6 چالش در کار مشاوره

6 چالش در کار مشاوره – نوشته , (Al Dea, Founder, MBASchooled (Kenan-Flagler, ’15

6 چالش در کار مشاوره . من اخیراً با دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشدی که علاقه مند به مشاوره هستند مصاحبه هایی را انجام داده ام. من از این گفتگوها و کمک به دانشجویان درجستجوی شغلی آنها لذت می برم.

در ادامه، دانشجویان (به درستی) سؤالی در مورد چالش های کار در صنعت مشاوره خواهند پرسید. من لیستی از چالش هایی را که مشاوران اغلب در حرفه خود با آن روبرو می شوند ، گردآوری کرده ام. این لیست به هیچ وجه جامع نیست ، بنابراین لطفاً موارد دیگری را به اشتراک بگذارید.

پروژه بد

همه پروژه ها شگفت انگیز نیستند. علاوه بر این ، در حالی که برخی از پروژه ها می توانند جالبتر به نظر برسند (استراتژی ، M&A ، و غیره) بسیاری از چالش های مشاوره و دشواری ها وجود دارد که می تواند حتی در جالبترین پروژه هامانع آن شوند. شرکت ها برای حل مشکلات آسان پولی به بنگاه ها نمی پردازند ، آنها به آنها می پردازند تا مشکلات پیچیده و چالش برانگیز را حل کنند. به دلایل زیادی پروژه ها می توانند بد باشند. جدول زمانی محدود ، مطالبات غیر منطقی ، منابع ناکافی و این لیست ادامه می یابد. اگر به اندازه کافی و مدتی طولانی در این صنعت کار کنید ، تضمین می کنمکه یکی از آنها را داشته باشید.

مشتری سخت گیر

یکی از چالش های مشاوره مشتریانی هستند که برای حل مشکلات دشوار پول زیادی را به مشاوران می دهند. به همین ترتیب ، آنها بدون در نظر گرفتن معقول یا منطقی بودن آن ، خواستار نتایج و پیشرفت هستند. در بعضی از مواقع ، مشتریی خواهید داشت که علی رغم شرایط و محدودیت ها ، خواسته های آنها بسیار غیر منطقی است. با وجود این ، شما باید بفهمید که چگونه به بهترین نحو ممکن انتظارات آنها را برآورده کرده و از آنها فراتر بروید ، حتی اگر غیر منطقی به نظر برسد.

تیم ناجور

امیدوارم ، شما در هر بنگاهی ، در کنار فرهنگ و اطراف افرادی باشید که دوست دارید و به آنها احترام  میگذارید . در حالی که بسیاری از بنگاهها برای جمع آوری تیم های پروژه مراقبت و فکر می کنند ، شما قرار نیست با هر شخصی که ملاقات می کنید دوستش داشته باشید یا به خوبی با او کار کنید.

 این یکی دیگر از چالش های مشاوره است.

اتفاقات غیر منتظره

همه چیز به سرعت در مشاوره تغییر می کند. در Team نقش اصلیی را که برای آن ثبت نام کرده اید به طور ناگهانی تغییر می کند. نقشی که فکر می کنید در آن پنج منبع را مدیریت می کنید ، فقط به دلیل بودجه پروژه ، دارای 3 منبع می شود. Curveballs و تغییرات در این کار معمول است.

نیاز به سفر

 برای بیشتر مشاوران ، سفر بخشی از کار است. در حالی که سیاست ها ی شرکت (محلی ، منطقه ای ، ملی) متفاوت است ، همیشه این احتمال وجود دارد که شما در یک برنامه سفر گیر بیفتید. شاید مجبور شوید 6 ماه به داکوتای شمالی بروید. شاید شما صبح روز شنبه پروازها انجام دهید. یا ، شاید مجبور شوید شبهای یکشنبه پرواز کنید. در پایان روز ، مشاوران به آنجایی می روند که پول باشد و اگر $ $ در داکوتای شمالی باشد ، به زودی به آنجا می روید.

قادر به برنامه ریزی نیستید

اگر دوشنبه تا پنجشنبه سفر می کنید ، برنامه ریزی در طول هفته را سخت می کند. علاوه بر این ، من مطمئن هستم که می خواهید برای روز شکرگذاری به خانه خود بروید تا خانواده خود را ببینید ، اما از آنجا که شما نمی دانید پروژه بعدی شما کجا خواهد بود ، دشوار است که بدانید که پرواز خود را برای کجا رزرو کنید. عدم اطمینان و غیرقابل پیش بینی بودن مشاوره می تواند برنامه های شخصی را دشوار کند (به زندگی عادی مراجعه کنید) این امر می تواند طبیعی ترین کارها را تحت تاثیرقرار دهد (به عنوان مثال: برنامه ریزی برای قرار ملاقات پزشک) یک کار واقعاً دشوار است.

6 چالش در کار مشاوره

نکته اینجاست:

هر شغل فراز و نشیبهایی دارد. انتخاب یک شغل مانند هر انتخاب مهم دیگر ، به معنای به دست آوردن بهترین و بدترین ها در انتخاب شما است. مطمئناً ، برخی از این سناریوها ناخوشایند هستند ، اما اگر بتوانید از بین این موقعیت ها حرکت کنید (و از بهترین ها استفاده کنید) احتمال زیادی وجود دارد که از این حرفه لذت ببرید.

علاوه بر این ، ماهیت مشاوره موقتی است – شما برای مدت زمانی مشخص در پروژه مشغول به کار هستید و سپس به مرحله بعدی می روید. خبر خوب این است که اگر با هر یک از این چالش ها روبرو شوید ، همیشه امیدی وجود دارد. پروژه بعدی فرصتی برای شروع تازه است. اگر این کار را به اندازه کافی و طولانی انجام دهید ، من اطمینان دارم که خاطرات خوب بیشتری نسبت به خاطرات بد وجود خواهد داشت. در پست بعدی من چند روش برای مدیریت این شرایط را بررسی خواهم کرد.

6 چالش در کار مشاوره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *