارج از برنامه درسی مرتبط با این رشته را نشان دهید ، به درخواست شما مطلوب تر نگاه خواهد شد.

بدون شک می توان برای مشاوره با مدرک تحصیلی راحت تر عمل کرد. بار دیگر ، مهم است که بتوانید هنگام درخواست ، علاقه و اشتیاق واقعی به این رشته نشان دهید ، و هر نوع مهارت و یا تجربه کاری مرتبط را در برنامه خود ذکر کنید.

فرصت های آموزشی

آموزش جنبه مهم هر حرفه مشاوره ای است. در حالی که مدارک حرفه ای به طور کلی ارائه نمی شود ، نقش های فارغ التحصیل به طور معمول یک دوره آموزشی سه تا چهار هفته ای را در آغاز شامل می شود. با پیشرفت شغلی ، مزایای برنامه های مکرر آموزش و دوره های توسعه را نیز به دست خواهید آورد.

فرآیند برنامه

روند درخواست بسته به شرکت متفاوت است ، اما به طور کلی مراحل شما را دنبال می کند:

  • فرم درخواست
  • ارزیابی آنلاین
  • مصاحبه اول
  • روز ارزیابی
  • مصاحبه نهایی
  • پیشنهاد

میانگین درامد

حقوق با توجه به محل ، شرکت و زمینه متفاوت است. به طور متوسط ​​، فارغ التحصیلان می توانند با شروع مبلغی از 25،000 تا 30،000 پوند + به علاوه ، مشاوران آموزش دیده 30،000 تا 60،000 £ و مشاوران ارشد سالانه 100،000 پوند درآمد کسب کنند.

آیا سقوطی هم وجود دارد؟

اگرچه مشاوره شغلی هیجان انگیز ، چالش برانگیز و بسیار پرتحرک است ، اما نکته منفی نیز در آن وجود دارد. مسافرت مکرر ممکن است به معنای گذراندن دوره های طولانی مدت به دور از خانواده و دوستان (حداقل در طول هفته) و ساعات طولانی و کارهای آخر هفته غیر معمول باشد.

از آنجایی که شما به طور کلی براساس قرارداد کار می کنید ، می توانید برنامه ریزی خارج از محل کار را نیز سخت انجام دهید ، زیرا به ندرت می دانید چه کاری انجام خواهید داد و بدتر اینکه در کجا کار خواهید کرد. ماه ها (یا هفته ها) از قبل. علاوه بر این ، در حالی که ممکن است بسیاری از پروژه ها را بسیار الهام بخش بدانید ، به طور کلی قادر نخواهید بود کسانی را که روی آنها کار می کنند انتخاب کنید – حداقل تا رسیدن به یک سطح ارشد. معرفی شغل مشاوره برای جوانان

آیا برای من مناسب است؟

برای لذت بردن و برتری در یک حرفه در مشاوره ، شما باید مهارت های عالی ارتباطی و تحلیلی داشته باشید ، یک تیم قدرتمند باشید و در کار تحت فشار راحت باشید . شما همچنین باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشید تا بتوانید با تغییر ساعت کار ، مکانها و قراردادها کنار بیایید و در هدایت یک تیم راحت باشید – صفتی که مخصوصاً برای پیشرفت در نقشهای ارشد مهم است.

اگر همه این موارد را دارید ، به علاوه اشتیاق و انگیزه موفقیت در یکی از رقابتی ترین صنعت های خدمات حرفه ای جهان ، مشاوره می تواند حرفه ای مناسب برای شما باشد. برای اطلاعات بیشتر ما مراجعه کنید معرفی شغل مشاوره برای جوانان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *