10 ویژگی شخصیت صاحبان موفق کسب و کارهای کوچک

10 ویژگی شخصیت صاحبان موفق کسب و کارهای کوچک

10 ویژگی شخصیت صاحبان موفق کسب و کارهای کوچک

ممکن است صد شخصیت برجسته قابل توجه وجود داشته باشد که راز موفقیت کسب و کار مورد علاقه شما را تعریف کنند . اما وقتی کارآفرینان را در پشت کسب و کارهای کوچک موفق مقایسه می کنید ، تعداد انگشت شماری از صفات به چشم می آیند. در اینجا برخی از رایج ترین و قدرتمندترین ویژگی های شخصیتی آورده شده که صاحبان کسب و کارهای کوچک را که شروع به فعالیت های تجاری موفق کرده اند ، توصیف می کنند.

تلاش گر

بیشتر صاحبان کسب و کارهای کوچک بسوی موفقیت می تازند. آنها می خواهند ببینند کسب و کارهایشان در حال رشد است ، از شروع کار تا استقرار کسب و کار. تلاش گری یک ویژگی بسیار رایج در بین کارآفرینان موفق است زیرا شروع یک کسب و کار می تواند چالش برانگیز باشد ، و برخی از چالش ها خواستار ایجاد یک میزان متوسط ​​از رقابت ، عزم و انگیزه هستند.

هدف گرا

تلاش می تواند یک صاحب کسب و کارهای کوچک را به مراتب پیش ببرد ، مشروط بر اینکه هدفی برای رسیدن به آن وجود داشته باشد. بدون اهداف SMART و امکان تمرکز بر اقدامات مورد نیاز برای رسیدن به آن اهداف ، موفقیت می تواند از شما گریزان باشد. بیشتر صاحبان کسب و کارهای موفق برای تعیین اهداف وقت می گذارند تا شفافیت لازم را درمورد اینکه به کجا می روند و نحوه رسیدن به آنجا را ایجاد کنند.

مطمئن

اطمینان به خود یک ویژگی شخصیتی بسیار قدرتمند است که می تواند اعتماد به نفس و احترام را جذب کند و اغلب منجر به افزایش موفقیت می شود. موفق ترین صاحبان کسب و کارها دارای اعتماد به نفس پایدار و آرام هستند که با غرور یا خودخواهی مرز مشخص دارد.

پرشور

عبور از چالش های شروع و اداره یک کسب و کار موفق بدون اشتیاق واقعی برای کار شما می تواند بسیار دشوار باشد. برخی از موفق ترین صاحبان کسب و کارهای کوچک، یا مستقر شده اند و یا مستقيماً بر اساس احساسات خود کسب و کارهای مستقر را توسعه داده اند ، یا می توانند مواردی را که با اشتیاق به آنها اشتغال دارند ، در کارهای خود بگنجانند.

هوش مالی

از آنجا که بخش قابل توجهی از موفقیت در کسب و کار می تواند مربوط به موفقیت مالی باشد ، بیشتر صاحبان کسب و کارهای کوچک در ایجاد بودجه و چسبیدن به آنها هنگام مدیریت عملکرد کسب و کارهای خود بسیار زرنگ و دانا می شوند. این توانایی با دانستن اینکه چقدر نقدینگی در دسترس است ، از کجا می توان هزینه ها را کاهش دااد و چگونه تصمیم گیری هوشمندانه در هنگام هزینه کردن انجام داد ، اغلب  می تواند موفقیت یک کسب و کار کوچک را تضمین کند.

اعتماد به نفس

در حالی که ایجاد و مدیریت یک تیم ممکن است بخش مهمی از برخی کسب و کارهای کوچک باشد ، بسیاری از کارآفرینان موفق نیز اعتماد به نفس مشخصی دارند. توانایی تفکر و عمل به طور مستقل ، بدون ورود دیگران ، یک ویژگی بسیار متداول در بین صاحبان موفق کسب و کارهای کوچک است.

فروتن

ممکن است بسیاری از کارآفرینان متکی به خود باشند ، اما موفق ترین افراد نیز در صورت نیاز می توانند از آنها کمک بخواهند ، در جایی که اعتبار به دست می آید ، اعتبار بدهند ، وقتی اشتباه می کنند اعتراف کنند و انتقاد سازنده را بپذیرند. اینگونه دارندگان کسب و کارهای کوچک این توانایی را دارند که حتی در رضایت بخش ترین دستاوردها ، پای خود را روی زمین نگه دارند و هرگز فراموش نکنند که از کجا شروع کرده اند.

ارتجاعی

صاحب کسب و کارهای کوچک با فراز و نشیب های زیاد روبرو بوده اند. پیروزیها ، شکستها ، تلاطم و آرامش وجود دارد. موفق ترین کارآفرینان کسانی هستند که مقاوم هستند و می توانند پس از یک چالش غیرمنتظره کسب و کار را کنترل کنند و پس از روبرو شدن با یک شکست دوباره به عقب برگردند.

متمرکز

بسیاری از دارندگان کسب و کارهای کوچک مسئولیت های گسترده ای را در کسب و کارهای خود دارند و کلاه های مختلف زیادی را در طول روز کاری می پوشند. (نقش های مختلف می پذیرند).امکان محدود کردن حواس پرتی ها و تمرکز روی موضوع فوری ، کار یا هدف و همچنین تصویر بزرگتراز آینده می تواند یک ویژگی مهم در یک کارآفرین موفق باشد.

روشنفکر

در حالی که تمرکز ویژگی مهمی است که در بیشتر صاحبان کسب و کارهای کوچک موفق وجود دارد ، داشتن ذهن باز و در نظر گرفتن چشم اندازهای مختلف نیز حائز اهمیت است. صاحبان کسب و کارهای کوچک که مایلند ایده های جایگزین را در نظر بگیرند و فرآیندهای جدید را امتحان کنند ، احتمالاً به موفقیت های قابل توجهی می رسند.

10 ویژگی شخصیت صاحبان موفق کسب و کارهای کوچک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *