بودجه

پیش بینی بودجه

پیش بینی های مالی به شما در رسیدن به اهداف تجاری کمک می کند. آنها یک پیش بینی آینده در مورد امور مالی شما هستند ، در مقایسه با بیانیه ها ، که جزئیات نتایج واقعی یا پیشرفت را ارائه می دهند.

پیش بینی آینده مالی شغل شما کار آسانی نیست ، به خصوص اگر شروع به کار کنید و سابقه معاملاتی نداشته باشید. با این حال ، پیش بینی و انجام تنظیمات اغلب شما را قادر می سازد تا دقیق تر شوید.

پیش بینی های ماهانه یا هفتگی ممکن است هنگام شروع کار ، در مواجهه با تجربه رشد سریع یا مشکلات مالی لازم باشد. پیش بینی های منظم به شما امکان می دهد تا قبل از تبدیل شدن به مسائل اصلی ، امور مالی خود را از نزدیک کنترل کرده و راهکارهایی را برای رفع مشکلات تهیه کنید.

پیش بینی های ماهانه یا سه ماهه ممکن است برای یک تجارت ثابت و پایدار مناسب تر باشد.

پیش بینی های مالی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

هزینه های شروع

چه شروع یک تجارت جدید و چه خرید یک شرکت موجود ، باید در هزینه های راه اندازی خود فاکتورهایی را داشته باشید ، مانند:

 • حقوقی یا حقوقی حسابداری
 • هزینه های بیمه
 • مبلمان ، تجهیزات ، ملزومات و تجهیزات مناسب
 • موجودی
 • تبلیغات
 • مجوزها
 • تا زمان شروع جمع آوری پرداختی مشتریان ، وجهی را جهت تأمین بودجه کسب و کار خود داشته باشید.
 • دستمزد کارکنان
 • هزینه های اجاره ملک ، کارخانه و تجهیزات

نکته: شروع یک شغل اغلب بیشتر از آنچه انتظار دارید ممکن است هزینه داشته باشد. این ایده خوبی است که 20 درصد اضافی را به پیش بینی خود اضافه کنید تا هزینه های غیر منتظره را هم در نظر گرقفته باشید.

فروش

تخمین میزان فروش کسب و کار شما در طی دوره پیش بینی می تواند دشوار باشد. اگر کسب و کار جدیدی را شروع می کنید ، می توانید تخمین های خود را بر اساس معیارهای تحقیق در بازار و معیارهای صنعت قرار دهید. برای یک تجارت مستقر ، داده های فروش قبلی را در همان مدت زمانی در نظر بگیرید. همچنین باید بازار فعلی و سایر شرایط اقتصادی را در نظر بگیرید.

نکته: به طور مرتب ارقام واقعی فروش را در برابر پیش بینی خود مرور کنید ، و اگر نتایج متفاوت از نتایج مورد انتظار باشد ، پیش بینی های خود را تغییر دهید. توانایی شناسایی دلیل تفاوت ممکن است به شما کمک کند قبل از اینکه یک مسئله اساسی شود ، به حل مشکل بپردازید.

هزینه های عملیاتی

پیش بینی هزینه های عملیاتی جاری خود را برای مدت زمانی تخمین بزنید. هزینه های شغلی ممکن است شامل اجاره ، بیمه ، وسایل نقلیه ، تبلیغات ، دستمزد کارمندان و حسابداری و حقوقی باشد.

اگر کسب و کار جدیدی را شروع می کنید ، پیش بینی خود را بر اساس معیارهای تحقیق در بازار و معیارهای صنعت قرار دهید. اگر قبلاً کسب و کار تجاری داشته اید ، از سوابق سالهای گذشته استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که تغییرات احتمالی مانند افزایش هزینه ها یا استخدام کارمندان اضافی را مجاز می دانید.

هزینه کالاهای فروخته شده

اگر محصولات فیزیکی را می فروشید ، باید پیش بینی کنید که چقدر برای تولید یا سهام آنها هزینه دارد.

پیش بینی COGS به پیش بینی فروش شما مربوط می شود. اگر پیش بینی افزایش فروش را دارید ، هزینه تولید کالاها نیز افزایش می یابد (شما نیاز به خرید قطعات یا سهام بیشتری دارید).

برای پیش بینی COGS ، باید کلیه هزینه های مستقیم مربوط به تولید و آماده سازی برای فروش را درج کنید. اینها شامل موارد زیر است:

 • هزینه خرید کالاهای تکمیل شده ، مواد اولیه یا قطعات
 • بسته بندی
 • بیمه حمل و نقل و بار
 • کمیسیون های پرداخت شده برای فروش
 • هزینه های نیروی کار مستقیم کهذ برای تولید محصول استفاده می شود

جریان نقدی

پیش بینی جریان پول میزان پولی را که انتظار دارید در جریان (رسیدها) و خروجی (پرداخت) کارتان باشد ، از جمله درآمد و هزینه های پیش بینی شده ، تخمین می زند. یک پیش بینی معمولاً در طی یک دوره 12 ماهه انجام می شود اما می تواند یک دوره کوتاه تر مانند یک ماه را نیز پوشش دهد.

پیش بینی جریان وجه نقد می تواند به شما در شناسایی زمانی که ممکن است پول اضافی در دسترس داشته باشید یا کمبودهایی را تجربه کنید ، کمک کند ، بنابراین می توانید تصمیمات صحیحی برای تجارت خود بگیرید

مهم است که به طور مرتب پیش بینی جریان پول نقد خود را در برابر نتایج واقعی بررسی کنید. یک پیش بینی می تواند علائم هشدار دهنده ای را ارائه دهد که به شما کمک می کند از مشکلات مالی آینده جلوگیری کنید. مواظب باشید که پرداختهای نقدی بیشتر از دريافت وجه نقد نباشد – شما بدون درآمد خواهید بود.

نکته فقدان گردش پول می تواند منجر به عدم موفقیت تجارت شود حتی اگر یک تجارت سودآور باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *