6 ویژگی شخصیتی مشاوران عالی

6 ویژگی شخصیتی مشاوران عالی

6 ویژگی شخصیتی مشاوران عالی را برای شما بازگو می کنیم تا ببینید که شما آیا خصوصیات یک مشاور برجسته را دارید؟ ما نگاهی به خصوصیات شخصی مشاورانی می اندازیم که مشاوره موفقیت آمیز داشته اند.

6 ویژگی شخصیتی مشاوران عالی

مطمئناً هیچ کس در هر کاری کامل متولد نشده است – برخی از صفات هست که شما به طور طبیعی از آنها بهره مند می شوید ، و در بعضی از آنها با کمی تمرین و نیت باید پیشرفت کنید.

1. شما فقط کارنمی کنید – شما می آموزید.

بخشی از دلیل وارد شدن به یک کسب و کار ، پر کردن شکاف مهارتی یا دانشی است. به اشتراک گذاشتن تکنیک ها و اصول خود با کارکنان باید بخشی از خدمات شما باشد ، و در هنگام اتمام کار آنها را بهتر از زمان استخدام ، مجهز کنید. ارسطو گفته است تنها نشانه دانش کامل، توانایی آموزش دادن است.

معلم بزرگی بودن همچنین به معنای این است که شما در دراز مدت جایی در قلب آنها داشته باشید و وقتی اولین چالش بزرگ بعدی روی می دهد اولین کسی خواهید بود که آنها به او فکر می کنند.

بنابراین اگر در ارتباطات صمیمی ، صبور و عالی هستید ، این مورد را در اولویت قراردهید.

6 ویژگی شخصیتی مشاوران عالی

2. می توانید اعتماد ایجاد کنید.

ورود به یک کسب و کار به عنوان یک فرد خارجی به این معنی است که اولین کار شما ایجاد روابط خوب کاری مبتنی بر اعتماد است. برای کمک به این اتفاق ، شما باید در مورد نقش خود و آنچه در آن هستید برای رسیدن به هدف ، صریح باشید ، تا مردم بدانند که از شما چه انتظاری داشته باشند.

در ضمن هر توافق نامه ای که انجام دهید و به زمانبندی ها پایبند باشید ، باید ارزش و قابلیت اطمینان خود را نشان دهید. اگر می گویید برای یک جلسه در آنجا حضور خواهید داشت ، مسئولیت پذیری باشید و اعتماد دیگران را از دست ندهید.

افرادی که باز ، سر راست و معاشرتی هستند از این مزیت طبیعی برخوردارند.

6 ویژگی شخصیتی مشاوران عالی

3- روی نفس خود پا می گذارید.

وقتی مشورت می کنید ، همه چیز در مورد مشتری شما است. بله ، شما در شغل خود خارق العاده هستید و می خواهید تصور خوبی ایجاد کنید ، اما وظیفه شما این است که مشکلات تجاری آنها را حل کنید ، و باید از خودپسندی و غرور دور باشید.

بخشی از ماهیت مشاوره رفتن به غالب مشاغل دیگراست بگونه ای که روش های مشخصی برای انجام کارها باید وجود داشته باشد و وضع موجود را به چالش بکشد. همه از این امر قدردانی نخواهند کرد ، و گاهی اوقات در مقابل مقاومت و یا انتقادهایی قرار می گیرید که شما آن را معتبر نمی شناسید. به جای بحث در مورد نظر خود ، هدف خود را در خاطر داشته باشید – مهم حل مشکلات است نه درست یا غلط بودن.

اگر مطمئن هستید ، پوست کلفتی دارید و در جدا کردن عقل از احساس خوب هستید ،بسم الله.

6 ویژگی شخصیتی مشاوران عالی

4. شما سازگار و خلاق هستید .

فکر کنید که برای حل یک چالش شغلی استخدام شده اید – و به نوعی در وسط کار همه چیز کاملاً متفاوت به پایان رسید. اولویت های کسب و کار می توانند با سرعت بیش از حد تغییر کنند و سازگار شوند ، به خصوص در زمینه های پر سرعت مانند فناوری یا رسانه های اجتماعی.

سریع فکر کردن و امکان ارائه ایده های موجود و خلق ایده های جدید در این نوع تنظیمات ارزشمند است. اگر سریع یاد می گیرید و در انتقال مهارتهای خود به سناریوهای مختلف ، می توانید بهتر باشید ، خوب هستید.

خصوصیات شخصیتی ایده آل برای این بخش از نقش شما خلاق ، خودجوش و سرزنده بودن است .

اگر این داشته شما نباشد ، همه چیز از بین نمی رود. خوشبختانه ، حل مسئله خلاق مهارتی است که می توانید یاد بگیرید.

6 ویژگی شخصیتی مشاوران عالی

5- شما گوش می دهید

به نظر می رسد بسیار ساده است ، اما برای گوش دادن خوب باید تلاش واقعی کرد . به عنوان یک مشاور ، قبل از شروع کار خود می توانید مقدار زیادی از اطلاعات جدید را بدست آورید. با کشف ماهیت شغلی که در آن هستید ، چالش هایی که با آن روبرو هستید و سبک ارتباطی که مورد استفاده قرار می گیرد ، همه کار بزرگی که باید انجام دهید گوش دادن است که پایه و اساس مشاوره مؤثر را تشکیل می دهد.

اگر رویکرد شما تمایل به تأمل ، اندیشمندی و با محوریت گوش دادن است، با یک شروع عالی کنار خواهید آمد.

6 ویژگی شخصیتی مشاوران عالی

6. شما سفیر برند خود هستید

وقتی برای شخص دیگری کار می کنید ، راحتتر است که فرهنگ و ساختارهای شرکتی آنها را به خود بگیرید. اما اگر قصد دارید بیش از یک مشتری در طول زندگی خود داشته باشید ، بدون توجه به اینکه فاکتورها را پرداخت می کند ، به شخصیت حرفه ای مستقل نیاز دارید.

یک مشاور خوب دارای برند تجاری خود و دارای اخلاق و رویکردی مستقل است. مواردی مانند آگهی ها ، کارت پستال ها و حتی استیکرها راهی عالی برای بیان کردن هویت برند شما و همچنین بازاریابی برای مشتریان جدید است.

6 ویژگی شخصیتی مشاوران عالی

خود ارتقایی برای یک حرفه موفق مانند مشاوره بسیار مهم است. که بهانه ای مناسب برای طراحی کارت ویزیت بسیار جذاب و جدید است.

6 ویژگی شخصیتی مشاوران عالی.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *