بابت خدمات چقدر باید دریافت کرد؟

مهارت های لازم برای موفقیت مشاوره – ویکتوریا سی

مهارت های لازم برای موفقیت مشاوره کدامند؟ شرکت های مشاوره ای وجود دارند که بر زمینه های خاصی از جمله برنامه ریزی فناوری ، خدمات استراتژیک و مشاوره مدیریت تمرکز دارند. مشاوران مستقلی هستند که به سیستم های مدارس و دانشگاه ها کمک می کنند تا برنامه های بهتری را برای دانش آموزان تهیه کنند یا به مدرسه کمک کنند تا برنامه مالی بهتری داشته باشد. برای تیم های ورزشی ، بانکداری سرمایه گذاری ، شرکت های انتشارات و شرکت های حسابداری مشاور وجود دارد. به معنای واقعی کلمه ، هر کس و هر کس که دارای مهارت قابل فروش است ، می تواند به یک مشاور تبدیل شود ، اما یک مشاور بزرگ و موفق در هر زمینه ای باید مهارتهای بسیار خاصی را در خود ایجاد کرده باشد.

در مشاوره دو مسیر شغلی اساسی وجود دارد که می توانید طی کنید – می توانید یک ژنرال یامتخصص باشید. یک ژنرال بر پیشرفت کلی یک شرکت متمرکز است. این افراد مهارت های زیادی دارند (IT ، حسابداری ، مدیریت کسب و کار و غیره) که آنها با هم ترکیب شده اند تا بتوانند برنامه ای را برای بهبود وضعیت خود به شرکت ها ارائه دهند. یک متخصص روی یک حوزه خاص (نوشتن ، مهارت سازی ، مدیریت منابع انسانی ، شیوه های حسابداری) تمرکز دارد و تمام دانش و اطلاعاتی را که می تواند در این زمینه خاص به دست آورد ، به منظور اشتراک آن با یک شرکت و بهبود عملکرد آن در شرکت است.

از آنجا که مشاوره یک پروژه گروهی است، یکی از مهمترین مهارتهایی که یک مشاور به آن احتیاج دارد ، توانایی کار خوب با دیگران استبرای اینکه بتوانید مشورت کنید ، باید بتوانید با افراد دیگر همگام شوید ، به آنها گوش دهید ، با آنها صحبت کنید و با سایر افراد رفتار کنید. اگر از ساعتهای طولانی از همکاری لذت نمی برید ، این خط کاری شما نیست. مهارت های ارتباطی شما  باید موفقیت آمیز باشد.

علاوه بر اینکه با مردم خوب هستید ، یکی دیگر از کیفیاتی که به همان اندازه مهم و برای مشاوره لازم است ، داشتن یک  شخصیت خدمات محور است. شما باید پاسخگوی تمام نیازهای مشتری خود باشید. شما می توانید در هر کاری که مشورت می کنید بسیار عالی باشید ، اما اگر نتوانید آنچه مشتری را می خواهد انجام دهد ، پس وقت خود را و همچنین مشتری خودتان را هدر داده اید.

حتی اگر شما به عنوان یک مشاور به طور مداوم با افراد دیگر همکاری می کنید ، مهارتهای رهبری و  توانایی به وجود آوردن ایده ها و استفاده از  استدلال منطقی یک ضرورت است. شما وظیفه تعمیر یا بهبود جنبه های یک شرکت یا تجارت را بر عهده دارید. مالکان و مدیران به دنبال شما هستند تا به آنها بگویید که برای بهتر شدن شرکتشان چه کاری انجام دهند. شما باید با چشمه ای از ایده های منطقی و مفید وارد هر شغلی شوید و آماده ی مسئولیت پذیری و شروع کار باشید. هیچ عقب نشستنی وجود ندارد .  شما تنها فردی هستید که توانایی موفقیت در کار خود را دارید.

می توانید مشکل حل کنید ؟ امیدوارم چنین باشد ، زیرا جواب یک سوال برای یک مشاور ممکن است آسان باشد اما اجرای آن همیشه ساده نیست. در برخورد با انواع مختلف مشاغل با قوانین و سیاست های مختلف ، گمان به اینکه یک پاسخ به مسئله تنها پاسخ باشد ، نه تنها احمقانه بلکه کاملاً غلط است. برای پیروزی در کار خود باید به فکر راه حل های زیادی برای همین مشکل باشید.

فراتر از مهارت های تخصصی شماره یک شما(مدیریت ، IT ، و غیره) مهارت های اساسی دیگری اما ضروری وجود دارد. شما باید مهارت های نوشتن ، مهارتهای شغلی ، مهارتهای ارائه و مهارتهای اساسی رایانه را داشته باشید. بدون این ها ، شما حتی نمی توانید با شرکتی که دوست دارید با آن کار کنید وارد رابطه شوید.

شما تصمیم گرفته اید که تمام مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک مشاور عالی را داشته باشید ، اکنون می دانید چگونه می توانم شغل خود را بدست آورم؟ افراد زیادی در زمینه تخصص خود به بنگاههای مشاوره می پیوندند. این آسانترین راه برای داشتن کار مداوم به عنوان مشاور است.  یک هشدار برای همه ، شرکت های مشاوره در مصاحبه سفت و سخت هستند. آنها سؤالات مختلفی راجع به پیشینه شخصی و رفتار گذشته شما می پرسند و به شما مطالعات موردی را می دهند که انتظار دارند شما فوراً آنالیز کرده و جواب های خود را پیدا کنید. رزومه شما باید بی عیب و نقص باشد. شما باید بر مهارت های خود ، سوابق تحصیلی محکم و تمام تجربیاتی که شما را متقاضی ایده آل می کند ، تأکید کنید. مهمترین خصوصیاتی که در مصاحبه برای یک بزرگ یا کوچک جستجو می شود ، دانش عملکردی و اشتیاق است.

همانند تمام حرفه ها ، شبکه سازی و داشتن حضور قدرتمند آنلاین مهم است. اگر نمی خواهید به یک شرکت مشاوره بپیوندید ، باید افراد زیادی را بشناسید که واقعاً کار شما را دوست دارند و این مسئله را پخش می کنند. یا می توانید به دنبال شرکت هایی باشید که می خواهند با مشاوری ارتباط برقرار کنند. در این سناریو شما باید مطمئن باشید که می توانید برای مدت زمان طولانی ایده های جدید و مبتکرانه ارائه دهید.

مشاوره کار سخت و با ساعات طولانی و با فشار بالا است. غالبا مهلت های محدود و حتی افراد سخت گیری وجود دارد که باید با آنها کار کنید مشاوران تمایل دارند که پول زیادی کسب کنند و معمولاً کارهایی را انجام می دهند که واقعاً از آن لذت می برند و از آن خوششان می آید. مهمترین نکته ای که باید در پذیرش شغل به عنوان مشاور باید در نظر داشته باشید این است که آیا شخصیت ، مهارت و آنچه شما از شغل می خواهید را واقعاً حرفه مشاوره تکمیل می کند. مهارت های لازم برای موفقیت مشاوره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *