فرهنگ ارتباط

فرهنگ ارتباط -مزیت رقابتی با هویت مشترک ، همدلی و درک در محل کار

کتاب فرهنگ ارتباط ، چاپ دوم نوشته مایکل لی استالارد است.   نویسنده کتاب ، به عنوان یک کارشناس استخدام ، با پرداختن به تاثیر ویروس کرونا در افراد شاغلی که از تنهایی و قطع ارتباط با همکاران رنج می‌برند، کتاب ارزشمند خود را که قبلاً چاپ کرده بود بروزرسانی کرده است‏وی  تعلق سازمانی و ارتباط را برای بهبود سلامت و بهره وری کارمندان در اولویت می داند.

او و همکارانش  به گروهی از دانشمندان، متخصصان و مفسران اجتماعی پیوسته‌اند که نسبت به عواقب وخیم انزوای فزاینده هشدار می دهند.

ترکیبی جذاب از علم  ، آمار محل کار و داده های پزشکی در این کتاب باعث می شود که ارتباط اجتماعی و فرهنگ ارتباط یک نیاز اساسی برای انسان در محل کار محسوب شود.

عناوین 

 • کارکنان از یک اپیدمی انزوا رنج می‌برند که کووید ۱۹ آن را تشدید می‌کند
 • ارتباطات در بین افراد باعث بهبود سلامتی ، خوشبختی و انعطاف پذیری آنها می شود .
 • مدیران و رهبران   باید با ایجاد بینش و ارزش و صدا در ایجاد فرهنگ ارتباط ، ابتکار عمل داشته باشند.
 • مفهوم رهبری خدمتگزار یا به هم پیوسته در سازمان‌های با ارتباطات کافی حکمرانی می کند.
 • در اثر بیماری کووید ۱۹ ده ها میلیون کارمند دیگر مجبور به دورکاری شدند. بیشتر آنها انتظار دارند که به طور نامحدود به کار در خانه ادامه دهند.  
 • سازمان هایی که دارای فرهنگ ارتباطی هستند امور خود را بهتر رهبری می‌کنند و در زمان‌های چالش‌برانگیز نتایج بهتری دارند
 • برای تبدیل شدن  به رهبری که به دیگران کمک می کند تا با هم ارتباط برقرار کنند کنند ابتدا باید از خود مراقبت کنید.

خلاصه

این روزها مردم از اپیدمی انزوا رنج می برند که بیماری کووید ۱۹ آن را تشدید کرده است. بیماری همه گیر ویروس کرونا چالش های حفظ ارتباط با محل کارو احساس تعلق به آن را افزایش می‌دهد.

استرس و انزوای کارکنان، اکنون بیش از دو سوم کارگران و کارمندان در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار داده است.

ایالات متحده آمریکا و کشورهای دیگر در سراسر جهان اپیدمی تنهایی را تجربه می کنند . رهبران بایستی به منظور  حفظ سلامت سازمان های خود و کارکنان آنها ، گامهای آگاهانه ای برای ایجاد فرهنگ ارتباط بردارند.

ارتباطات در بین افراد باعث بهبود سلامتی ، خوشبختی و انعطاف پذیر شدن آنها می شود .

افراد دارای ارتباط اجتماعی  به طور موثرتری بیماری و استرس را از خود دور می کنند ، کمتر نگران می‌شوند هوشیارتر هستند و کمتر دچار مشکلات قلبی می شوند در محل کار ، ارتباط صوتی منجر به تعامل و بهره‌وری بالا تر می شود. سازمان‌هایی که فرهنگ ارتباط ایجاد می کنند از بهره وری و سودآوری قابل توجه بیشتری  نسبت به سازمان هایی که دارای فرهنگ کنترل کننده بوده و بر سلسله مراتب تاکید دارند ، برخوردار هستند.

وقتی صحبت از جنبه های رابطه ای می شود  بهترین فرهنگ ، فرهنگی است که از درجه بالاتری از ارتباطات انسانی برخوردار باشد. این همان فرهنگ ارتباط است.

کارمندان هفت نیاز خاص و تغییر ناپذیر در محل کار خود دارند که عبارتند از :

 • ۱ احترام . باید با آنهاخوب رفتار شود تا انگونه که از آنها توقع می‌رود با دیگران رفتار کند.
 • ۲ شناخت . آنها به ستایش منظم و تایید مخصوص کار خوب خود احتیاج دارند.
 • ۳  تعلق داشتن. آنها باید به حساب بیایند ، صدایشان شنیده شود و با افرادی کار کنند که مطمئن باشند از آنها مراقبت خواهند کرد
 • ۴  خودمختاری. آنها باید خودشان نحوه کار را تعیین کنند و باید به آنها اجازه داده شود تا کارهای معمولی خود را بدون مدیریت کارهای کوچک انجام دهند.  
 • ۵ رشد فردی . آنها به کاری نیاز دارند که با نقاط قوت و علایق آنها مطابقت داشته باشد تا بتوانند به سرعت سطح چالشی را پیدا کنند که منجر به به ارتقا آنها شود.
 • 6 معنی. آنها باید کار خود را به هدف بالاتری متصل کنند.
 • ۷ پیشرفت آنها باید نتایج ثابت و رشد را تجربه کنند.

رهبران باید با ایجاد  بینش ، ارزش و صدا در ایجاد فرهنگ ارتباط ابتکار عمل داشته باشند.

چشم انداز افراد را در یک تیم با هدف ،  رسالت و ارزش‌های مشترک متحد می کند. ارزشهای اصلی یک شرکت در ایجاد ارتباط بین افراد است ، از جمله انتظاراتی که رهبران و همکاران واقعاً از دیگر دارند مراقبت از یکدیگر ، احترام و قدردانی است. به عنوان مثال ، پس از حادثه تروریستی بمبئی در سال ۲۰۰۸ گروه تاتا که مالک یکی از هتلهای بود که تروریست ها به آن حمله کردند ، به تمام مصائب بعدی همه کارمندان آسیب‌دیده و خانواده‌های آنها رسیدگی کرد. موسس و مدیر عامل شرکت راتن تاتا در همه مراسم خاکسپاری کارمندان شرکت می‌کرد یک صندوق تعاونی در شرکت ایجاد کرد تا به کسانی که همسر خود را از دست داده‌اند حقوق مادام العمر پرداخت کند. این شرکت باتوجه به ارزش هایی که سخاوت و دلسوزی را مورد تاکید قرار می‌دهد به عنوان یکی از بهترین شرکت های جهان رتبه بندی می شود و در بین موفق ترین و سودآورترین شرکت‌ها نیز قرار دارد.

بهبود ارتباط اجتماعی یک نیاز اولیه انسان است که به نظر می رسد عملکرد سیستم قلبی-عروقی ، غدد درون ریز و سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد.

رهبران  می‌توانند با گوش دادن به نظرات و عقاید کارکنان ،صدا را با بینش و ارزش ترکیب کنند و در هنگام تصمیم گیری آنها را لحاظ نمایند. در یک فرهنگ ارتباطی با حمایت رهبران-سرپرستان و همکاران -کارمندان مسئولیت ایجاد نقاط قوت شخصیت در همکاران را به عهده می گیرند.

رهبران بیش از شغل خود در خدمت اهداف و ماموریت های سازمان هستند و از کار کارمندانی که مسئول تحقق اهداف شرکت هستند پشتیبانی می کند. رهبرانی که تیم های خود را درگیر ، حفظ و مراقبت می کنند پایه و اساس محکمی برای ماندگاری موفقیت ایجاد مینمایند.

دریادار ورنون کلارک  ، یکی از این رهبران است که با تاکید بر کارکنان و حفظ ارتباطات آنها، نیروی دریایی در حال سقوط ایالات متحده را احیا کرد. کلارک به عنوان رئیس عملیات نیرو برماموریت‌های نیروی دریایی خود افتخار می کردو بر یادگیری و توسعه مداوم برای همه ملوانان و افسران پافشاری می کرد. او فارغ از درجه ، برای همه ارزش قائل بود. کلارک با سرمایه‌گذاری بر روی پرسنل خود با پرداخت بهتر با آموزش بیشتر و تشویق آنها با سخنان متعارف و خردمندانه ، نیروی دریایی مقاومی ساخت. در طی ۵ سال بین سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۵ او آمادگی نبرد نیرو را به طرز چشمگیری بهبود بخشید و مجدداً ۵۰ درصد آن را افزایش داد.

شرکت وان فورد  از مجموعه شرکت‌های فورد موتور ،به مدیرعاملی  آلن مولالی از طریق همین مفهوم یک شرکت بیمار را را به رهبر صنعت تبدیل کرد. مولالی و  فورد با ایجاد رابطه با ذینفعان اصلی و پاداش دادن به رهبرانی که به جای خود به همدیگر کمک می کردند استاندارد جدیدی را برای شرکتهای خودروسازی آمریکا تعیین کردند.

سازمان های دیگری  با رهبرانی دلسوز مانند گروه دختران پیشاهنگ به سرپرستی ویکتور بو شیینی و تیم بسکتبال مردان دانشگاه دوک به سرپرستی مایک با همین شیوه در سراسر کشور درخشش معجزه‌آسا نشان دادند. مفهوم رهبری خدمتگزار وبه هم پیوسته در سازمان ها معتقد به ارتباطات حکمرانی می کند. رهبران این چنینی شاهکارهایی در زمینه توانمندسازی کارمندان از خود نشان می دهند. رهبران ارتباطی نام همه افراد و کارمندان را به یاد دارند. نمونه آن بوشینی  است که در سمینار دانشجویان سال اول دانشگاه نام تک تک شاگردان را را به یاد سپرده بود و به خوبی با آنها ارتباط برقرار می کرد.

ارتباط همان چیزی است  که در یک محیط پر از سگهای ولگرد تیم سورتمه سواری ایجاد می کند و از نیروی آنها کمک می گیرد.

در استارباکس  مدیر ارشد آن یعنی هاوارد بهار بیش از بیست سال با بنیان گذار مجموعه یعنی هاوارد شولتز کارکرد تا بتوانند کارمندان را در کنار هم و دورهم با نگاه به یک چشم انداز جمع کنند و سپس به استخراج ایده های آنها پرداخته وگوش دادن به آنها را اولویت اول خود نمود. بهار خود را رهبری خدمتگزار نشان داد که با تاکید بر ایجاد ارتباطات در مجموعه شرکت و بین کارکنان و مشتریان و همچنین بین رهبران و کارمندان به سازمان کمک کرد.

علوم  ، روانشناسی و اقتصاد شواهدی را ارائه می دهند که ارتباط بین سلامتی و بهره وری پیوند ایجاد می کند. مطالعه طولانی مدت هاوارد گرانت که از سال ۱۹۳۸ آغاز شد پیوند های واضحی رابین پیوند اجتماعی و روابط قوی ، موفقیت شغلی سلامتی و طول عمر در بین ۲۳۸ نفری که دهه ها آنها را تحت نظر داشت ، نشان می‌دهد.

در سال ۱۹۷۹  محققانی که روی ساکنان روزتو ، یک شهر کوچک در پنسیلوانیا، کار می کردند متوجه شدند که شهروندان از سلامتی بهتر و زندگی طولانی تری نسبت به بقیه آمریکایی‌ها برخوردار هستند. سلامتی بهتر مردم این شهر به دلیلی غیر معمول طبق استانداردهای ایالات متحده بود و آن دلیل میزان ارتباطات و درجه بالای مشارکت آنها در جامعه بود. این یافته ها منجر به ابداع اصطلاح اثر روزتو شد

علیرغم وجود شواهد گسترده‌ای در ارتباط با رابطه علت و معلولی بین ارتباطات و سلامتی خوشبختی ، موفقیت و طول عمر ، مردم بیش از هر زمان دیگری خصوصاً در ایالات متحده دچار انزوا می شوند. در سراسر امریکا ارتباطات اجتماعی از سال ۱۹۹۰ به طرز چشمگیری بدتر شده است.

افزایش انزواناشی از تعداد فزاینده خانواده‌های مجرد ، والدین مجرد، افراد دو شغله ، دستگاه های تلفن همراه ، مسافرتهای طولانی ، فناوری جذابتر و ساعات کار طولانی تر است. در اثر شیوع کووید ۱۹ میلیون‌ها کارمند دیگر از راه دور به کار کردن. مجبور شدند بیشتر آنها انتظار دارند که به طور نامحدودی به کار در خانه ادامه دهند. تاثیر انزوا  ، قطع ارتباط و تنهایی منجر به آمار نگران کننده ای در آمریکا شده است که تاثیراتی مانند سوء مصرف مواد مخدر ،طلاق ،اعتیاد مضر، خودکشی و یا سایر اشکال مرگ زودرس را نشان می دهد د. تاثیر روانی قرنطینه ها و جداسازی ها در اثر ویروس کرونا باعث افزایش این مسائل می شود.

کارمندان منزوی ، استرس بیشتری را  نشان داده که منجر به انبوهی از مشکلات بهداشتی مانند مصرف مواد و حملات فیزیکی شده است.سازمان‌های معتقد به ارتباطات وکار اجتماعی دارای کارمندان سالم و مبتکر تر هستند که بهره وری بیشتری نشان می دهد.  ارتباطات در محل کار بیش از هر عامل دیگری با مشارکت کارکنان ارتباط دارد خودکنترلی و سلامتی نشان‌دهنده میزان ارتباط فرد با دیگران است.

کارمندان ارتباط دار تلاش بیشتری می‌کنند ، در سطح بالاتری عمل می کنند ، دقیق‌تر با ماموریت شرکت سازگار می‌شوند ، تصمیمات بهتری می‌گیرند ، در درجه بالاتری نوآوری می‌کنند و چابک و مقاوم ترند.

سازمان هایی که دارای فرهنگ  ارتباط هستند صنعت خود را بهتر رهبری میکند و در زمانهای چالشبرانگیز نتایج بهتری دارند.

ارتباطات از مهم‌ترین شاخص‌های موفقیت سازمان در طولانی مدت است. با این وجود تعداد معدودی از رهبران با کارمندان ارتباط برقرار می‌کنند و با این کار به سلامت کارمندان و موفقیت شرکت خود آسیب می رسانند  فقط حدود ۳۳ درصد از آمریکایی های شاغل ، ارتباط در کار را تجربه می‌کنند. برای دو سوم دیگر ، میزان کارایی کاهش یافته و بهره وری آسیب می بیند.

مدیران و رهبران باید به کار متخصص بیماری های عفونی یعنی آنتونی فاوسی و فرماندار نیویورک اندرو کومو توجه کنند که ابتکار عمل را برای ارتباط با مردم به دست گرفته و خود و کارمندانشان را مسئول رسمی رسیدگی به بحران همه گیری ویروس کرونا از طریق اتحاد و ایجاد هدف مشترک نمودند. هم به صورت انفرادی و هم به صورت تیمی  ، بیش از ۵ سال عضویت سالانه چالش برانگیز اما قابل دستیابی را تعیین کنید که با ماموریت سازمان شما همسو باشد

برای شناسایی میزان ارتباط خود با نیروی کارارتباط بگیرید. بیش از ۵ هدف سالانه را که با ارزشها و ماموریت شما همسو باشد انتخاب کنید. داستان های بسازید که بر اساس تجسم ارزشهای سازمانتان توسط کارمندان ایجاد شده و موفقیت آنها را پاداش دهید. برنامه های استخدامی ، آموزشی و مشوقانه خود را برای  انتخاب و پاداش دادن به رفتارهای ارتباطی تنظیم کنید در صورت امکان نقاط قوت و علایق کارمندان را با وظایفی که انجام می‌دهند مطابقت دهید و فرصت های ارتباطی را برای افراد ایجاد کنید.

پیشرفت خود را با استفاده از نظرسنجی های مربوط به مشارکت و ارتباط پیگیری کنید. وقت خود را با اعضای تیم خود سپری کنید. آنها را بشناسید و با آنها ارتباط برقرار کنید . به طور منظم و به طور رسمی و غیررسمی با آنها دیدار کنید و به حرف‌هایشان با دقت گوش دهید و توجه خود را با شخصی که با شما هست متمرکز کنید و از حواس پرتی پرهیز نمایید. در مورد موضوعات کاری بحث کنید .

داستان های شخصی و شغلی خود را به اشتراک بگذارید. به آنها کمک کنید تا شغل خود رابرنامه ریزی کنند ، در اهداف خود پیشرفت کنند و با دیگران ارتباط بهتری داشته باشند. موارد ریز را مدیریت نکنید . با دادن فضا به اعضای تیم خود و پشتیبانی از آنها به آنها خدمات ارائه دهید. در صورت امکان تیم خود را گردهم آورید تا درباره اهداف و ماموریت آنها بحث کنند پیشرفت آنها را بسنجید و موفقیت‌های آنها را جشن بگیرید.

برای تبدیل شدن به رهبری که به دیگران کمک می کند تا ارتباط برقرار کنند  ، ابتدا از خود مراقبت کنیم.

روابط خود را با خانواده و دوستان خود عمیق ببخشید آسیب پذیری ها و نگرانی ها را به اشتراک بگذارید ، ورزش کنید ، به اندازه کافی بخوابید ، خوب بخورید و وقت خود را در فضای باز بگذرانید ، یک سرگرمی خلاق پیدا کنید یک عادت خوب را جایگزین یک عادت بد کنید.

۶۲ درصد از کارمندان آمریکایی در طول بیماری همه گیر در خانه کار میکنند و از هر پنج نفر سه نفر اظهار داشتند که پس از رفع محدودیت ها ترجیح می دهند تا آنجا که ممکن است از راه دور به کار خود ادامه دهند. شواهد زیادی مبنی بر ترجیح کارمندان به دورکاری پس از پایان پاندمی کوئید ۱۹ دیده می شود. بنابراین باید کارکنان خارج از محل فیزیکی شرکت را به طور معناداری به یکدیگر وبه خود و شرکت متصل کنید.

رهبران در هر سطحی میتوانند فرهنگ خرد بینی خود را تغییر دهند تا تیم مرتبطتر ایجاد کنند. در نظرسنجی ها ها باید بیش از هر چیز نیاز خود به ارتباط را در اولویت قرار دهید. فرهنگ ارتباط را گسترش دهید.

کافی

توسعه در حد نیاز

برای ترجمه کتاب enough is enough عنوان توسعه در حد نیازرا برگزیدم. توسعه با رشد متفاوت است. اجازه بدهید کتاب را بررسی کنیم.

راب دیتز و دان اونیل ، کارشناسان پایداری ، تحلیلی جدید اما تحریک کننده در مورد قطع ارتباط بین رشد و توسعه ارائه می دهند. آنها با منطق سنتی اقتصادی روبرو هستند که معتقد است رشد و مصرف بیشتر به طور حتم منجر به خوشبختی در یک جامعه سرمایه داری مصرف کننده می شود. دیتز و اونیل – مدافعان “اقتصاد با ثبات دولتی” – استدلالی کاملاً تحقیق شده و ارائه شده درباره اقتصاد سیاسی و مواضع غیر دوستانه رهبران جهان را ارائه می دهند. دیدگاه های آنها سوالاتی را در مورد ارزش نهایی مادی گرایی و رشد اقتصادی بی بند و باری ایجاد می کند که به محیط زیست آسیب می رساند و عدالت اجتماعی و برابری اقتصادی را از بین می برد. این تز آرمان گرایانه را به هر کسی که علاقه مند به سرانجام یک اقتصاد پایدار باشد ، توصیه می کنیم.

توسعه در حد نیاز
راب دیتز

نگاه کلی

 •  
  1. اقتصاد سنتی می آموزد که رشد بدون محدودیت ، مصرف بیشتر و بهره وری به نفع جامعه است.
  2. کشورهایی که این مکتب اقتصادی را پذیرفته اند ، در دستیابی به رفاه گسترده موفق نیستند.
  3. از هفت میلیارد نفر ساکن کره زمین ، 2.7 میلیارد نفر با درآمد کمتر از 2 دلار در روز زندگی می کنند. دو درصد جامعه بیش از نیمی از دارایی خانوارهای جهان را در اختیار دارند.
  4. فناوری نمی تواند تمام تأثیرات منفی جمعیت افسار گسیخته و رشد اقتصادی را برطرف کند و نیروهای بازار به تنهایی نمی توانند مشکلات تخصیص منابع را حل کنند.
  5. “اقتصاد با ثبات” آرزوی پایداری منابع و برابری اقتصادی را دارد.
  6. یک “اقتصاد مرفه و در حال رشد” تقاضای اقتصادی را با توانایی زمین در تأمین مجدد منابع منطبق می کند.
  7. اقتصاد پایدار نیازمند آگاهی از خطرات رشد و مصرف است.
  8. دولت ها باید بهبود خشنودی شهروندان را برتولید ثروت مقدم دارند.
  9. بوتان “خوشبختی ملی” را به عنوان هدفی در مقابل افزایش تولید ناخالص داخلی ترویج می کند.
  10. حفظ تعداد ساعت کار فعلی ، نیاز به رشدمداوم برای فروش محصولات برای ادامه کار مردم را افزایش می دهد.
توسعه در حد نیاز
دن اونیل

شکست اقتصاد ارتدکسی

هر دولت بزرگی این ایده بنیادی اقتصادی را پذیرفته  که رشد بدون محدودیت همراه با مصرف و بهره وری بیشتر به نفع جامعه است. ولی  این فرض نادرست است. هزینه رشد بیش از آن است که مزایای احتمالی آن بتواند آنرا تأمین کند. ملتهای پذیرنده این مکتب ارتدوکسی در دستیابی به سعادت گسترده موفق نیستند.

فلسفه غالب اقتصادی مدرنیته این است – جمعیت بیشتر و تولید بیشتر ، پول بیشتر و مصرف بیشتر

زمین هفت میلیارد سکنه دارد. 2.7 میلیارد نفر از آنها با درآمد کمتر از 2 دلار در روز زندگی می کنند. دو درصد بیش از نیمی از دارایی خانوارهای جهان را در اختیار دارند. این اختلافات از یک سیستم اقتصادی که مصرف بیش از حد را ترویج می کند ، بوجود می آید. اقتصاددان هرمان دالی یک رویکرد جایگزین ،یعنی “اقتصاد با ثبات” را ارائه می دهد که آرزوی پایداری منابع و برابری اقتصادی را دارد. سه ایده اصلی زیربنای این رویکرد است:

  1. ارزیابی اثرات اقتصادی باید منابع محدود زمین را در نظر بگیرد.
  2. مردم باید سیاستی را که می تواند از یک اقتصاد پایدار پشتیبانی کند ، یعنی “یک اقتصاد مرفه اما بدون رشد” را درک کنند.
  3. جامعه باید استراتژی های جدید اقتصادی راجایگزین ذهنیت ناقص مصرف كننده كند كه اقتصاد رشد گرا را تداوم می بخشد.

شواهد نشان می دهد که بیشتر افراد ساکن در کشورهای ثروتمند از قبل دارای کالاهای مادی کافی هستند – چالش این است که بدانیم چگونه می توان اقتصاد را به غیر ازمسیر مصرف روزافزون ،پیش برد.”

تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) ، بطور سالانه کل هزینه های خرج شده برای کالاها و خدمات در یک کشور ، و میزان تولید یک کشور – و جهان – را اندازه گیری می کند. از سال 1900 تا 2008 ، جمعیت جهانی 400٪ و سرانه تولید ناخالص داخلی 600٪ افزایش یافته است. تولید ناخالص داخلی جهان از حدود 2 تریلیون دلار به 51 تریلیون دلار افزایش یافت که همراه با افزایش سرسام آور مصرف انرژی و مصرف منابع طبیعی بود. در اواسط دهه 1970 ، مصرف جهانی از توانایی بازیافت زباله زمین و توانایی آن در بازآفرینی منابع طبیعی پیشی گرفت. رشد مداوم اقتصادی برای اکثر مردم مزایای اجتماعی چشمگیری نداشته است. افزایش تولید ناخالص داخلی به همه اقشار جامعه تعلق نمی گیرد. شکاف های قابل توجه درآمد حاصل ، عواقب منفی اجتماعی ایجاد می کند: بیماری روانی بیشتر ، جرم بیشتر ، خشونت و زندان.

مقیاس پایدار

ارزیابی اینکه چه مقدار از زیست کره زمین مصرف می شود ، نیاز به ارزیابی “ظرفیت حمل” کره زمین دارد. برآورد دقیق میزان مصرف دشوار است زیرا افراد ، جوامع و کشورها الگوی مصرف متفاوتی دارند و این بر استانداردهای زندگی ، سبک زندگی ، جریان تجارت و استفاده از فناوری پیشرفته تأثیر می گذارد. با این حال ، فناوری به خودی خود نمی تواند تأثیرات منفی جمعیت افسار گسیخته یا رشد اقتصادی را کنترل کند. اصلاح این مشکل شامل ایجاد و زندگی مطابق با “مقیاس اقتصادی پایدار” است ، نه آموزشهای سنتی “اقتصاد مقیاس“. رویکرد پایدار در مقیاس اقتصادی محدودیتهای واقعی و مطلوب رشد اقتصادی را برطرف می کند.

اقتصاد پایدار

از اوایل سال 2000 ، متخصصان تأکید جامعه بر تولید و مصرف را زیر سوال بردند. اکنون اقتصاددانان دانشگاهی اقتصاد پایدار را که به دنبال تعادل بین مصرف منابع و توانایی حفظ جمعیت محلی است ، ترویج می کنند. اقتصاددانان از اقتصاد پایدار با نام های دیگر یاد می کنند: “اقتصاد سبز ، اقتصاد پایدار و اقتصاد تعادل پویا“.

هنگامی که به مردم آزادی کارگردانی ، فرصت ارتقا مهارت هایشان و احساس اینکه کارشان معنا و هدف دارد داده می شود ، بهترین عملکرد را دارند.”

این الگوی جدید اقتصادی بر کیفیت زندگی و بهبود محیط زیست نسبت به سیستم فعلی تأکید دارد که بر افزایش مداوم تولید ، مصرف و تولید ناخالص داخلی تأکید دارد. اقتصاد پایدار دارای چهار ویژگی است:

  1. در مقیاسی پایدار ساخته شده است که مطابقت با تقاضاهای اقتصادی و توانایی زمین در تأمین و تأمین مجدد منابع دارد.
  2. توزیع عادلانه درآمد و توزیع ثروت را الزامی می کند.
  3. تصدیق می کند که نیروهای بازار به تنهایی نمی توانند مشکلات تخصیص منابع را حل کنند. در عوض ، نیروهای بازار باید خواسته های جامعه و دولت را ادغام کنند.
  4. این اقتصاد در صورت بهبود شرایط زندگی وکیفیت زندگی به موفقیت می رسد. در عمل ، این به معنای امنیت شغلی بیشتر ، مزایای سلامتی ، اوقات فراغت و ثبات اقتصادی است.

ما فقط می توانیم با جایگزینی منابع طبیعی کره زمین یا بازیافت زباله ، به میزان فعلی خود مصرف کنیم.”

ساخت این اقتصاد جدید نیاز به شاخص های جدید موفقیت اقتصادی دارد ، مانند نیروی کار و جمعیت با اندازه ثابت ، مشاغل محلی با کیفیت بالا و برابری درآمدی بیشتر. ایجاد اقتصاد جدید نیاز به تعاریف جدیدی از سرمایه گذاری ، مالکیت و کیفیت کار دارد و همچنین ممکن است به “کاهش رشد” یا اقداماتی که اثرات زیست محیطی تولید مواد و ارائه خدمات را کاهش می دهد ، نیاز داشته باشد. این به معنای دید انتقادی تری است که باعث به وجود آمدن قیمت سهام جدیدی می شود. طبق سیستم فعلی ، اگر یک شرکت نفتی منبع انرژی جدیدی پیدا کند ، اما این منبع تأثیر منفی بر محیط و جامعه بگذارد ، قیمت سهام این شرکت همچنان افزایش می یابد. به همین ترتیب ، تمرکز نامناسب بر تولید ناخالص داخلی تأثیرات منفی جامعه را نادیده می گیرد.

عمل ایجاد پول به عنوان بدهی باید غیرقانونی باشد ، همانطور که جعل و تقلب است.”

جامعه ای که از بهترین روش ها استفاده می کند منابع طبیعی را فقط با سرعتی که می تواند آنها را دوباره پر کند مصرف می کند و منابع غیر قابل تجدید را فقط با سرعتی که علم بتواند منبع جایگزینی ایجاد کند مصرف می کند.

جوامع باید زباله ها را به همان سرعتی که محیط زیست قادر به پردازش آنها است ایجاد کنند ، اما اجرای محدودیت هایی از این قبیل ، سیاست گذاران را ملزم به اجرای تصمیمات سخت می کند. گزینه های بالقوه آنها شامل سهمیه بندی ، ممنوعیت برخی مواد – مانند سرب در رنگ – و استفاده از مجوزهای قابل معامله ، مانند ” سهام” است اقتصاد پایدار

کاهش جمعیت

سازمان ملل محاسبه می کند که جمعیت جهانی در سال 2050 به 9.3 میلیارد نفر و در سال 2100 به 10 میلیارد نفر خواهد رسید. آموزش و پرورش موثرترین راه برای کنترل جمعیت است. به عنوان مثال ، آموزش موثر می تواند از 80 میلیون حاملگی ناخواسته که اکنون سالانه اتفاق می افتد – که اتفاقاً به همان تعداد رشد سالانه جمعیت جهانی است – جلوگیری کند.

پیام اصلی در مورد پیشرفت فن آوری این است که می تواند برای مدیریت برخی از تأثیرات مرتبط با رشد اقتصادی مفید باشد ، اما ممکن است برای غلبه بر آنها کافی نباشد.”

بهبود دسترسی به داروهای پیشگیری از بارداری و محدودیت مهاجرت شامل تدوین سیاست های جداگانه کنترل جمعیت برای کشورهایی با باروری بالا و درآمد پایین – مانند چین – و برای کشورهایی با درآمد بالا و باروری پایین – مانند انگلیس و ایالات متحده است. اصلاح مهاجرت و پیشگیری از بارداری می تواند منجر به کنترل جمعیت در کشورهای پیشرفته شود. اقتصاد پایدار

ثروتمندان ثروتمندتر می شوند

الگوی اقتصادی متمرکز بر تولید ، نابرابری درآمد ناخالص را تقویت می کند. بررسی برنامه توسعه سازمان ملل متحد از کشورهای بزرگ جهان ، درآمد 20٪ برتر را در مقایسه با پایین ترین 20٪ اندازه گیری کرد. این تحقیق نشان داد که ایالات متحده و پرتغال بالاترین نسبت شکاف درامد را دارند – به ترتیب 8.5 و 8.0 – در حالی که ژاپن و فنلاند به ترتیب با 3.4 و 3.7 دارای کمترین اختلاف هستند. با بیان دلار ، در سال 2007 ، مدیران عاملها در ایالات متحده 350 برابر بیشتر از یک کارگر معمولی درآمد کسب کردند. شکاف های گسترده درآمدی مشکلات اجتماعی را ایجاد می کند ، از جرایم بالاتر تا سطح مصرفی که بیش از نیازهای فردی است.

خبر خوب این است که ایده هایی برای ایجاد اقتصاد سالم از نظر اکولوژیکی از گوشه و کنار جهان در حال ظهور است.”

جامعه به طور سنتی شکاف های درآمد را به عنوان مشکلی منطقی کرده است که رشد اقتصادی بیشتر می تواند آن را اصلاح کند. در صورت عدم رشد واقعی اقتصادی ، برابری درآمد اهمیت بیشتری پیدا می کند. این مزایایی مانند طول عمر ، جمعیت کمتردر زندان ، چاقی کمتر و مصرف مواد مخدرکمتر و تحرک اجتماعی بیشتر ایجاد می کند. علی رغم این باور عمومی که ترویج می شود ، حقوق و پاداش های کلان عملکرد را مختل می کند و نوآوری را تحریک نمی کند. کشورهای توسعه یافته باید به جای فشار مداوم برای تولید بیشتر ، بر برابری درآمد تأکید کنند ، زیرا روابط اجتماعی بهتر کیفیت زندگی را برای همه شهروندان بهبود می بخشد ، در حالی که مصرف بیشتر چنین نیست.

دولت ها سازوکارهایی برای کاهش شکاف درآمدی دارند ، مانند برنامه های اجتماعی ، حداقل درآمد و تغییر در مالیات. دو استراتژی ممکن محدود کردن درآمد یا ارث است. در یک مورد ، شش وارث ثروت والمارت “به اندازه تقریباً 30٪ قشر پایین آمریکایی ها” ، یا 90 میلیون نفر ثروت دارند.

اقتصاد مبتنی بر رشد نتوانسته است اشتغال کامل در ایالات متحده را تضمین کند ، بیشتر به این دلیل که رشد اقتصادی یک مدل” رونق و سقوط “ناپایدار است.”

راه حل های دیگر شامل اجرای نسبت های دیفرانسیل دستمزد است – تعاونی ها در اسپانیا و انگلیس از آنها استفاده می کنند -یا ایجاد شرکت ها و تعاونی های متعلق به کارمندان و یا اشتغال زنان بیشتر در سمت های اجرایی سطح بالا. چنین اموری عوام فریبی در محل کارو فرهنگ شرکت ها را تغییر می دهد و برابری مزدی را بهبود می بخشد. اقتصاد پایدار

اصلاح سیستم ناقص

با وجود خرد مشترک ، “پول خود هیچ ارزش ذاتی ندارد.” ثروت واقعی از کالاها و خدمات ملموس ناشی می شود. پول وسیله مبادله – “ادعای ثروت” – برای خرید کالاها و خدمات ملموس است. به دلیل تکثیر ابزارهای مالی جدید و مقررات زدایی از صنعت مالی ، رشد پول بسیار سریعتر از تولید ناخالص داخلی است. این معامله یکی از عواملی است که باعث افزایش بی ثباتی مالی می شود. این نقش پول را تغییر می دهد زیرا پول نباید بر اقتصاد مسلط شود بلکه باید گسترش آن را تسهیل کند.

هر کسی که پول را گیج نکند احتمالاً زیاد به آن فکر نکرده است )هرمان دالی و جوشوا فارلی ، اقتصاد بوم شناسی)

مغالطه مشهور دیگر این است که بانک های مرکزی مانند فدرال رزرو پول ایجاد می کنند. در واقع ، بانک های تجاری با صدور وام پول بسیار بیشتری ایجاد می کنند. وقتی بانکی وام می دهد ، در معامله ای که هیچ ارتباطی با بانک مرکزی ندارد – به غیر از بانکی که شرایط ذخیره بانک فدرال را تأمین می کند – وجهی را به حساب وام گیرنده منتقل می کند. با گذشت زمان ، بانک فدرال قوانین ملزومات ذخیره را کاهش داده است ، بنابراین بانک ها می توانند پول بیشتری با سرمایه کمتری ایجاد کنند وام گیرندگان باید وام های خود را بازپرداخت کنند ، اما اگر پول نقد نداشته باشند ، مبلغ بیشتری قرض می گیرند و این باعث می شود تا حجم کل پول گسترش یابد. بانک ها برای ادامه کار سیستم باید وام خود را ادامه دهند. این امر به آنها قدرت هدایت سیاست های وام ، از جمله سیاست هایی را می دهد که علیه محیط زیست کار می کنند.

جامعه ای با هدف درست می تواند نیازهای بالاتر را برطرف کند و توجه خود را به پیشرفت فرهنگی و معنوی معطوف کند.”

دولت ها باید شرایط ذخیره را افزایش دهند تا بانک های خصوصی نتوانند به عنوان بخشی از ایجاد بدهی پول تولید کنند. این سیستم همچنین باید پس انداز را از سرمایه گذاری متمایز نگه دارد. جوامع محلی می توانند ارزهایی را صادر کنند که فقط در یک منطقه خاص معتبر باشند تا هزینه های محلی را تشویق کنند. ایجاد یک “ارز بین المللی بدون بدهی” می تواند عدم تعادل تجاری را حل کند و توازن قدرت را برای کشورهایی که ارز ذخیره شناخته شده دارند ، تغییر دهد. مالیات بر معاملات مالی بین المللی تجارت سوداگرانه و بی ثبات کننده بزرگترین بانک ها را کاهش می دهد. اقتصاد پایدار

“خوشبختی ناخالص ملی

ملت بوتان بدون اتخاذ اثرات منفی اقتصاد پرمصرف و پر رشد ، مدرن شده است. King Jigme Singye Wangchuck پیگیری خوشبختی ناخالص ملی را نسبت به تولید ناخالص داخلی بیشتر در اولویت قرار داده است. برنامه ها پیشرفت های زیست محیطی ، سلامت روان بهتر ، حفظ فرهنگ و استفاده موثرتر از زمان را پیش می برند. این ورودی های حامی خوشبختی ، در یک شاخص ترکیب می شوند ، وسیاست ملی را هدایت می کنند. برنامه های مشابهی در استرالیا ، ژاپن و انگلیس آغاز شده است.

“” کافی است “به معنای” کافی برای یک زندگی خوب “است.”

شاخص خوشبختی سوالاتی را در مورد نقش تولید ناخالص داخلی به عنوان اصلی ترین معیار ملی تولید اقتصادی ایجاد می کند. گرچه از نظر سیاسی و اقتصادی کاملاً جا افتاده است ، تولید ناخالص داخلی از کاستی های جدی رنج می برد. برخی از کشورها اقدامات جدیدی را در نظر می گیرند که به سطح رضایت شهروندان آنها می پردازد. یک مطالعه در انگلیس نشان داد که 81٪ مردم گفتند که دولت باید بهبود سعادت شهروندان خود را نسبت به تولید بیشترین ثروت در اولویت قرار دهد.

یافتن کار کارآمدتر

در حالی که فناوری جدید به مردم کمک کرده است تا بهره وری خود را افزایش دهند ، کارفرمایان ساعات کار کارمندان را کاهش نداده اند. حفظ همان تعداد ساعت کار ، نیاز به رشد مداوم برای فروش محصولات برای ادامه کار کارمندان را افزایش می دهد. بسیاری از کارفرمایان برنامه های منعطف یا نیمه وقت ارائه نمی دهند. مشاغلی که باید از اولویت برخوردار باشند – مانند نظافت محیط – سودآوری ندارند. مشاغلی که سود کمتری برای جامعه دارند – مانند تجارت بیش از حد سوداگرانه – پول بیشتری می گیرند و کثرت بیشتری دارند. گزینه جایگزین این است که ساعات کاری هفته را گسترش دهید ، اشتراک اشتغال را گسترش دهید و انعطاف پذیری شغل ها را باعث شوید. مکانهایی مانند هند ، آرژانتین و برخی از شهرهای اروپا مشاغلی را تضمین می کنند که درآمد اساسی را تأمین می کنند. همه این استراتژی ها می توانند به مردم کمک کنند تا تصمیم بگیرند که “کافی است“. اقتصاد پایدار

درباره نویسندگان

راب دیتز ، سردبیر وبلاگ دالی نیوز ، مدیر اجرایی سابق مرکز پیشرفت اقتصاد پایدار (CASSE) است. دن اونیل مدرس اقتصاد بوم شناسی در دانشگاه لیدز و اقتصاددان ارشد CASSE است.

اقتصاد پایدار

آموزش در شرکت ها

آموزش در شرکت ها

برای آموزش در شرکت ها تلاش زیادی در انتخاب و ارائه مباحث توسط مشاوران انجام می شود. بخصوص بنگاه های مشاوره به دلیل برنامه های آموزشی برجسته خود معروف هستند ، و مهارت های عمیق و جدیدی(مانند  اکسل و پاورپوینت )  را به کارمندان تازه کار که قبل از شروع کارشان به آنها نیاز دارند ، آموزش می دهند.

اما در این میان ، 10 مورد برتر که در بین شرکتهای آموزشی متداول است و بیشتر از سوی مشتریان درخواست می شوند کدام هستند؟ خبر خوب اینکه ، ما آن را در زیر تجزیه و تحلیل می کنیم

اگر در هر یک از دسته های زیر قرار می گیرید این مقاله یک منبع عالی برای شما خواهد بود:

1. شما دانشجو هستید و می خواهید بدانید هنگام شروع کار خود چه نوع آموزشی را باید دریافت کرده باشید.

2. شما در حال حاضر مشغول به کار هستید و فکر می کنید ممکن است آموزش مهارت های خاصی را از دست داده باشید ، اما نمی دانید انگشت خود را روی چه چیزی قرار دهید.

3. شما مدیر یا رهبری هستید که به دنبال مباحث آموزشی هستید که باید در اولویت قرار گیرند.

بیایید در مورد مباحث آموزشی به جمع بندی صحیح برسیم!    

آموزش در شرکت ها

10 مبحث درخواست شده برای آموزش در شرکتها

1. گسترش رهبری

توسعه رهبری ، در میان موضوعات آموزشی مرتبط با شرکت ها مورد درخواست ترین آموزش است. شرکت ها – حداقل شرکت های هوشمند – همواره در جستجوی رهبران نسل بعدی برای توسعه هستند.  این که آیا شما یک تحلیلگر سطح پائین ، یک مدیر و یا در مجموعه C هستید ، می توانید یک رهبر مؤثر تر شوید. بعلاوه ، رهبری در تمام صنایع و در همه زمانها مهارتی اساسی است. این بدان معنی است که بهترین شیوه هایی برای رهبری وجود دارد که می تواند در اکثر محیط ها اعمال شود. کتابها و مطالعات موردی زیادی در مورد موفقیتها و شکستهای رهبری وجود دارد. با این حال ، در تجربه ما ، بهترین نوع پیشرفت رهبری ناشی از تمرینات شبیه سازی شده (آزمایش توسط آتش) است.

آموزش در شرکت ها

2. ارتباطات شفاف

مانند توانایی رهبری ، بدون ارتباطات خوب و واضح ، هیچ کارکرد یا صنعتی نخواهید داشت. در حقیقت ، محبوب ترین آموزش ما – بر اساس اصل هرم – به طور کامل به سمت افزایش شفافیت ارتباطات تیم ها سمت و سو می گیرد. برای آموزش ارتباط خوب ، رسانه های مختلفی را باید شناخت – ارائه ها ، جلسات به روزرسانی ، ایمیل و موارد دیگراز این دست هستند. باید اطمینان حاصل کنید که در برقراری ارتباط با مافوق ، همکاران و در گزارش های مستقیم حرف شما درست تفسیر شود. صرف نظر از رسانه یا مخاطب ، مهمترین چیز اطمینان از این است که شما یک نکته را به وضوح بیان کنید و مکالمه را به مراحل بعدی سوق دهید. بهترین آموزش ارتباط بصورت حضوری اتفاق می افتد ، با تمرین های شبیه سازی فراوانی که برای انجام به بهترین شیوه ها در محل و دفتر استفاده می شود.

آموزش در شرکت ها

3. حل اختلاف

در هر سازمانی تضاد وجود دارد. برخلاف نظر عامه ، تضاد چیز خوبی است. ما می خواهیم بگوییم که “تضاد وضوح می بخشد” شما دقیقاً باید بدانید وقتی سایر ذینفعان اصلی بر روی یک مسئله خاص ایستاده اند ، به چه چیزی بیشتر از همه اهمیت می دهند و برای رسیدن به مطلوب خود چه کاری انجام می دهند. در حقیقت ، یکی از مزایای مهم اصل Pyramid این است که دعوت به تقابل با بیان را جلو جلو مطرح می کند بجای آنکه صبر کنید تا به مراحل سخت تر برسید.از همان ابتدا با اختلاف مقابله کنید . بعدا شاید حتی لازم نباشد در مورد چیز دیگری صحبت کنید. با این حال ، درک چگونگی گفتگو در میان اختلافات مهم است. اینجاست که مهارت هایی مانند شنیدن فعال و پرسیدن سؤالات خوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین حل و فصل تعارض یک مبحث آموزش شرکتی است که نباید از آن غفلت شود. آموزش حل خوب درگیری شامل نقش آفرینی ، آغازگری در شناخت رفلکس های مضر ، و اسکریپت های میانجیگری است که می توانند در رسانه ها به کار روند. آموزش در شرکت ها

4. هوش هیجانی

ضریب هوشی IQ تأثیر سنگینی در دنیای شرکتها دارد. با این حال ،تاثیر EQ  یا هوش احساسی شما اگر بیشتر نباشد حداقل نشانگر موفقیت شغلی است. EQ در شرکت های سراسر جهان اهمیت زیادی کسب کرده است. بدون هوش هیجانی ، تیم های فروش بی اثر می شوند ، مشاوران اخراج می شوند و فرهنگ های سازمانی از درون متلاشی می شوند. در پایان روز ، موفقیت با توانایی ایجاد مشارکت و اجماع برای پیشبرد در یک جهت مشترک تعریف می شود. دانستن اینکه چه چیزی مردم را به حرکت در می آورد و چگونه به آنها انگیزه می دهد بسیار مهم است. بزرگترین فواید آموزش هوش هیجانی ، دادن زبان مشترک به افراد برای درک و تنظیم احساسات خود و همچنین درک انگیزه های دیگران است. ما StrengthsFinder  و Enneagram  را بعنوان ابزارهای مفیدی در این زمینه پیدا کرده ایم.

5. مهارتهای ارائه

ارائه خوب اغلب با صحبت های عمومی همراه است ، اما خیلی بیشتر از این حرف ها است. ارائه مؤثر همه چیز در مورد برقراری ارتباط برای ترغیب و ایجاد انگیزه است و اقدامی برای بحرکت درآوردن  هر آنچیزی است که بعنوان اولویت تعیین کرده اید مهارت ایجاد اسلایدهای زیبا خوب است ، اما اگر محتوا قانع کننده نباشد ، هیچ کس به طراحی اسلایدهای شما اهمیت نخواهد داد. ما قبلاً به اصل Pyramid اشاره کرده ایم ، اما سایر مهارت های اصلی ارائه عبارتند از MECE و اصل Pareto . آموزشی که شامل این مفاهیم نباشد ، ناقص است. علاوه بر این ، آموزش ارائه موثر شامل تمرکز بر زبان بدن و سایر نشانه های ارتباط غیر کلامی است.

آموزش در شرکت ها

  6. درک روابط دینامیکی و گروهی

اگر کار شما شامل برخی از رفتارهای شدیدا هرمسی باشد ، کار تیمی برای شما مهم نیست. درک نحوه عملکرد تیمها و انگیزه هر فرد برای تعالی باعث می شود درک کنند که چه چیزی باعث می شود رهبران قدم را از خوب به عالی برسانند. هرکسی که در هر نوع محیط شرکتی کار کرده است می داند که چگونه یک فرهنگ سمی ، سیاسی یا بیش از حد سلسله مراتبی می تواند به فاجعه منجر شود. حتی با استعدادترین کارمندان ، بدون داشتن یک محیط گروهی قوی و سالم ، شروع به خودخوری می کنند. به همین دلیل است که درک پویایی رابطه گروهی از جمله موضوعات مهم آموزش برای هر سازمان است. راستش ، در حالی که جلسات آموزشی مربوط به کار تیمی می تواند مفید باشد ، هیچ چیز به اندازه رفتار رهبران در ایجاد فرهنگ رفاقت و همکاری مفید نیست. آموزش در شرکت ها

7. مدیریت زمان و بهره وری

مهم نیست که عنوان آن چه باشد ولی تمرکز شما باید بیشتر در به دست آوردن حداکثر استفاده از افراد خود و کسب بهترین نتیجه از آنها باشد. این نوع آموزش فراتر از نکاتی برای دستیابی به صندوق با ورودی صفر یا ایجاد لیست های انجام کار است – توجه کنید که این نکات در اینترنت چگونه مطرح شده است ، آیا واقعاً به حل مشکل کمک می کند؟ در دنیایی که زمان از هر چیز دیگری با ارزش تر است ، چگونه به تیم های خود کمک می کنید تا مهمترین ها را در اولویت قرار دهند؟ یكی از راه های افزایش بهره وری تیم های شما این است كه انتظاراتی واضح را تعیین كنید – كدام قسمت از محصول كار آنها بیشترین سود را برای شرکت به همراه دارد؟ ما دریافتیم که ، به طور کلی ، 20 % از کار یک فرد منجر به 80 % سود می شود. این بخش ها را مشخص کنید و افراد خود را برای تمرکز تلاشهای خود در آنجا تشویق کنید. آموزش در شرکت ها

8. نفوذ

در این زمینه ، نفوذ را می توان “توانایی ترغیب” نیز نامید. توانایی تأثیرگذاری (یعنی فروش ، ترغیب) توضیحات شغلی کلیدی شرکا در شرکتهای مشاوره است. اگر این مورد را یاد نگرفته اید ، شریک خوبی نیستید. کسانی هستند که رهبر متولد شده اند – مردم فقط می خواهند از آنها پیروی کنند. برای بقیه ما مردم عادی ، یادگیری چگونگی تأثیرگذاری و بهبود توانایی برای تأثیرگذاری بر دیگران یک مهارت آموختنی است. گرچه ممکن است شما مسئول برنده شدن در پروژه ها و درگیر گیر کردن مشتری نباشید ، اما توانایی تأثیرگذاری بر همکاران خود زندگی را در کار بسیار آسان تر کرده و شما را در مسیر ارتقاء قرار می دهد. افرادی که بیشترین تأثیر را دارند افرادی هستند که راه حل محور هستند. هرچه در تحلیل داده های خود ( MECE ) کارآمد تر باشید ، می توانید راه حل های بالقوه را برای همکاران / مافوق خود ( اصل هرم ) به ارمغان بیاورید ، و هرچه بیشتر بتوانید مهمترین چیزها ( اصل پارتو ) را  اولویت بندی کنید ، بیشتر بر آنها تأثیر می گذارد. آموزش در شرکت ها

9. خدمات مشتری

صنایع بدون مشتری وجود ندارند. یک مسئولیتی وجود دارد که مدیر عامل و صندوقدار مک دونالد در آن مشترک هستند: خدمت به ذینفعان به خوبی و با لبخند. به خصوص در شرایط اقتصادی سخت ، مشتریان و شرکتهای بزرگ تصمیمات خرید را صرفا بر اساس قیمت نمی گیرند. آنها مشارکتهای خود را بر اساس خدمات و راحتی انتخاب می کنند. آموزش خدمات خوب به مشتری شامل بسیاری از سناریوهای شبیه سازی شده است و با بازخورد سریع و تکرارهای مکرر به کارمندان امکان می دهد تا بازخورد را به سرعت درونی کنند. بیشترین درخواست ها برای آموزش شرکت ها

10.اخلاق کسب و کار

گر چه در آخر قرار می گیرد، اما مطمئناً در لیست موضوعات برتر آموزشی شرکتها ، اخلاق تجاری است. نیازی نیست که به دنبال نمونه ای از چگونگی فساد و رهبری غیر اخلاقی در فرهنگ شرکت بگردید. باز هم ، بهترین راه برای آموزش اخلاق کسب و کار ، واقعاً آموزش آن نیست. آنچه دریک سازمان مؤثرتر است – بترتیب- صداقت با افکار عمومی ، سهامداران و عملکرد مالی است. نتیجه گیری بیل ماریوت یک بار گفت ، “مردم ما می دانند که ما آنها را دوست داریم زیرا آنها را آموزش می دهیم.” بهترین راه برای هر سازمان برای بهبود عملکرد و افزایش وحفظ آن ، ارائه فرصت های توسعه حرفه ای به کارمندان خود است. ما امیدواریم که این لیست از درخواست شده ترین مباحث آموزشی شرکت ها الهام بخش شما باشد. مثل همیشه، می رسیم به این سوال خاص که چگونه ما می توانیم به سازمان شما کمک کنیم.  

آموزش در شرکت ها
تبدیل شدن به یک مشاور مجازی کارآمدتر

تبدیل شدن به یک مشاور مجازی کارآمدتر

چه شاغل در امور مالی و چه مشاور بازاریابی باشید ، احتمالاً برای تبدیل شدن به یک مشاور مجازی کارآمدترباید در سال 2020 استراتژی خود را تغییر دهید. اگرقدرت شما تاکنون به تعامل حضوری متکی بوده ، احتمالاً تغییردردناک به شیوه های مجازی را باید بپذیریدکه البته با تفکر خلاق و برنامه ریزی پیشرفته ،این نوع مشاوره می تواند مزایایی  بیشتر داشته باشد.

به عنوان مثال ، زمان مسافرت اکنون می تواند به عنوان زمان کارآمدی فرض شود و کار از راه دور موجب صرفه جویی در هزینه شما و مشتریان شما می شود. اگر برنامه شما قابل انعطاف است ، ممکن است راحت تر بتوانید همه را به خصوص هنگام کار در چندین منطقه زمانی به طور همزمان در اتاق “مجازی” وارد کنید. و هنگامی که از ابزارهای مناسب به طور مؤثر بهره گرفته می شود ، شما و مشتریان می توانید از افزایش خلاقیت و همکاری لذت ببرید و کارایی و بهره وری بیشتری را نسبت به جلسات حضوری مشاهده کنید. بیماری کوید 19 نیز عاملی یرای تقویت مشاور مجازی و مشاوره از راه دور است.

تضمین رضایت مشتری

بعنوان مشاور مجازی ، وقتی نمی توانید به صورت رو در رو با مشتریان خود ملاقات کنید ، یکی از بزرگترین چالش ها اطمینان از ارائه همان ROI است. با این وجود دلایل استخدام شدن تغییر نکرده است. مشتریان شما هنوز هم به مهارت ، تفکر خلاق و مهارت های حل مسئله شما نیاز دارند. تضمین رضایت مشتری و ارائه همان ROI در دنیای مجازی امروز ، نیاز به تغییر در نحوه برقراری ارتباط با مشتریان دارد. “چک کردن های ” مجازی منظم با مشتری ها همیشه مفید است. با این وجود ، ممکن است لازم باشد ارتباطات خود را با تحویل نتایج کتبی خلاقانه و متفکرانه تر تکمیل کنید. به عنوان مثال ، گزارش های وضعیتی مکرر و اساسی را در نظر بگیرید . ممکن است بخواهید ذهن خود را بر تجزیه و تحلیل پیشرفته و داده های هدفمند درمورد نقاط عطف خاص پروژه متمرکز کنید. و هنگامی که صحبت از ROI می شود ، اطمینان از شفاف بودن نرخ خود و قیمت گذاری همواره به افزایش اعتماد و رضایت مشتری کمک می کند.

به حداکثر رساندن بهره وری جلسه مجازی شما

تسلط بر فن آوری و تکنیک ها برای به حداکثر رساندن قدرت و بهره وری در جلسات مشاور مجازی ممکن است یکی از بزرگترین چالش های شما باشد. با این وجود ، کمی خلاقیت و تفکر خارج از آن می تواند این اطمینان را ایجاد کند که کارگاه ها و همایش های مجازی به اهداف مورد نظر خود می رسند. به عنوان مثال ، هنگام برنامه ریزی جلسات مجازی بعدی خود ، از جستجوی سنتی ارائه شده در صفحه نمایش صرف نظر کنید. در عوض ، مطالب واجب الارائه ، دستور کار ، برگه های سفید و نکات گفتگو را از قبل توزیع کنید. به این ترتیب ، شما می توانید جلسه را بر روی اهداف مهم تر و جذاب تر مانند طوفان مغزی ، تخته سیاه ، و بحث در زمان واقعی متمرکز کنید. اطمینان حاصل کنید که برنامه شما با اهداف دیداری قابل ارائه است ، ضمن اینکه روشهای خلاقانه ای برای ورود همه به بحث وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که همه در جلسات تیم صحبت و مشارکت می کنند“مارگارت اندروز” مربی هاروارد می گوید هدف اصلی یک تیم و یک جلسه تیمی کسب اطلاعات و دیدگاههای منحصر به فرد از اعضای هر تیم است. و از همه مهمتر ، کارهای مقدماتی لازم را از قبل انجام دهید. روش صحبت کردن و ارائه جلسه را تمرین کنید. مشکلات بالقوه طوفان مغزی که ممکن است بوجود بیاید ، چه از نظر فنی و چه غیر آن ، برای اطمینان از آماده بودن راه حل ها درمکان و زمان واقعی، را مورد توجه قرار دهید.

ابزارهای همکاری خود را انتخاب کنید

“مارك اسپوزیتو ، مربی هاروارد می گوید:” بعنوان مشاور مجازی از فن آوری هایی استفاده كنید كه در حال حاضر در دسترس یا باز هستند و به منظور دستیابی به بهره وری بیشتر و بدون هزینه اضافی ، به سمت تحول دیجیتال حرکت می کنند. نکته اصلی انتخاب فناوری مناسب برای نیازهای شما است. تصمیمی را که می خواهید از هر جلسه به دست بیاورید و نحوه انجام این کار را از قبل برای خود مشخص کنید. سپس لیستی از ویژگی هایی تهیه کنید که اهداف شما را تسهیل می کند. ابزارهای امروز برای برقراری ارتباط و همکاری مجازی از روزهای اشتراک گذاری ساده همراه با تماس تلفنی یا کنفرانس تلفنی فاصله زیادی گرفته است. و یک بار دیگر ، پیشرفت کار و آماده سازی مهم هستند. برنامه خود را با استفاده از فناوری در زمان واقعی تمرین کنید. از طریق هر تمرین خاص ، به مربیان خود آموزش دهید و مسائل فن آورانه ی بالقوه پیش بینی نشده را با راه حل پیش بینی کرده و ابزارهایی فراهم کنید تا اطمینان حاصل شود که همه قادر به مشارکت هستند. در اینجا چند نکته دیگر از مربیان هاروارد آورده شده است.

توصیه تخصصی از مربیان دانشگاه هاروارد برای مشاور مجازی

جان وستمان

تبدیل شدن به یک مشاور مجازی کارآمدتر

  “روحیه مشتری خود را بالا ببرید: علوم اعصاب به ما می آموزد که وقتی صحبت می کنیم ، مراکز دوپامین را در مغز تحریک می کنیم و روحیه ما بالا می رود. بنابراین با کسی تماس بگیرید ، سؤال کنید ، گوش دهید ، سؤال بپرسید ، گوش دهید و صحبت کنید تا به شخص دیگر یک افزایش دوپامین اساسی بدهید. ”

علامت گذاری به عنوان اسپوزیتو

برنامه نمایش با مارک اسپوزیتو

تبدیل شدن به یک مشاور مجازی کارآمدتر

وی می گوید: “نیروهایی که روایت جدیدی را خلق می کنند را بشناسید و با آن کنار بیایید. درک کنید که هر بحران یک شتاب بخشنده ی نوعی تحول است و باید بحران ها را به لحظه های یادگیری تبدیل کنید. ”

مارگارت اندروز 

برنامه نمایش با مارگارت اندروز

تبدیل شدن به یک مشاور مجازی کارآمدتر

“در روابط سرمایه گذاری کنید (در ارتباط اجتماعی وقت تلف نمی شود). جلسات یک به یک را برنامه ریزی کنید که بتوانید مستقیم با آن شخص صحبت کنید ، و از این فرصت ها برای بررسی کار و بررسی نحوه انجام آنها استفاده کنید. در جلسات ، 5-8 دقیقه اول به تیم کمک کنید تا فراتر از کاری که انجام می دهند ، یکدیگر را بهتر بشناسند. ”

آن منینگ

برنامه نمایش با آن منینگ

تبدیل شدن به یک مشاور مجازی کارآمدتر

“هنگام مواجهه با مشکل ، چالش یا مانع ، قضاوت خود را به تعویق بیندازید. قضاوت (مثبت یا منفی) فرصت را خاموش می کند. داوری اصلی، شروع حل مسئله خلاق است. ” کنجکاوی بهترین دوست شما در حال حاضر است. زمین هر روز در حال تغییر است. این می تواند بسیار نگران کننده باشد. در مورد همه تغییرات داوری نکنید. درعوض ، نسبت به آنها کنجکاو شوید. در مورد آنها سؤال کنید. از خودتان و همچنین دیگران سؤال کنید. ببینید چه بینش جدیدی پدیدار می شود. ” تبدیل شدن به یک مشاور مجازی کارآمدتر

دیوید مک اینتاش

برنامه نمایش با دیوید مک اینتاش

تبدیل شدن به یک مشاور مجازی کارآمدتر

“جلسات خود را پربارتر کنید. دستور کار نباید فقط درباره این باشد که چه کسی صحبت خواهد کرد یا در مورد چه مباحثی می خواهید صحبت کنید .باید بینشی را برای این زمانهای مخرب افزود: درجلسات آنلاین برای اینکه همه افراد مؤثر دخیل باشند باید قبل از جلسه اطلاعات مفیدی را از طریق ایمیل دریافت کنند. ” “خود را بازاریابی کنید تا بیشتر و بیشتر مردم بدانند شما چه کسی هستید ، چه کاری انجام می دهید و چرا اینقدر خوب هستید. بینش اضافه شده برای این اوضاع نابسامان: در زمانی که روشهای معمولی شبکه سازی ناپدید شده اند ، می توانید با برقراری تماسهایی یک به یک با افراد زیادی ، از جمع پیشرفت بیشتری کنید. ”

لورن روبیس

برنامه نمایش با لورن  روبیس

تبدیل شدن به یک مشاور مجازی کارآمدتر

“اصل” ارتباط قبل از ارائه محتوا “را بخاطر بسپار. چه در جلسات تیمی یا جلسات 1 به 1 ، بررسی های شخصی و حواشی شخصی مهم هستند. حتی اگر برنامه های روزانه مشخص شده اند .در بعضی مواقع ، صرفاً در به روزرسانی داستان شخصی سرمایه گذاری کنید. ”

یوجین کوگان

برنامه نمایش با یوجین کوگان

تبدیل شدن به یک مشاور مجازی کارآمدتر

“سرعت تصمیم گیری را تنظیم کنید: در زمان تأمل در موقعیتی که خواستار اقدام فوری است ، ضروری است تا احساسات فروکش کنند و دید واضح تری از زمینه استراتژیک پدیدار شود.”

تبدیل شدن به یک مشاور مجازی کارآمدتر

10 مهارت یک مشاور

10 مهارت یک مشاور عالی

10 مهارت یک مشاور که باعث می شوند مشاوران کسب و کارها به کمک آنها به سازمانها برای حل مسائل ، ایجاد ارزش ، به حداکثر رساندن رشد و بهبود عملکرد شغلی کمک کنند را در اینجا بررسی می کنیم. چه در زمینه فناوری اطلاعات ، مالی ، حقوقی یا روابط عمومی ، آنها از مهارتهای شغلی خود برای ارائه مشاوره و تخصص عینی استفاده کرده و به یک سازمان برای توسعه هرگونه مهارت تخصصی که ممکن است فاقد آن باشد ، کمک می کنند.

مشاوران در درجه اول نگران استراتژی ، ساختار ، مدیریت و عملیات یک شرکت هستند و در شناسایی گزینه های سازمان و ارائه توصیه هایی برای تغییر و همچنین مشاوره در مورد منابع اضافی برای اجرای راه حل ها تلاش می کنند. اگر در حال شروع کار خود هستید یا اولین قدمهای خود را به دنیای کار بر می دارید ، در اینجا ده مهارت برتر مورد نیاز برای داشتن یک مشاور مؤثر آمده است. آموزش این موارد در آموزش مشاوره کسب و کار نقش کلیدی دارد.

1. ارتباط عالی

از انجام مصاحبه های تحقیقاتی با کارمندان مشتری تا مدیریت تیم و ذینفعان ، نوشتن پیشنهادات تجاری و ارائه ها ، ارتباط موثر در کار مشاوره بسیار مهم است. بنابراین اغلب پروژه ها به دلیل عدم برقراری ارتباط مؤثر ، خراب یا راکد می شوند. برقراری ارتباطات قوی شما را از بقیه متمایز کرده و به سرعت شهرتی درخور را به دست می آورید.

2- کار تیمی

ناگفته نماند که نمایش مهارتهای رهبری برای یک مشاور خوب یک کیفیت بسیار مطلوب است. اما آنچه حتی مهمتر است ، این است که بتوانیم در یک تیم خوب کار کنیم. در طول پروژه های بزرگ ، شما در تیم های ده ها نفره و بعضی اوقات صدها نفره از کارکنان مشغول به کار خواهید بود ، اگر نتوانید به طور مؤثر در یک تیم عمل کنید می تواند به سرعت کانون آشوب و هرج و مرج شود . بیاموزید که چگونه عادلانه از همکاران خود حمایت کنید. مطمئناً با اینكه چگونه با دیگران كار می كنید ، مورد قضاوت قرار خواهید گرفت.

3. حل مسئله

یکی از 10 مهارت یک مشاور که اورا به مشاور عالی تبدیل می کند مهارت حل مسئله است. برای درک سازمانی که به آن مشورت می دهید ، باید تحقیقات گسترده و جمع آوری داده ها را انجام دهید. این امر نیاز به یک ذهنیت تحلیلی دارد که بر راه حل متمرکز باشد ، و همچنین به جزئیات توجه داشته باشد. برای کارآیی موثر در این حوزه ، شما باید در الگوهای کار خود بسیار سازمان یافته ، قابل اعتماد و منظم باشید.

4. یادگیری سریع

اگر مستقیماً از دانشگاه یا مدرسه فارغ التحصیل شده ، و دراولین قدم های کاری خود به یک شرکت وارد شده اید این مساله می تواند تجربه ای جالب و هیجان انگیز ، پرهیاهو و پرانرژی باشد. شما نیاز به اثبات توانایی های خود در انجام تحقیق و تجزیه و تحلیل ، برقراری ارتباط موثر و کار با دیگران دارید ، اما یک کارفرمای خوب می داند که بهترین و کارا ترین افراد قادر به یادگیری سریع در کار هستند.

برای گذراندن آموزش ها ، پروژه های طولانی مدت و شرکت در جلسات طولانی آماده باشید. تعهد خود شما به کسب مهارت های بالا ، اعم از دوره های آنلاین ، وبینارها یا کتاب های درسی ، نشان دهنده ابتکار عمل و اشتیاق شما برای یادگیری است ، و از دید کارفرمای شما پنهان نخواهد ماند.

5- تصمیم گیری

این می تواند بسیار دلهره آور باشد که وقتی تازه وارد کار یا سازمان شده اید، خود را مطرح کنید. اما نشان دادن اطمینان و تعهد به ایده های خود و همچنین توانایی پیروی از آن ، در مشاوره بسیار مهم است. البته ، اعتماد به نفس با تجربه به وجود می آید ، بنابراین بسیار مهم است که یک شنونده مؤثر باشید. اگر به همکاران خود اعتقاد دارید و از ایده های آنها برای پروژه نتیجه می گیرید ، از آنها یاد بگیرید و در تحقق ایده های خود از آنها پشتیبانی بگیرید. انجام دقیق کاری که می گویید انجام خواهید داد به نظر می رسد واضح است ، اما برای ایجاد اعتماد و اعتبار در تیم شما ضروری است.

10 مهارت یک مشاور عالی

6. متفکر خلاق

خلاقیت ، شهود ، مدبر بودن ، هر آنچه دوست دارید آنرا صدا کنید … به عنوان یک مشاور برای حل برخی از مشکلات بسیار منحصر به فرد که ممکن است برای صنعت کاملاً جدید باشند ، به چالش کشیده می شوید. برای داشتن حمایت های لازم از تصمیم گیری خود ، وقتی هیچ تجربه یا اطلاعاتی ندارید ، برای یافتن راه حل کارها ، باید خلاقانه گام بردارید. از کمک گرفتن از همکاران خود نترسید تا به شما در فکر کردن در مورد راههای جدید مقابله با مشکل کمک کنند. چشم انداز تازه با ارزش است و ممکن است برخی از بینش هایی را که قبلاً به آنها فکر نکرده اید ، به این طریق کشف کنید.

7- تمرکز بر راه حل

در بین 10 مهارت یک مشاور، تفکر خلاق جایگاه خاصی دارد. تقریباً همه مشاوران ” آرزوی ماندگاری برای یک عمر ” دارند. اما آنچه واقعاً یک مشاور خوب را از یک مشاور عالی متمایز می کند ، توانایی تمرکز نه تنها روی کارهایی است که در دست دارد بلکه باید دارای فکر انتقادی در مورد کارخود باشد. به عنوان مثال ، مشتری شما ممکن است از شما بخواهد پس انداز هزینه را در یک زنجیره تأمین پیدا کنید ، اما ابتدا سعی کنید درک کنید که چرا این امر برای کسب و کار وی مهم است.

دانستن چگونگی فکر کردن در این راه به شما کمک می کند تا بینش و راه حل های بهتری را برای مشتری خود ایجاد کنید. سعی کنید قبل از شروع کار ، وقت بیشتری را برای تفکر صرف کنید ، همه چیز را مورد نظر قرار دهید و از اینکه مودبانه درخواست های مدیر خود را به چالش بکشید ، نترسید.

8. مشتری مداری

حتماً از طریق پرسیدن سؤالات مربوطه ، گذراندن وقت با مشتری در محیط کار و اعضای تیم خود ، کاملاً بدانید که شرایط مشتری شما چیست. غالباً برای شما لازم است كه خود را در تیم داخلی خود ادغام كنید ، بنابراین باید در روش خود انعطاف پذیر باشید و به خوبی ارتباط برقرار كنید.

برای آگاه نگه داشتن آنها از پیشرفت و تصمیم گیری های مربوطه ، باید با مشتری ارتباط برقرار کنید ، بنابراین حفظ یک رابطه مناسب با آنها برای پیشرفت کار ضروری است. بعضی از مشتری ها بیشتر از دیگران پیگیر هستند ، بنابراین حتما آنها را درک کنید و سعی کنید در میزان ارتباط با آنها توازن را رعایت کنید. شما باید از افراط کردن آنها در جزئیات و همچنین به خود اختصاص دادن همه ظرفیت ها برای انجام کارهایی که به شما مربوط است خودداری کنید.

9. انعطاف پذیری

زندگی مشاور بدون شک سخت است. روزهای طولانی کار ، ساعاتی در جاده که از نزد یک مشتری به سر پروژه مشتری دیگر سفر می کند و تماس در هر ساعت از روز از ویژگی های شغلی معمولی مشاوره است. تلاش زیاد برای رسیدن به هدف نهایی برای یک پروژه بزرگ ، مستلزم مشاوره همراه با تعمیق و نشاط واقعی است.

از طرف مثبت قضیه بنگاه ها با ارائه مزایای حمایت و رفاه خانواده مانند فرصت های کاری انعطاف پذیر و از راه دور و همچنین افزایش مرخصی زایمان ، به تعادل کار / زندگی توجه بیشتری می کنند. بعضی از آنها انعطاف شغلی یا تقسیم کار را در نقشهای دیگر یا خارج از شرکت تشویق می کنند.

10. مقاومت در برابر استرس

مشاوره شامل سطح بالایی از مسئولیت و فشار است. استرس ممکن است وجود داشته باشد زیرا اهداف دشوار و مهلت های مشخصی برای تحقق وجود دارد، و همچنین پروژه گاه با به چالش کشیدن (از طرف مشتری) روبرو خواهد بود. با این حال ، اگر شما در محیطی پر سر و صدا وبا برقراری ارتباط روبرو هستید ، مراقب سلامتی خود در داخل و خارج از محیط کار باشید و حتماً در برخی اوقات زندگی لذت ببرید ، این کار قدرت عاطفی را برای مقابله با انواع شرایط نامطلوب تقویت خواهد کرد.

این مهارت ها 10 مهارت یک مشاور است که خوب را عالی می کند.

انتظارات از مشاور کسب و کار

انتظارات از مشاور کسب و کار – 8 موردی که شما باید از یک مشاور انتظار داشته باشید

تصمیم برای استخدام مشاور کسب و کار یک تصمیم بزرگ است و انتظارات از مشاور کسب و کار بر این تصمیم اثر می گذارد.. کارهای شرکت شما ، با وجود زحمات ، عرقها و اشکهای شما ، به همان اندازه که انتظار می رفت یا انتظار می رود ، انجام نمی شود ، که غیر طبیعی هم نیست. از این گذشته ، آمارهای  Dynamics مربوط به اداره آمار  کار آمریکا نشان می دهد که تنها حدود 30٪ از مشاغل کوچک این کار را طی دهمین سال حیات خود انجام می دهند (اطلاعات مارس 2016). 

مشاوره نقشی حیاتی و تعیین‌کننده درحیات مادی و معنوی انسانها و بویژه در بهبود وضعیت کسب‌وکار دارد. آنچه مسلم است این است که مشاوره نیاز طبیعی بشر و پشتیبان او در تصمیم‌گیری‌های سنجیده است. نظر به شرایط نابسامان کسب‌وکار، امروزه اهمیت و جایگاه استفاده از خدمات مشاوره‌ای بیش از پیش نمایان  است و هر چه زمان به جلوتر گام بر می‌دارد، این نیاز بیشتر نمود می‌یابد. به گونه‌ای که حالا دیگر کمتر می‌توان سراغ کسب‌وکاری موفق را گرفت که بدون یاری بازوی توانمند مشاوری اصلح توانسته باشد به جایگاه فعلی خود دست یابد.

انتظارات از مشاور کسب و کار

انتظارات از مشاور کسب و کار

انتخاب بهترین مشاوران کسب و کار

کسب و کارها چه جدید و چه مستقر باشند ، یک مشاور شایسته کسب و کاربرای محکم کردن روند کار ، بهبود فرهنگ شرکت ، تقویت فروش ، رهبری قطار شرکت یا کارمندان و تقویت خط مشی مورد نیاز شماست.

اما از نظر واقعي ، هنگام درخواست مشاور کسب و کار ، چه انتظاري داريد؟ در اینجا هشت ویژگی وجود دارد که یک مشاور باید داشته باشد:

1. تجربه در صنعت شما.

شرکت های مشاوره کسب و کار مختلف نقاط قوت مختلفی دارند. هنگام خرید مشاوره و استخدام مشاور ، حتماً یکی را انتخاب کنید که دانش عمیقی از آنچه انجام می دهید و چالش های خاصی که درگوشه بازار خود با آن روبرو هستید ، داشته باشد. مشاور کسب و کار مورد نظر شما حتما باید دارای تجربه کافی و کاربردی در حوزه خاص کسب و کار شما باشد. تجربه معمولا باید از فعالیت های مشابه یا مرتبط با پروژه شما باشد و مهم ترین نکته در این رابطه مثال هایی است که مشاور مورد نظر می تواند در این رابطه به شما ارائه کند. تجربه در تعامل و کار کردن با مشتریان هدف شما بسیار ایده آل است.

2. آگاهی از کسب و کار شما.

فراتر از دانش کار در صنعت شما ، مشاور شغلی که استخدام می کنید باید کسب و کارشما را در داخل و خارج بشناسد. این اغلب از طریق بحث غیررسمی وارزیابی های مختلف انجام می شود. یک مشاور عالی نتایج ارزیابی ها را تجزیه و تحلیل می کند و می تواند لیستی از نقاط قوت و زمینه های ضعف را برای شما در نظر بگیرد تا بتوانید رشد را هدف قرار دهید. نیازهای کسب و کار شما ممکن است بسیار خاص و ویژه باشد و در نتیجه به استفاده و همکاری با یک مشاور بسیار زبده و با مهارت برای هدایت پروژه  نیاز داشته باشید. ابزارهای فوق العاده برای چک کردن مهارت های مشاور مورد نظر صفحه لینکداین وی و همچنین وب سایت شخصی وی است و همچنین بررسی عملکرد وی در آخرین پروژه انجام شده توسط وی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. حتما توجه داشته باشید که قبل از شروع جهت جست وجوی یک مشاور بازاریابی مهارت های مدنظر و مورد نیاز در پروژه خود را به خوبی شناسایی کرده و اطلاعات جامعی در مورد هر یک از مهارت ها کسب کرده باشید.

3. شورو اشتیاق.

اطمینان حاصل کنید مشاوری که شما انتخاب می کنید به همان اندازه که در کار خود اشتیاق دارید مشتاق است. قبول نکنید که فقط “مشتری” دیگری محسوب شوید. از مشاور خود انتظار داشته باشید که به همان اندازه که شما هستید ، نسبت به مأموریت خود اشتیاق داشته باشد.

انتظارات از مشاور کسب و کار

انتظارات از مشاور کسب و کار

4- مهارتهای رهبری شما را پرورش دهد.

یکی دیگر از انتظارات از مشاور کسب و کار نشان دادن راه رهبری به شماست. مشاور شغلی شما باید بهترین پیشرفت را در مهارت های رهبری شما به ارمغان آورد. یک مشاور با استعداد به سادگی به شما نمی گوید چه کاری انجام دهید بلکه شما را راهنمایی می کند تا با استفاده از نقاط قوت شخصی شما همراه با تخصص خود ، بهترین تصمیم را بگیرید. یک مشاور با استعداد همچنین تلاش می کند که شما را تشویق کندو از طریق سلسله سؤالات و اظهارات به نتیجه بهتر سوق دهد.

5- یک برنامه استراتژیک.

براساس ورودی ، ارزیابی و سایر مشاهدات ، مشاوران کسب و کار شما باید بتوانند طرحی را برای کمک به بهبود شغل شما تهیه و ارائه دهند. اهداف قابل اندازه گیری باید برای کمک به نظارت بر بهبود ارائه شود.

6. آموزش موثر.

صرف نظر از مواردی که باعث افزایش کارآیی کسب و کار شما می شود ، مشاور کسب و کار شما باید برنامه های آموزشی مؤثر برای تأمین نیازهای شما ارائه دهد. این ممکن است موارد زیر را شامل شود:

   • گسترش رهبری
   • آموزش فروش
   • مدیریت زمان و آموزش بهره وری
   • توسعه مدیریت
   • توسعه کارکنان
   • توسعه رهبری سازمانی
   • آموزش مهارت های ارتباطی
   • غربالگری استخدام / استخدام / حفظ کارمندان
   • و انواع دیگر آموزش هدفمند.

7. شما را پاسخگوکند.

انتظارات از مشاور کسب و کار به موارد بال محدود نمی شود بلکه باید از مشاور خود انتظار داشته باشید که شما را در قبال  تعهدات و مسئولیتهای خودتان  پاسخگو کند. هر فرد به کسی احتیاج دارد که به او پاسخگو باشد. هر مشاور شایسته ای که می بیند وعده ها ، تعهدات یا وظایف خود را دور می زنید باید به طرز واضحی گفتگوی مهمی با شما داشته باشد.

8- نتایج قابل اندازه گیری.

یک مشاور تجاری مؤثر باید بتواند بر اساس اهداف شما برای تجارت ، نتایج قابل اندازه گیری و مثبتی را تولید کند. در حالی که هیچ کس نباید انتظار موفقیت یک شبه را داشته باشد ، اما باید مشخص باشد که شما در مسیر درست پیش می روید.

شروع شغل مشاوره

شروع شغل مشاوره – نگاهی به الزامات ، محاسن ، معایب ، روش های کاری در مشاوره کسب و کار

Table Of Contents

 در شروع شغل مشاوره ابتدا باید دید که مشاور واقعا کیست و چه می کند. در فرهنگ لغت مشاور را به عنوان یک متخصص در زمینه های خاص که به عنوان مشاور در یک شرکت یا برای شخص دیگری کار می کند تعریف می کنند.

 این تعریف به نظر بسیار کلی و مبهم می رسد. قطعاً شما شغل مشاوره و راه اندازی مشاوره را به خوبی می شناسید و در باره آن ایده خوبی دارید مگر این که در یک دهه گذشته از دنیا بی خبر باشید.

 کسب و کارها قطعاً به خوبی درک می‌کنند که مشاوران کیستند و چه کار می کنند. در سال ۱۹۹۷ کسب و کار ها در کشور ایالات متحده بیش از ۱۲ میلیارد دلار برای مشاوره هزینه کردند. این رقم در سال 2020 فقط برای مشاورین مدیریت به 295.9 میلیارد دلار افزایش یافته است. یعنی در 23 سال گذشته بیشتر از 24 برابر شده است.

بگفته آنا گلرز سخنگوی انجمن مشاوران حرفه‌ای در ایروین کالیفرنیا این انجمن اخیراً متوجه افزایش فراخوان ها برای دریافت اطلاعات از طرف افرادی است که می‌خواهند وارد این عرصه شوند. گلرز می‌گوید بازار برای علاقه مندان به شغل مشاوره باز تر می شود. شروع شغل مشاوره برای علاقمندان بسیار جذاب هم هست..

شروع شغل مشاوره

در ایران نیز بالطبع اوضاع بهمینگونه است و صنعت مشاوره بخصوص از دهه هفتاد به بعد رشد قابل توجهی داشته است. در حال حاضر انجمن مشاوران مدیریت ایران 233 عضو و انجمن مشاورین صنعتی 287 عضو دارند. تعداد زیادی از مشاورین ایران بجهات مالی از عضویت در این گونه انجمن ها سرباز می زنند. با اطلاعات غیررسمی که در اختیار داریم می توان جامعه مشاورین ایران را حدود 20000 نفر برآورد کرد که البته پروژه های ارجاعی به آنان در یک سطح نیست ولی به هر حال مشاور مدیریت کسب و کار هستندو راه اندازی مشاوره را دشوار نیافته اند.

 ملیندا پی مشاور مستقل در آرلینگتون ویرجینیا فکر می کند که افراد بیشتری وارد میدان مشاوره خواهند شد زیرا فناوری این کار را آسان تر کرده است . وی می‌گوید همان فناوری که به من کمک کرده است به عنوان یک مشاور موفق شوم همین کار را برای دیگران نیز راحت تر کرده است.

 کار یک مشاور مشورت است نه کمتر و نه بیشتر. بسیار ساده به نظر می‌رسد. هیچ فرمول و راز جادویی وجود ندارد که یک مشاور را از مشاور دیگر موفق تر کند. اما آنچه یک مشاور خوب را از یک مشاور بد جدا می کند، شور و اشتیاق برای تعالی است و صد البته یک مشاور خوب در مورد موضوع کار خود باید کاملا آگاه باشد. والا راه اندازی مشاوره معقول نخواهد بود.

شروع شغل مشاوره

 همان گونه که دیده می شود در این سال ها هر کسی می تواند مشاور باشد و به شغل مشاوره بپردازد. تنها چیزی که باید کشف کند این است که هدیه خاص وی برای دیگران چیست. به عنوان مثال آیا شما در کار با کامپیوتر بسیار راحت هستید؟ آیا از آخرین اطلاعات نرم افزاری و سخت افزاری که به نظر می رسد تقریبا روزانه در حال تغییر است آگاه هستید؟ آیا می‌توانید دانشی را که به دست آورده اید استفاده کرده و آن را به منبعی برای تولید پول تبدیل کنید؟ اگر اینگونه است پس مشکلی برای کار کردن به عنوان مشاور رایانه نخواهید داشت.

 چیزهایی که باید قبل از شروع شغل مشاوره در نظر بگیرید

به چه مجوزهای ویژه‌ای نیاز دارید

 بسته به حرفه شما ممکن است قبل از شروع فعالیت به عنوان مشاور نیاز به مجوز های ویژه داشته باشید. گرچه نه تنها در کشور ایران بلکه در قریب به اتفاق ممالک دنیا عملاً برای اشتغال در در پستی به عنوانشغل مشاوره مجوز خاصی لازم نیست. چرا که وضع قوانین در این زمینه با چالش های بی انتها مواجه خواهد شد و بنظر معقول نیز نمی رسد. گرچه می توان در زمینه آگاه سازی مشتری و ایجاد فضای امن تر در این کسب و کار از شیو ه های اطلاع رسانی بخوبی سود جست.

 آیا من واجد شرایط مشاور شدن هستم ؟

 قبل از این که تابلو بزنید و امیدوار باشید که مشتریان برای استخدام شما، در را از جا بکنند حتماً باید صلاحیتهای لازم برای انجام این کار را داشته باشید. اگر به عنوان مثال می‌خواهید مشاور رایانه باشید اطمینان حاصل کنید که در این بخش با تمام روند ها و تغییرات صنعت رایانه آشنا هستید و اطلاعات شما کاملاً به روز هستند. از سوی دیگر باید توان انتقال این توانایی را به مشتری بشکل انجام پیمان منعقده با وی یا آموزش او را داشته باشید. در این صورت راه اندازی مشاوره کاملا عاقلانه است.

 آیا من به اندازه کافی برای مشاور شدن سازمان یافته هستید؟

 آیا دوست دارید روز خود را برنامه ریزی کنید؟ آیا در مدیریت زمان یک متخصص هستید؟ برای شغل مشاوره شما باید به هر سه سوال پاسخ بله داده باشید.

 آیا شبکه سازی را دوست دارید؟

 شبکه سازی برای موفقیت در هر نوع مشاوره‌ای الزامی است پس بلافاصله ساخت شبکه مخاطبین خود را آغاز کنید.

آیا اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت خود را تعیین کرده‌اید؟

 و آیا آنها به من اجازه می‌دهند که مشاور باشم؟ اگر اهداف شما با شروع و موفقیت در شغل و کسب و کار مشاوره مطابقت ندارد قبل از انجام هرگونه کاری در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

 ۲۰ کسب و کار برتر مشاوره در حال پیشرفت

 اگرچه این روزها می توانید تقریباً در هر زمینه ای مشاور باشید اما ۲۰ کسب و کار برتر مشاوره به شرح زیر هستند:

 حسابداری

حسابداری مهارت و شغلی است که هر کسب و کاری به آن نیاز دارد. مهم نیست آیا این کسب و کاربزرگ است و یا کسب و کار کوچکی است. مشاوران حسابداری می توانند به یک کسب و کار در زمینه نیازهای مالی آن کمک کنند. همچون تمامی تخصص‌های دیگر، حسابداری نیز دانش و علم مخصوص به خود را دارد که با توجه به حساسیت خاص این فیلد، کسب تخصص در آن دشوارتر است. یک مشاور حسابداری، فردی متخصص در حوزه‌های مالی و حسابداری است که بینشی فراتر از یک حسابدار معمولی دارد و قادر به تحلیل استراتژیک تمامی جنبه‌های مالی یک کسب‌وکار است. به‌طور ساده می‌توان گفت که مشاور حسابداری به‌تمامی امور حسابداری تسلط کامل داشته و نگاهی تیزبین برای دیدن کمبودها و فهمی عمیق برای ارائه راه‌حل برای آن‌ها دارد. در راه اندازی مشاوره حسابداری با اعداد سروکار دارید.

مهم‌ترین خدمت ارائه‌شده توسط مشاوره حسابداری، رصد دقیق وضعیت حسابداری یک شرکت و فهم و پیشنهاد خدمات حسابداری موردنیاز یک شرکت است. یک مشاور حسابداری پس از ارزیابی کامل وضعیت حسابداری، اسناد و دفاتر مالی، کمبودهای دپارتمان مالی و حسابداری یک کسب‌وکار را کشف کرده و مهم‌ترین و بهترین خدمات حسابداری موردنیاز یک شرکت را به مدیران آن پیشنهاد می‌کند.

 تبلیغات

این نوع مشاوره به طور معمول توسط کسب و کارهای دیگر استخدام می‌شود تا یک کمپین استراتژیک خوب ایجاد کند. مشاور تبلیغات فردیست که به اصول علمی و اثبات شده هنر گرافیک، ارتباط شناسی ، روانشناسی، سواد بصری ، جامعه شناسی ,علوم مدیریتی , علوم سیاسی , متکی باشدو شرایط خاص اقتصادی را مد نظر قرار دهد و همواره در استراتژی تبلیغاتی خویش مقوله ارزش مشتری را سر لوحه عملیات خویش قرار دهد. این شغل مشاوره هنر و فن را باید در اختیار بگیرد.

 ممیزی

ممیزی در واقع شکل دیگری از بازرسی است با این تفاوت که محصولی که مورد بازرسی قرار می‌گیرد خود سیستم مدیریتی است. شبیه بازرسی محصول، ممیزی نیز سیستم مدیریتی را بررسی میکند تا مشخص شود وضعیت فعلی سیستم چگونه است و چگونه باید باشد.ممیزی کمک به کشف نقاطی از سیستم مدیریتی می کند که نیاز به توجه بیشتری دارند و فرصتی را برای بهبود فرآیندهای آنان محیا میکند. شغل مشاوره ممیزی داخلی و ایزو از شغلهای سی سال اخیر است.

 کسب و کار

آیا می دانید چگونه به یک کسب و کار باید کمک کنید تا سود کسب کند. اگر در این زمینه حس شغلی خوبی دارید به عنوان یک مشاور در زمینه کسب و کار فعالیت کنید. پس از مشاوران رایانه بیشترین جستجو برای مشاوران کسب و کار بوده است.

شروع شغل مشاوره

 کسب و کار نوشتن گزارش

همه می‌دانند که بیشتر افراد درگیر در کارهای تجاری و بازرگانی هنگام نوشتن گزارش مشکل دارند و معمولاً حتی یک یادداشت ساده را با دشواری می نویسند. وارد مشاوره نوشتن در کسب و کار شوید تا همه خوشحال باشند. راه اندازی مشاوره نوشتن آنچنان که بنظر می رسد ساده نیست.

 مشاوره شغلی

 تا وقتی که مردم قربانی تعطیلی شرکت ها باشند و معضل کنکور بر سر دانش آموزان این مملکت سایه انداخته باشد مشاوران شغلی همیشه مورد تقاضا خواهند بود. مشاوران شغلی مشتریان خود را به سمت حرفه یا شغلی راهنمایی می کنند که به آنها کمک می کند تا به عنوان یک کارمند خوشبخت و مولد باشند.

ارتباطات

مشاوران ارتباطات در کسب و کارهای بزرگ و کوچک به کارمندان و کارکنان کمک می کنند که بهتر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که در نهایت باعث می‌شود تجارت کارآمدتر و بدون نقص فعالیت کند.

 برنامه نویس رایانه

اگردرکاربا کامپیوتراز نرم‌افزار گرفته تا سخت افزار آشنا و در آن متخصص باشید ، بزرگترین مشکل شما نداشتن ساعات کافی در روز برای برآورده کردن خواسته‌های مشتریان شما خواهد بود.

 خدمات تحریریه

 از تولید خبرنامه گرفته تا گزارش های سالانه شرکت ها باعث شده است از مشاورانی که متخصص حوزه تحریریه هستند همیشه قدردانی شود. راه اندازی مشاوره تحریریه اغلب درآمد مناسبی را در پی دارد.

شروع شغل مشاوره

استخدام کارکنان

 گرچه این کار یک شغل همگانی نیست اما افرادی هستند که از پیدا کردن استعداد برای کارفرمایان لذت می برند. ولی شروع شغل مشاوره آنچنان که بنظر می رسد ساده نیست.

باغبانی

 در یک دهه گذشته تقاضا برای مشاورین باغبانی به شدت افزایش یافته است نه تنها کسب و کارها مشاورین باغبانی را استخدام می کنند بلکه حتی افرادی نیز که مشغول مراقبت از باغ خود یا فضای سبز خانه خود هستند به دنبال مشاورین باغبانی می گردند.

 منابع انسانی

 تا زمانی که مشاغل دارای مشکلاتی در زمینه کارکنان و کارمندان باشند که همیشه خواهند بود مشاوران در این زمینه همیشه مشتری های سازمانی اعم از بزرگ و کوچک را خواهند داشت و با برنامه هایی مانند آموزش کارکنان یا آمختن روش احترام به دیگران و حتی پیشگیری از خشونت در محل کار پیشنهاد های مناسبی به کارفرمایان ارائه می دهند و بابت آن پول های خوبی نیز می گیرند.

بیمه

 همگان به بیمه احتیاج دارند. هر کسی به یک مشاور بیمه نیازمند است تا به او کمک کند تا بهترین برنامه بیمه و بهترین قیمت را پیدا کند. شغل مشاوره بیمه در صورت بازاریابی درست از مشاغل پردرآمد است.

شروع شغل مشاوره

 بازاریابی

شما می‌توانید به یک کسب و کار کمک کنید تا یک برنامه بازاریابی بنویسد. آیا ایده هایی دارید که احساس می کنید به پیشرفت یک کسب و کار کمک می کند؟ اگر چنین است چرا خود را به عنوان یک مشاور بازاریابی امتحان نمی کنید؟

 مدیریت حقوق و دستمزد

 همه باید حقوق بگیرند . با استفاده از دانش و تخصص خود در مدیریت حقوق و دستمزد می‌توانید این خدمات را به بسیاری از مشاغل کوچک و بزرگ ارائه دهید.

 روابط عمومی

بهره‌مندی از پوشش مطبوعاتی مناسب برای هر سازمانی یک هنر واقعی و یک آرزو است. وقتی سازمانی یک مشاور روابط عمومی خوب استخدام می کند، عمله این آرزو برآورده می شود. با راه اندازی مشاوره روابط عمومی به آنان کمک کنید.

انتشارات

 اگر به حوزه نشر علاقه مند هستید با آموختن و آموزش شما نیز می توانید یک مشاور نشر باشید. مشاوره نشر معمولاً برای راه‌اندازی یک روزنامه مجله خبرنامه و حتی وب سایت و خبرنامه الکترونیکی به سرمایه‌گذاران جدید کمک می کند.

مالیات

 با داشتن برنامه ریزی مناسب برای بازاریابی و کسب و کار و (علاقه صمیمانه به مالیات!) حرفه شما به عنوان مشاور مالیاتی می تواند بسیار پر سود باشد. یک مشاور مالیاتی به روش های قانونی توصیه هایی به کسب و کارها می کند تا که کمترین میزان مالیات ممکن را بپردازند. شغل مشاوره مالیات در سالهای آتی بسیار مورد نیاز مشتریان خواهد بود.

 خدمات نوشتن

 هر چیزی که مربوط به کلمات نوشته شده باشد همیشه مورد تقاضا خواهد بود. استعداد خود را در زمینه نوشتن بروز دهید و از آن درآمد کسب کنید.

شروع شغل مشاوره

 بازار هدف

صرف شروع شغل مشاوره کافی نیست.  ایده شما ممکن است بهترین ایده ای باشد که تا به حال به آن فکر کرده اید اما برای استفاده از ایده ها باید متقاضیان ایده نیز وجود داشته باشند. کسی باید بخواهد که از شما توصیه بگیرد و برای مشاوره تخصصی به شما پول پرداخت کند. به عبارت دیگر باید بدانید مشتری بالقوه شما چه کسانی هستند . آیا شما خدمات مشاوره خود را فقط به شرکت‌های بزرگ ارائه می دهید؟ یا آیا شما تخصصی را ارائه می دهید که ممکن است فقط مورد علاقه کسب و کارهای کوچک تر باشد؟

 شاید خدمات شما مورد درخواست سازمانهای غیرانتفاعی قرار گیرد. به هر صورت قبل از اینکه در کاری پیش بروید حتماً وقت خود را صرف تهیه یک برنامه کسب و کار و یک برنامه بازاریابی کنید. شما از نتایج ناامید نخواهید شد به ویژه هنگامی که مشتری شروع به پرداخت پول به شما می کند.

 چرا یک سازمان بایدد شما را استخدام کند؟

 بر اساس بررسی های اخیر در اینجا ۱۰ دلیل اصلی استخدام  مشاور درسازمان ها ذکر شده است:

 یک مشاور ممکن است به دلیل تخصص خود استخدام شود.

این همان جایی است که شما باید نه تنها در زمینه ای که برای مشاوره انتخاب کردید واقعا خوب باشید بلکه باید به نوعی از سابقه خوبی هم در این زمینه برخوردار باشید. به عنوان مثال کسی که به عنوان مشاور جمع آوری سرمایه کار می کند باید بداند ، هر مشتری که او را استخدام می‌کند این کار را بر اساس سابقه کاری او انجام خواهد داد. اگر شما یک سازمان غیر انتفاعی هستید و بایدپانصد میلیون تومان پول را جمع آوری کنید معقول است برای استخدام به شخصی مراجعه کنید که قبلاً میلیاردها تومان برای سایر سازمان‌ها جمع کرده است.

 ممکن است یک مشاور برای شناسایی مشکلات استخدام شود.

 بعضی اوقات کارکنان برای شناسایی مشکلات در درون سازمان به دلیل نزدیکی زیاد به آن مناسب نیستند و در این زمان یک مشاور خارج از سازمان که معمولا او را مشاور خارجی می نامند باید وارد چرخه کاری شود و سوار بر اسب سفید خود به یاری سازمان بیاید.

بجای کارمند ممکن است مشاور استخدام شود

 گاهی اوقات کسب و کاری متوجه می‌شود که می‌تواند میلیون ها تومان با استخدام مشاوران در هنگام نیاز، به جای استخدام کارمندان تمام وقت پس انداز کند. کسب و کار ها متوجه شده اند که با پرداخت نکردن مزایا برای مشاوران استخدام شده می توانند پول اضافی را پس انداز کنند. حتی اگر دستمزد یک مشاور به طور کلی بالاتر از حقوق یک کارمند باشد در طولانی مدت استخدام یک مشاور صرفه اقتصادی دارد.

 یک مشاور ممکن است به عنوان کاتالیزور استخدام شود.

واقعیتی که باید با آن روبرو شد این است که هیچ کس دوست ندارد تغییر کند. اما گاهی اوقات تغییر لازم است و ممکن است یک مشاور برای تغییرات وارد سازمان شود. به عبارت دیگر مشاور می تواند بدون نگرانی در مورد فرهنگ سازمانی یا روحیه کارکنان ویا سایر مواردی که در هنگام  اقدام به تغییر در یک سازمان مساله ساز می شود،برای ایجاد تحول وارد سازمان شود.

یک مشاور ممکن است برای ارائه دیدگاه‌های عینی خود استخدام شود.

واقعا چه کس دیگری برای شناسایی یک مشکل از یک مشاور واجدالشرایط بهتر است. یک مشاور خوب دیدگاه های عینی و تازه‌ای ارائه می دهد بدون اینکه در مورد آنچه افراد سازمان در مورد نتایج و چگونگی دستیابی به آن فکر می‌کنند نگرانی داشته باشد. شروع شغل مشاوره هیجان انگیز هم هست.

شروع شغل مشاوره

 ممکن است یک مشاور برای تدریس استخدام شود

 اگر یک مشاور رایانه‌ای هستید که می توانید به کارمندان نشان دهید چگونه یک برنامه جدید را نصب کنند و یا بر آن مسلط شوند احتمالاً تلفن شما مداوم زنگ خواهد خورد. ممکن است از یک مشاور خواسته شود که مهارت های مختلفی را به کارمندان آموزش دهد. یک مشاور همیشه باید در زمینه تخصص خود به اکتشافات جدید ادامه دهد و آماده باشد تا آنچه را که بقا در بازار رقابت را تضمین می کند به مشتریان جدیدآموزش دهد.

 ممکن است یک مشاور برای انجام کارهای کثیف استخدام شود!

 این مسئله ای است که باید با آن روبرو شویم. هیچ کسی نمی خواهد فردی باشد که مجبور به کاهش کارمندان شود یا یک بخش سازمان را به طور کامل از بین ببرد.

مشاور ممکن است استخدام شود تا  روحیه وحیات تازه‌ای به سازمان تزریق کند.

 اگر در ارائه ایده‌های جدید کارایی خوبی داشته باشید در یافتن مشتری مشکلی نخواهید داشت. در اغلب زمانها بسیاری از مشاغل به شخصی احتیاج دارند که کمک های خاصی را انجام دهد تا دوباره به کار خود ادامه دهند.

 برای ایجاد مشاغل جدید ممکن است یک مشاور استخدام شود.

 مشاورانی وجود دارند که در این زمینه متخصص شده اند. چوند همه افراد توانایی تصور یک ایده و تهیه یک برنامه کاری را ندارند.

 یک مشاور ممکن است برای تاثیر گذاری بر افراد دیگر استخدام شود.

 آیا دوست دارید با ثروتمندان و افراد مشهور در شهر خود هم کاسه شوید؟ در این صورت ممکن است شما استخدام شوید تا یک مشاوره را صرفاً بر اساس کسانی که میشناسید انجام دهید. هرچه بیشتر مشاوران در این زمینه به شکل لا بیگری عمل می کنند اما تعداد افرادی که وارد مشاغل مشاوره شده‌اند را افزایش داده است. اگر قدرت لابی گری را می شناسید راه اندازی مشاوره کسب و کار برای شما مناسب است.

شروع شغل مشاوره

 محل سکونت و کارمندان

 کسب و کار مشاوره شما احتمالاً در ابتدا به سرمایه‌گذاری بزرگی احتیاج ندارد. حقیقتا بهتر است اگر قادر هستید در خارج از خانه کارو شغل خود را انجام دهید. ولی به هر حال داشتن یک دفتر در منزل محاسن و مزایای بسیاری دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 هزینه های سربار کم

در منزل لازم نیست نگران پرداخت اجاره و یا مبالغ دیگر مرتبط با اجاره محل باشید. شما تا زمانی که یک پایگاه منظم از مشتریان ایجاد کنید قدردان این ویژگی خواهید بود.

 انعطاف پذیری

 شکی نیست کار کردن به عنوان مشاور در خانه قدرت انعطاف پذیری زیادی به شما می دهد. می توانید ساعت های کاری و استراحت خود را به راحتی تنظیم کرده و در صورت نیاز وقت مورد نیاز را برای خود آزاد کنید.

 دوری از کابوس های شبانه روزی

 برای کسانی که مجبور به مسافرت‌های کاری در ساعات مختلف و عجله و شتاب در محیط کاری بودند این تغییر سرعت بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

مالیات

 قوانین مالیاتی برای کسانی که در خانه کار می‌کنند معمولاً قوانین منعطف تر و کم آزار تری هستند. این موردی است که می تواند کار در خانه را تشویق کند.

شروع شغل مشاوره

 کارمندان

 وقتی برای اولین بار و در شروع دفتر مشاوره خود را باز می‌کنید و شروع شغل مشاوره را کلید می زنید ممکن است خودتان بتوانید کلیه عملیات را انجام دهید. اما از آنجا که کسب و کار مشاوره شما شروع به رشد می‌کند در رسیدگی به جزئیات اداری یا انجام تکالیف مشاوره‌ای نیازمند کمک دیگران نیز می شوید. شما باید تصمیم مهمی بگیرید. به عنوان مثال آیا زمان لازم برای ساختن برچسب و درج بروشورهای خود در هزار پاکت نامه را دارید؟ آیا می توانید وقت خود را برای انجام کارهای اداری صرف کنید در حالی که می توانستید از آن زمان به طور موثری در بازاریابی خدمات خود استفاده کنید و مشتری های جدیدی را جذب نمایید؟

 به هر حال زمانی فرا خواهد رسید که باید تصمیم بگیرید که به محیط کاری خود کارمندانی اضافه کنید. گرچه می توان از دفتر کاری مجازی و اجاره‌ای و منشی‌های اجاره‌ای هم استفاده کرد اما با همه این ها زمانی فرا می‌رسد که استخدام شخصی برای کار در دفتر، به همراه شما مقرون به صرفه تر باشد. استخدام یک فرد اداری خوب بعضی اوقات می تواند به معنای تفاوت بین موفقیت و عدم موفقیت و همچنین به دست آوردن مشتری های بیشتر یا از دست دادن مداوم مشتری باشد. داشتن چنین شخصی در دفتر شما مزایایی دارد که به آنها اشاره می کنیم:

 شما در وقت و هزینه صرفه جویی می کنید

 با تمرکز کارمند شما بر کارهای روزمره مانند باز کردن نامه ها، تشکیل پرونده ، پاسخ دادن به تلفن و غیره می توانید تمام تلاش خود را برای جذب مشتری های جدید متمرکز کنید. در مورد این موضوع باید فکر کنید که آیا می خواهید مشتری با درآمد ۳ میلیون تومانی در روز را از دست بدهید صرفاً به خاطر اینکه نخواستید کسی را استخدام کنید تا بروشورهای شما را درون پاکت بگذارد؟

 نگران نخواهید بود که در دفتر نیستید

 اگر شما به تنهایی کار کنید هرگاه که از دفتر کار خود خارج می شوید همیشه نگران خواهید بود که آیا با دفتر تماس گرفته شده است یا نه. اما داشتن یک کارمند در دفتر این نگرانی را از بین می برد. به هرحال صرف داشتن یک دستگاه پاسخگوی ماشینی نمی‌تواند احتیاجات یک مشاور را که با مراجعان مختلف و متفاوتی باید برخورد کند رفع نماید.

 کسی را خواهید داشت که چشم انداز دیگری را ارائه دهد

 بعضی اوقات می شود کار را به تنهایی انجام داد اما اگر یک فرد دیگری در طول روز در دفتر کار شما باشد گاهی می تواند چشم انداز دیگری ورای دیدگاه خودتان به شما ارائه دهد که معمولاً بسیار ارزشمند می باشد.

شروع شغل مشاوره

 درآمد و صورتحساب

 اکنون که تصمیم به افتتاح کسب و کار مشاوره خود گرفته‌اید باید درباره اینکه چقدر پول از مشتری به عنوان دستمزد یافت کنید به خوبی فکر کرده و تصمیم بگیرید. اگر دستمزد دریافتی شما کم باشد در کسب و کار موفق نخواهید شد و اگر رقم درخواستی شما زیاد باشد هیچ مشتریی به شما مراجعه نخواهد کرد. بنابراین چگونه می توان راه وسطی پیدا کرد که متعادل باشد.

 یکی از راه های کمک به شما در تصمیم‌گیری درباره میزان دستمزد این است که بدانید نرخ و دستمزد رقبای شما چقدر است. یک تماس تلفنی ساده برای درخواست بروشور و نرخ مشاوره آنها می تواند به شما کمک بزرگی باشد. بعد از مطالعه رقبا نرخ دستمزد خود را طوری تنظیم کنید که با همه افراد رقیب، قدرت رقابت داشته باشید.

 قبل از تعیین  رقم دستمزد خود مطمئن شوید که تمام هزینه ها را در نظر گرفته اید. هیچ چیزی بدتر از آن نیست که شما نرخ را تعیین کنید و مشتریان آنرا به موقع پرداخت کنند و سپس متوجه شوید که بعضی هزینه‌ها را در نظر نگرفته اید و عملاً متضرر شده اید. این نکته مساله مهمی را گوشزد می‌کند، که در هر شغلی باید آن را بیاد داشت و همیشه یک بند متفرقه را در پیشنهاد هزینه‌های خود وارد کنید.

 بیشتر مشتری ها درک می کنند که در هر پروژه بدون شک هزینه‌های اضافی وجود خواهد داشت. فقط مطمئن باشید که رقم پیشنهادی شما با رقم تقریبی که مشتری حدس میزند نزدیک باشد. قبل از تعیین نرخ های خود باید بدانید مشاوران دیگر در جامعه شما برای خدمات خود چه مبلغی را دریافت میکنند. گاهی می توانید با یک تماس تلفنی ساده با دفتر مشاور دیگر از او بپرسید که دستمزد دریافتی آنها چقدر است؟ یا ممکن است مجبور شوید با یکی از دوستانتان تماس بگیرید و از آنها بروشور بخواهید و یا اطلاعات اضافی را که می شود در مورد هزینه ها و قیمت ها به دست آورد را جمع آوری کنید. اگر در یک شهر کوچک زندگی می کنید و مشاور دیگری در زمینه فعالیت شما وجود ندارد پس خوشحال و شادمان باشید اما هزینه های خود را در سطح معقولی تعیین کنید.

 هنگام تنظیم نرخ های خود گزینه های مختلفی از جمله نرخ ساعتی هزینه پروژه و کار در نظر داشته باشید اجازه بدهید این ها را مورد بررسی قرار دهیم.

 هزینه ساعتی

 شما باید هنگام تعیین هزینه های ساعتی به دقت عمل کنید زیرا ممکن است این اتفاق ها رخ دهد:

 • الف: نرخ ساعتی شما ما به حدی باشد که هیچکس قادر به پرداخت آن نباشد بنابراین هیچ مشتری در دفتر شما را نخواهد کوبید.
 • ب: نرخ ساعتی شما به حدی است که هیچ کس شما را جدی نخواهد گرفت.

   در هنگام تعیین هزینه یک قانون مهم را در نظر داشته باشید. مهم نیست که درمورد چه ساختاری دارید تصمیم میگیرید ولی هرچه پول بیشتری برای یک محصول یا خدمات پرداخت شود در ازای آن توقع به دست آوردن پول بیشتری وجود دارد. به عبارت دیگر اگر مشتری با نرخ ساعتی شما مثلاً در حدود ۳۰۰ هزار تومان موافقت کند بهتر است هر ساعتی که برای آنها کار می کنید ۳۰۰ هزار تومان خدمات و ارزش به آن مشتریارائه شود.

برخی از مشتریان ترجیح می دهند که هر روزه مبلغ صورتحساب خود را پرداخت کنند. در حالی که برخی دیگر از این که مبلغی را هر ساعت و هر روز به کسی پرداخت کنند متنفر هستند. این مشتری ها معمولاً ترجیح می‌دهند هزینه هر پروژه را یکجا بپردازند.

پرداخت پروژه ای

 هنگام کار بر اساس نرخ پروژه یک مشاور معمولاً برای مدت زمانی از پیش تعیین شده مبلغ مشخصی را دریافت می کند. برخی از مراجعین برای جمع‌آوری مبلغ پرداختی به شما، ترجیح می دهند این شیوه را انتخاب کنند، در حالیکه شما هم زمان به آنها مشورت می دهید چگونه این پول را جمع آوری کنند. با توجه به رقم نرخ پروژه، بیشتر سازمان ها ترجیح می دهند ماهانه مبلغ صورتحساب خود را پرداخت کنند. این کار به نظر خوب می‌رسد به شرطی که سازمان ها سر وقت پرداخت های خود را انجام دهند و آن را به تاخیر نیاندازند. ولی چون اغلب این تاخیر وجود دارد بهتر است که از مشتری بخواهید که در هنگام امضای قرارداد مبلغ مربوط به ماه اول و ماه آخر را پرداخت کنند. اگر مثلاً پروژه به مدت یک سال وبه ازای هر ماه 15 میلیون تومان مورد توافق شما و مشتری قرار گرفت هنگام عقد قرارداد بهتر است دوفقره چک به مبلغ هر کدام 15 میلیون تومان برای هزینه ماه اول و ماه آخر از مشتری دریافت کنید.

حقوق ثابت

کار کردن بر اساس حقوق ثابت ماهانه به این شکل است که در ابتدا طبق قرار داد مقرر می‌شود که کارفرما هر ماه به ازای تعداد ساعت مشخص کار انجام شده که بر روی آن توافق شده است مبلغی را به شما به صورت ثابت پرداخت کند. در حالی که به جز این حالت شما باید نگران جذب مشتری بیشتر باشید تا هر کدام ماهانه مبلغی را به شما بپردازند، تا جائیکه به مبلغ ثابت پرداختی یک کارفرما برسد.  اکثر شرکت هایی که مشاور را با حقوق ثابت استخدام می‌کنند بندی را در قرارداد خود می گذراند که در آن شما را از کار کردن برای رقبا منع می‌کند. کار و دریافت حقوق ثابت با این شیوه مطمئناً مزایای زیادی دارد. شما در هر ماه یک درآمد تضمینی دارید و هنگامی که کار مشاوره خود را شروع می کنید با جریان پول نقد مشکلی نخواهید داشت. متوسط درآمد به این شیوه معمولاً بین ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومان در هر ماه است.

 بازاریابی

 اگر کسب و کار مشاوره شما مشتری ندارد بنابراین کسب و کار مشاوره ای ندارید. باید به خاطر داشته باشید که فروش خدمات مشاوره ای شما با فروش اتومبیل یا خانه یکسان نیست. در مورد اتومبیل یا خانه مشتری احتمالاً در حال حاضر در بازار یکی یا هر دو محصول را در دسترس دارد و می داند که به آنها نیازمند است. ولی کار شما سخت تر است زیرا شما خدمات خود را به افرادی ارائه می‌دهید و برای افرادی بازاریابی می‌کنید که حتی نمی دانند که به این خدمات نیاز دارند.

 روش های مختلف و متفاوتی وجود دارد که به وسیله آنها می شود مشتری را جذب و نگهداشت که باید با آنها آشنا شوید. در اینجا برخی از موارد مرسوم را که امروز توسط اغلب مشاوران مورد استفاده قرار می گیرد مرور می کنیم:

 بروشور

 ۵ مورد وجود دارد که بروشور شما باید به آن بپردازد:

 1. باید به وضوح خدمات شما را بیان کند.
 2.  باید به مشتریان بگوید که چرا شما بهترین هستید.  
 3. باید چند دلیل قانع کننده برای استخدام شدن شما ارائه دهد.  
 4. شامل برخی اطلاعات مختصر از بیوگرافی شما باشد.  
 5. شامل برخی اطلاعات در مورد مشتری های دیگر شما هم باشد.

 بله درسته. بروشور را باید تا سر حد امکان ساده نگه داشت. اما این کار را درست انجام دهید. بیاد داشته باشید که بروشور شما را در بازار معرفی میکند. بنابراین قبل از ارسال آن حتماً آن را به اندازه کافی مورد بررسی قرار داده و به قول معروف آن را صیقل دهید. کل حرفه مشاوره شما به آن بستگی خواهد داشت.

شروع شغل مشاوره

 تماس تلفنی

یکی از مواردی که معمولاً مشاوران از آن گریزانند تماس تلفنی است. ولی به هر حال یکی از شیوه های موفق در بازاریابی کسب و کار مشاوره شما همین تماس تلفنی خواهد بود. چند ترفند ساده وجود دارد که می تواند این کار را برای شما آسان تر کند:  سناریویی را از قبل آماده کنید. کلمه به کلمه مطلبی را که تصمیم دارید هنگام تماس تلفنی به فرد مقابل بگویید آماده نمایید.

با این حال به یاد داشته باشید که هدف نهایی شما این است که یک مصاحبه رو در رو با مشتری جدید انجام دهید، بنابراین قبل از اینکه بخواهید و بتوانید به صورت تلفنی خدمات خود را بفروشید باید خود را آماده کنید که پس از تماس تلفنی دردیداری رو در رو فروش به صورت واقعی انجام گیرد. بنابراین هنگام تماس تلفنی مطلبی که می خواهید به مشتری بگویید را نوشته و بارها و بارها آن را تمرین نمایید.

 در تلاش خود برای وادار کردن طرف مقابل به اخذ تصمیم ، باید شما خلاق باشید. در بیشتر مواقع با دبیر یا معاون اداریی روبرو می‌شوید که سالها در برگرداندن تماس گیرندگان تجربه دارد. اما نباید تسلیم شوید. اجازه ندهید که هیچ مانعی در سر راه شما بایستد. برای جلوگیری از دخالت منشیها در ارائه خدمات شما به سازمان ممکن است مجبور شوید قبل از ساعت هشت صبح یا بعد از پنج بعد از ظهر تماس بگیرید. در این مواقع معمولاً شانس پاسخ دادن کسی که می‌خواهید به او دست بیابید و مسئله را با او مطرح کنید بیشتر خواهد شد.

تماس های تلفنی خود را فقط به چند روز در هر ماه محدود کنید و منتظر آن روزها بمانید و در آن روزها اطمینان حاصل کنید که تمام تلاش خود را به کار خواهید گرفت و به این ترتیب برقراری تماس تلفنی آسان تر می شود و شما هم مشتاقانه منتظر آن خواهید بود.

 تبلیغات

محدودیت هایی که در ارائه خدمات مشاوره برای شما پیش خواهد آمد ، مستقیماً با بودجه تبلیغات شما مرتبط خواهد بود. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که بودجه تبلیغاتی پروپیمان داشته باشید به یاد داشته باشید که لازم نیست پولی را صرف تبلیغات کنید فقط به این دلیل که باید هزینه کرد.  تبلیغات معمولاً بسیار هزینه‌بر و گرانقیمت است.

البته لازم به تذکر است که تبلیغات عملاً تبدیل به لیستی از آدرس ها و شماره تلفن ها در مجلات می شوند. پس طبعاً باید همیشه در ذهن داشته باشید که بهترین شکل تبلیغاتی حرف زدن مستقیم با مشتری یا توصیه افراد دیگر بوده است.  بسته به نوع خدماتی که ارائه می دهید ممکن است نیاز به تبلیغات در مجلات تخصصی یا عمومی داشته باشید.

قبل  از هزینه کردن سعی کنید مجلات و روزنامه‌های حرفه ای که در زمینه تخصص شما فعالیت می کنند را بشناسید. کمی وقت بگذارید و تبلیغاتی را که توسط مشاوران دیگر درج شده است بررسی کرده و سپس با دقت تعیین کنید که آیا تبلیغات آنها تا چه اندازه موثر است. سپس تبلیغی را طراحی کنید که برای شما مناسب تر است.

 خبرنامه

 در راه اندازی مشاوره کسب و کار یا مدیریت و یا…زمینه مشاوره شما هر چه باشد باید بیش از اطلاعاتی که برای تهیه یک خبرنامه استفاده می شود اطلاعات ارائه دهید. به گونه‌ای که برای جذب مشتری جذابیت داشته باشد.  اگر وقت ندارید یا احساس می کنید که انتشار خبرنامه برای خود شما سخت است یک نویسنده و طراح گرافیک را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهند.

لازم به تذکر نیست که شما نیازی ندارید که آن را به یک انتشارات گرانقیمت برای چاپ چهار رنگ و براق سفارش دهید. هرچه آن را ساده تر نگه دارید بهتر است. یک خبرنامه خوب اغلب به خاطر طراحی یا اوراق رنگی آن جاذب نخواهد بود بلکه خود را بر اساس محتوا به مشتری تحمیل می کند.

شروع به جمع آوری خبرنامه هایی کنید که در زمینه مشاوره شما منتشر می شوند . اگر فکر می‌کنید که چنین انتشاراتی وجود ندارد یا تعداد آنها کم است ناچارید که در مورد مطالبی که باید ارائه دهید حدس بزنید. بازدید از یک کتابخانه چند خبر نامه را به شما معرفی خواهد کرد. سری هم می توانید به سایت های اینترنتی بزنید.

پیشنهاد من این است که صرفاً به خبرنامه هایی که در ایران منتشر می شود اکتفا نکنید. بلکه در مورد کشورهای دیگر هم وقت گذاشته و خبر نامه ها را بیابید. قبل از طراحی نهائئ نسخه‌های نمونه را نوشته و خبرنامه خود را به صورت چرکنویس آماده کنید. سپس با ویرایش آن و اضافه کردن آیتم های گرافیکی از کیفیت خبرنامه خود متعجب خواهید شد.  خبرنامه وسیله ای موثر برای برقراری ارتباط با مشتری است و به نظر من بهترین رسانه تبلیغاتی برای مشاور در زمینه فروش خدمات است .

دفعات بعد هر خبرنامه را که دریافت می کنید یا ایمیلی را باز می‌کنید که در آن خبرنامه گنجانده شده است، در مورد آن خوب فکر کنید. ببینید که آیا آن را به سرعت کنار گذاشتید یا همان موقع شروع به خواندن کردید. و چرا این کار را کردید؟ اگر شما بدون فوت وقت شروع به خواندن خبرنامه‌ ای کردید حتماً دلیل آن این بوده است که مطمئن شوید هیچ اخبار یا اطلاعات مهمی را از دست نمی دهید. حال به خبرنامه‌ها و بروشورهایی که همان روز دریافت کردید و به سرعت آنها را کنار گذاشتید فکر کنید و اینکه چه دلیلی دارد که این خبرنامه یا بروشور را به سرعت کنار گذاشتید. پاسخ این سوالات در تنظیم خبر نامه های شما کمک بزرگی خواهد بود.

 سخنرانی عمومی

سخنرانی عمومی یکی دیگر از راه های عالی برای جذب مشتری های جدید و کسب شهرت در جامعه است. اگر در شهر کوچکی زندگی می کنید که در آنجا اتاق بازرگانی یا باشگاهی با خدمات مشابه وجود ندارد می توانید خدمات خود را در ناهار یا شام های مناسبتی با ترفندهای زیرکانه معرفی کنید.  

بررسی کرده و مطمئن شوید که در شهر شما آیا کسی فهرستی از سازمان های خدماتی در جامعه شما را منتشر کرده است یا خیر. با مراجعه به کتابخانه ها پاسخ این سوال را به راحتی می‌توانید به دست آورید. لیستی از سازمانها و انجمن هایی را پیدا کنید که جلسات ماهیانه دارند و ممکن است در آنها بتوانید صحبت کنید. با همه گروهها تماس بگیرید و خدمات عمومی خود را ارائه دهید.

تقاضای معرفی از مشتری  به مشتری های دیگر

این روش غالباً نادیده گرفته می شود در حالی که ابزاری ساده برای بازاریابی است و به همین دلیل است که معمولاً کسی به آن فکر نمی کند.   لگد به بخت خود نزنید! هنگامی که وظیفه مشاوره خود را تمام کردید و مشتری شما به خاطر خدمات شما در آسمان هفتم پرواز می کند، زمان بسیار خوبی برای درخواست معرفی به دیگران است.

به سادگی یک یادداشت یا یک نامه کوتاه یا یک توصیه را از آنها برای هر یک از همکاران، دوستان و یا فعالان تجاری آشنا درخواست کنید. ممکن است بازار مناسبی برای خدمات مشاوره شما در بین آشنایان کارفرمای فعلی یا خوانندگان توصیه وی وجود داشته باشد. بوقتی خدمات خود را معرفی می کنید از آنها اجازه بخواهید که نام آنها را ذکر کنید. معمولاً توصیه یک دوست مشترک یا همکار تجاری محترم توصیه ای قابل قبول است.

شروع شغل مشاوره و راه اندازی مشاوره کسب و کار یا مدیریت با این مقاله احتمالا برای شما واضح تر شده است.

اهمیت انتساب ارزش در تامین سرمایه

اهمیت انتساب ارزش در تامین سرمایه

در سال 2007 ، واشنگتن پست آزمایش فوق العاده ای را انجام داد. در این آزمایش جاشوا بل نوازنده مشهور جهان در یك ایستگاه مترو معروف واشنگتن دی سی ویولن نوازی می كرد.

جالب اینجاست که بل خیلی معمولی لباس پوشیده بود. یعنی شلوار جین و کلاه بیس بال، مانند بسیاری از مجریان خیابانی که معمول است.

اما بل نیز در حال نواختن با ویولنی 3.5 میلیون دلاری بود. و این باورنکردنی به نظر می رسید.

آزمایش را خودتان را دراینجا مشاهده کنید.

اهمیت انتساب ارزش در تامین سرمایه

آزمایش جوشوا بل تعیین کرد که آیا مردم متوقف می شوند و گوش می دهند و یا به مجری پول می دهند ، به ویژه که اکثریت قریب به اتفاق آنها نمی دانستند بل کیست. اما آیا آنها بلافاصله کیفیت موسیقی او را تشخیص می دادند و متوقف می شدند؟

لئونارد اسلاتکین ، مدیر موسیقی ارکستر سمفونیک ملی ، مطمئن بود که مردم متوقف خواهند شد. او انتظار داشت كه 10٪ كسانی كه از آنجا عبور می کردند متوقف شوند و جمعیتی قابل ملاحظه جمع شود. مطمئناً این اتفاق برای یکی از بزرگترین ویولنیست های دنیا در اجرای زنده رخ خواهد داد.

اما اسلاتکین اشتباه کرد. بسیار اشتباه.

در طول 43 دقیقه ای که بل شش قطعه کلاسیک را اجرا کرد ، 1097 نفر از آنجا گذشتند. فقط 7 نفر از آنها (6/0٪) کاری خود را رها کرده و حداقل برای یک دقیقه گوش دادن توقف کردند و تنها 32 دلار به بل اهدا شد.

حال ، این آزمایش با جمع آوری پول برای کسب و کار شما چه ارتباطی دارد؟

بگذارید توضیح بدهم. اینجاست که نقش و اهمیت انتساب ارزش در تامین سرمایه روشن می شود.

اصل مهم در اینجا “انتساب ارزش” بود. انتساب ارزش یک اصطلاح روانشناختی است و به این واقعیت اشاره دارد که ذهن ما به سرعت به افراد ، اشیاء و یا موقعیت ها ارزش می بخشد و باعث می شود که ما به درستی عمل کنیم.

به عنوان مثال ، در مورد جوشوا بل ، بیشتر رهگذران وقتی جوشوا بل را در جین و کلاه بیس بال می دیدند ، ارزش بسیار کمی برای او متصور بودند. اگرچه موسیقی او باورنکردنی بود ، اما مانند هر مجری خیابانی دیگر به نظر می رسید و به همین دلیل در ذهن کسانی که می گذشتند ارزش کمی به او تعلق می گرفت.

اهمیت انتساب ارزش در تامین سرمایه
WASHINGTON, DC – APRIL 05: Joshua Bell playing at L’Enfant Plaza Metro, in Washington, DC in 2007. (Photo by Michael Williamson/The Washington Post via Getty Images)

مثال دیگری که شاید همه شما با آن ارتباط داشته اید وقتی است که می بینید چیزهای جالبی در زباله دان های شخصی وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر ببینید که یک میز زیبا در خارج از یک خانه شخصی دور ریخته شده است ، چقدر ارزش به آن می دهید؟ بیشتر افراد بلافاصله فکر می کنند که باید مشکلی وجود داشته باشد. از آنجا که صاحب آن ، با انداختن آن ، هیچ ارزشی به آن نمی دهد.

بنابراین ، بگذارید توضیح دهم که انتساب ارزش در جمع آوری پول برای کسب و کار شما کجا قرار گرفته است. انتساب ارزش بر درک ما از مردم تأثیر می گذارد. بنابراین اگر خودتان با یک سرمایه گذار تماس بگیرید ، درک آنها از شما ممکن است خنثی یا منفی باشد ، و احتمال اینکه آنها واقعاً به کشب و کار و تامین بودجه شما علاقه مند شوند ، نسبتاً کم است.

برعکس ، اگر توسط کسی به همان سرمایه گذار معرفی شده باشید ، این سرمایه گذار به آن احترام می گذارد ، بنابراین درک آنها از شما بسیار عالی خواهد بود و شانس سرمایه گذاری شما نیز بسیار بیشتر است. در حقیقت ، مقدمه ای از شخص مناسب می تواند منجر به چنان انتساب ارزشی شود که سرمایه گذار برای شما چک را در محل بنویسد.

بنابراین نکته اصلی این است که معرفی و ارجاع به سرمایه گذاران نه تنها شما را با آن سرمایه گذاران در ارتباط قرار می دهد بلکه ارتباط را روشن و بسیار مثبت شروع می کند. و با افزایش کیفیت اشخاصی که شما را معرفی می کنند ، درک از شما نیز افزایش می یابد ، بنابراین شانس شما برای جمع آوری پول نیز افزایش می یابد.

بنابراین در حال حاضر ، شما باید شروع به تهیه لیستی از افرادی کنید که به آنها احترام زیادی می گذارید ، و فکر می کنید سرمایه گذاران به آنها احترام بگذارند. با آنها جلسه ای بگذارید تا در مورد کسب و کار خود صحبت کنید. در حالت ایده آل از آنها بخواهید که عضو هیئت مشورتی شما باشند. و سپس از آنها بخواهید که شما را به سرمایه گذاران معرفی کنند که احساس می کنند مناسب شما و تجارت شما باشد. این معرفی ها جلسات بسیار خوبی را برای شما رقم می زند. و سرمایه گذاران ارزش زیادی را به شما و شرکت شما نسبت می دهند و شما را در بهترین موقعیت ممکن قرار می دهند تا بتوانید پولی را که لازم دارید جمع کنید.

اهمیت انتساب ارزش در تامین سرمایه

آشفتگی در زنجیره تامین - شکنندگی اقتصادی بنا شده بر روی برون سپاری در اثر ویروس کرونا

آشفتگی در زنجیره تامین – شکنندگی اقتصادی بنا شده بر روی برون سپاری در اثر ویروس کرونا

آشفتگی در زنجیره تامین – ویروس کرونا، شکنندگی اقتصادی بنا شده بر روی برون سپاری در زمان فعلی را آشکار می کند. نوشته لیزی اولاری – آتلانتیک ، 2020

اگر نمی توانید شامپو یا خمیردندان مورد علاقه خود را پیدا کنید ، زنجیره تأمین مدرن را سرزنش کنیدبسته شدن سایت های مهم تولید چینی برای چند هفته در حین شیوع ویروس باعث شده است که میزان دسترسی به محصولات کاهش یابد زیرا میزان تحویل به موقع محصولات تولیدی جهان به آسیا بستگی داردلیزی اولاری با نوشتن مقاله برای The Atlantic ، نقاط ضعف مربوط به همه گیری در زنجیره تأمین جهانی و پیامدهای آن را توضیح می دهد و آشفتگی در زنجیره تامین را در شرایط وابستگی به چین آشکار می کند.

با آشفتگی بحران کروناویروس ، سیستم های بهداشتی ایالات متحده برای رسیدگی به کمبود منابع مراقبت های بهداشتی به دولت روی آورده اند.

در فوریه سال 2020 ، به دلیل مسئله آلودگی بی ارتباط با ویروس کرونا ، سیستم پزشکی دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی لباسهای جراحی را که از یک تولید کننده چینی سفارش داده بود دریافت نکردبا شروع coronavirus و افزایش تقاضا برای تجهیزات حفاظتی ، سیستم بهداشت و درمان تلاش کرد تا یک منبع تأمین کننده برای پر کردن این شکاف پیدا کند.

آشفتگی در زنجیره تامین - شکنندگی اقتصادی بنا شده بر روی برون سپاری در اثر ویروس کرونا

بیمارستانهای ایالات متحده معمولاً از طریق یک سازمان خرید گروهی (GPO) کالاهای مورد نیاز را به صورت عمده سفارش می دهندچنین GPO هایی نمی توانند به سرعت فروشندگان جایگزین را برای سفارشات عمده انبوه خود پیدا کنندفروشندگان ، به نوبه خود ، با حاشیه سود ناچیز کار می کنند ، بنابراین موجودی های بزرگ پشتیبانی را حفظ نمی کننددر نتیجه ، سیستم درمانی کارولینای جنوبی برای کمک به دولت فدرال متوسل شددولت ملی این قدرت را دارد که از بخش تولید دفاعی تقاضا کند ، که این امر به آنها اجازه می دهد تا تولید را متوقف کنند و از منابع استراتژیک کشور برای تهیه تجهیزات مراقبت های بهداشتی استفاده کنند.

بحران coronavirus شکنندگی سیستم مدرن زنجیره تأمین را آشکار می کند.

بسیاری از صنایع دیگر نمی توانند برای کمک به دولت فدرال یا هر نهاد دیگر اقدام کنندزنجیره های عرضه مدرن بسیار شکننده هستند – نه تنها در مورد لوازم مراقبت های بهداشتی ، بلکه همچنین درمورد بیشتر کالاهای غیر خوراکی چنین است موسسه مدیریت تأمین (ISM) گزارش می دهد که سه چهارم از شرکتهایی که در آن تحقیق کرده اند به دلیل شیوع coronavirus با اختلالات زنجیره تامین روبرو شده اندبه طور کامل 44٪ از این مشاغل برنامه مقابله ای برای مقابله با این کمبودها نداشته اند.

یکی از دلایلی که این اختلال چنین عواقب گسترده ای دارد این است که – طبق گفته مدیر عامل ISM تام دری – تقریباً هر بخش از صنعت ایالات متحده ، اعم از “ساخت یا غیر تولید” ، به چین بستگی دارد و زنجیره های عرضه به کشورچین بستگی دارد.

حمل و نقل دریایی و “تحویل به موقع” زنجیره های عرضه مدرن در معرض اختلال قرار گرفته است.

مصرف کنندگان در ایالات متحده ازمیزان حضور اجزای چینی در کالاهایی که روزانه از آنها استفاده می کنند یا اینکه شرکتهای آمریکایی به این مؤلفه ها چقدر اعتماد دارند ، اطلاع چندانی ندارندبرای صرفه جویی در هزینه ها ، شرکت های غربی برای تولید خود به چین و سایر کشورهای آسیایی بستگی دارندعقد قرارداد با نهادهای چینی برای تأمین نیازهای تولیدی آنها برای بسیاری از شرکتهای آمریکایی به صرفه است ، بنابراین بیشتر آنها این مسیر را طی می کنند

به عنوان مثال ، تولید کنندگان خودرو ، شرکت های فناوری ، طراحان لباس ، عمده فروشان ، خرده فروشان ، تولید کنندگان تجهیزات پزشکی و شرکت های داروسازی همه اجزای مهم را از چین و سایر کشورهای آسیایی خریداری می کننداگر تولید در یک یا بیشتر این کشورها کند شود – همانطور که در چین رخ داده است و دارد به دلیل شیوع کروناویروس اتفاق می افتد – محدودیت هایی که روی زنجیره تأثیر می گذارد به سرعت آشکار می شود.

برای افزایش سودآوری ، شرکت ها در سراسر جهان تحت سیستم های تحویل “فقط به موقع” عمل می کنند که آنها را از انبار کردن موجودی های بزرگ منع می کنداین باعث می شود آنها سودآوری بیشتری داشته باشند ، اما همانطور که رویدادها نشان می دهند ، آنها را نیز در برابر اختلالات آسیب پذیر می کنددر صورت بروز اختلال در عرضه تنها در 15 تا 30 روز ، این شرکت ها ممکن است به سرعت از دور خارج شوند.

همه گیر COVID-19 کمبود موقت برخی کالاها را ایجاد می کند.

اختلال در زنجیره تأمین به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 ممکن است منجر به کمبود موقتی محصولاتی شود که به محصولات چین بستگی داردنمونه ها می توانند شامل برخی از کالاهای مصرفی مانند خمیر دندان و شامپو ، دستمال توالت و مواد تمیز کننده باشند

این بیماری همه گیر ممکن است تغییراتی در عملکرد آینده زنجیره های تأمین جهانی ایجاد کند.

آشفتگی در زنجیره تامین - شکنندگی اقتصادی بنا شده بر روی برون سپاری در اثر ویروس کرونا

این بیماری همه گیر ممکن است شرکت ها را برای متنوع سازی زنجیره های تامین خود ترغیب کندبه عنوان مثال ، شرکت های پوشاک اگر محل تولید خود را از چین به ویتنام ، مالزی یا کامبوج تغییر دهند ، با مشکلات کمتری روبرو می شوند و از بین نمی روندفناوری و ساخت قطعات خودرو می تواند به مکزیک یا برزیل منتقل شودبا این حال ، برخی از تولید کنندگان دارو – به عنوان مثال ، کسانی که با هپارین ، رقیق کننده خون سروکار دارند – ممکن است کنار گذاشتن تأمین کنندگان چینی خود را دشوارتر بیابند. آشفتگی در زنجیره تامین در آینده قابل قبول نیست.

زنجیره تأمین مواد غذایی قویست و بعید است که دچار اختلال شود.

ممکن است یافتن کالاهای مصرفی به دلیل اختلال در زنجیره تأمین آنها سخت تر شوداما زنجیره های تأمین مواد غذایی آمریکایی بسیار قوی هستندغذاهایی که امروز در حال فروش هستند احتمالاً در یکی دو روز دیگر نیز در دسترس خواهند بود.

به یاد داشته باشید که شما بخشی از زنجیره تأمین هستید.

تام دري ، مديرعامل ISM ، معتقد است خريد هزينه محور(پر حجم) کالاهاي مصرفي ، مانند دستمال توالت يا لوازم تميز کردن ، تنها مشکلات موجود در زنجيره تأمين را افزايش مي دهدوی از همه می خواهد كه خود را به عنوان مؤلفه های زنجیره تأمین تلقی كنند و در نظر بگیرند كه چگونه رفتار آنها می تواند آن را مختل كند.

نکته:

 بیماری کروناویروس 2019 (COVID-19) یک بیماری عفونی تنفسی ویروسی است که توسط سندرم حاد تنفسی حاد کروناویروس 2 (SARS-CoV-2) ایجاد می شود ، همچنین به عنوان “کروناویروس جدید” شناخته می شودگزارش ها در دسامبر سال 2019 ، از ووهان ، چین ، برای اولین بار به این بیماری ، که در سطح جهان شیوع یافته است ، اشاره می کند و در نتیجه ،این بیماری همه گیر مردم و مشاغل جهان را تحت تأثیر قرار می دهد

آشفتگی در زنجیره تامین بر اثر شیوع ویروس کرونا

تعریف بازاریابی - 72 تعریف بازاریابی متفاوت از منابع مختلف علمی و کاربردی

تعریف بازاریابی – 72 تعریف بازاریابی متفاوت از منابع مختلف علمی و کاربردی

بازاریابی در بازارهای در حال تحول و پویای امروزی با طعم های متنوع و مبتنی بر مخاطب ، در بستر رسانه و تجارت ارائه می شود. بنابراین جای تعجب ندارد که بازاریابان کارهایی را که انجام می دهند متفاوت تعریف کنند. در حال ویرایش…

با الهام از 31 تعریف PR ، در اینجا مجموعه ای از 72 تعریف بازاریابی، توسط متخصصان با تجربه در تخصص های مختلف ارائه شده است.

تعریف بازاریابی به 72 شکل

برای شروع ، در اینجا توضیحات مربوط به انجمن بازاریابی آمریکا (AMA) ، سازمان حرفه ای بازاریابی ، و دکتر فیلیپ کوتلر ، نویسنده کلاسیک کتابهای بازاریابی مدارس تجاری آورده شده است. تعاریف دیگر توسط نام خانوادگی نویسنده دنبال می شوند.

 1. طبق اعلام هیئت مدیره انجمن بازاریابی آمریکا (AMA) ، بازاریابی فرایندی است برای ایجاد ، رساندن و تبادل پیشنهادهایی که برای مشتریان ، مصرف کنندگان و در نهایت جامعه با ارزش است.
 2. دکتر فیلیپ کاتلر در تعریف بازاریابی می گوید “بازاریابی ، فرایندی مدیریتی- اجتماعی ، که بوسیله آن افراد و گروه ها ، از طریق تولید و مبادله ی ارزش ، به رفع نیاز (و خواسته) خود میپردازند. “
 3. بازاریابی پیامها و / یا اقداماتی است که باعث ایجاد پیام یا فعالیت می شود. جی بائر – رئیس ، Convince & Convert. 
 4. بازاریابی به طور سنتی ابزاری است که یک سازمان با آن ارتباط برقرار می کند ، و مخاطبان هدف خود را برای انتقال ارزش و در نهایت فروش محصولات و خدمات خود درگیر می کند. از زمان ظهور رسانه های دیجیتال ، به ویژه نوآوری های رسانه های اجتماعی و فناوری ، به طور فزاینده ای در مورد شرکت هایی که روابط عمیق تر ، معنادارتر و پایدار با مردم برقرار می کنند ، تمایل دارند که می خواهند محصولات و خدمات را خریداری کنند. تغییرات روزافزون رسانه ها به طور فزاینده ای ، توانایی ارتباط بازاریاب را پیچیده می کند و در عین حال ، فرصتی باورنکردنی برای یافتن قلمرو جدید را نشان می دهد. جولی باریل – معاون رئیس تجارت الکترونیک ، بازار Fairway
 5. بازاریابی شامل تحقیق ، هدف گذاری ، ارتباطات (تبلیغات و نامه مستقیم) و اغلب روابط عمومی است. بازاریابی فروش است زیرا شخم زدن مقدمه کاشت یک کشاورز است – مخاطب را برای دریافت یک سطح فروش مستقیم آماده می کند. Mary Ellen Bianco – مدیر بازاریابی و ارتباطات ، Getzler Henrich & Associates LLC
 6. بازاریابی یک مبادله ارتباطی مداوم با مشتریان است به گونه ای که با گذشت زمان آموزش ، اطلاع رسانی و ایجاد رابطه می کند. زمان مهم است زیرا تنها با گذشت زمان می توان اعتماد ایجاد کرد. با اعتماد به نفس ، یک جامعه به طور ارگانیک پیرامون محصولات و خدمات ایجاد می شود و آن مشتری ها به همان اندازه از محصولات شما هیجان زده می شوند – آنها طرفدار ، قسم خورده و وفادار می شوند ، مشتری تکراری و اغلب دوستان می شوند. بازاریابی یک روش واقعا عالی برای مشخص کردن چیزهایی است که افراد را به خود جلب می کند و باعث می شود از مارک شما هیجان زده شوند ، به آنها هدیه دهید ، آنها را درگیر پروسه کنید ، و بله بهترین بخش ، ایجاد دوستی های عالی در این فرایند است. رنه بلودتت – مدیر ارشد اجرایی / موسس ، رسانه سس جادویی
 7. پروفسور فیلیپ کوتلر توضیح داد که بازاریابی “نیاز مشتری شما به سود است”. برای من این تعریف فراتر از ارتباط ویژگی های محصول است. بازاریابان مسئول یک تجربه 360 درجه هستند. به عنوان مثال ، در دنیای رسانه های اجتماعی ، نیازهای توییتر مشتری ممکن است با نیاز به بازی “با برند” از نظر تبلیغ بازی اجتماعی متفاوت باشد. هر نقطه تماس با مشتری از خدمات به مشتری گرفته تا فروش تا حسابداری و موارد دیگر بخشی از “بازاریابی جدید” است. توبی بلومبرگ – بازاریابی بلومبرگ / بازاریابی دیوا
 8. بازاریابی وقتی به خوبی انجام شود (الف) استراتژی کسب و کار است (ب) لیست چک بی پایان تبلیغات و اقدام تبلیغاتی است که هرگز نمی تواند تمام شود. بازاریابی در قرن بیست و یکم باید (c) تا حد زیادی ، اما کاملاً قابل اندازه گیری و در مورد هدایت اهداف تجارت پاسخگو باشد (الف) هدایت شود و شامل زیر مجموعه ای کوچک و انضباطی از (ب) است و در فرهنگ (ج) سرریز می شود. مت بلومبرگ – رئیس و مدیر اجرایی ، مسیر برگشت
 9. بازاریابی فرایندی است که توسط آن یک شرکت سودآور نیازهای مشتری را به درآمد تبدیل می کند. مارک بورگس – مدیر شریک ، بازاریابی فوکوس آبی
 10. با طراحی بصری ، بازاریابی با پیام مناسب / علت مناسب با شخص مناسب مطابقت دارد. کسی را پیدا کنید که با محصول ، خدمات یا علت شما ارتباط شخصی داشته باشد و به طریقی غیرقابل بازدید و دعوت کننده باشد. بازاریابی می تواند به اندازه شبکه در یک رویداد یا به همان اندازه پیچیده باشد به عنوان یک کمپین جهانی چند میلیون دلاری که ادغام چاپ ، دیجیتال ، روابط عمومی ، رسانه های اجتماعی و پخش یک پیام خاص با یک هدف واحد را در اختیار دارد. برخی از بهترین نتایج بازاریابی از ساده ترین ابتکارات حاصل می شود. ساده نگه داشتن بعضی اوقات بهترین استراتژی است. لیزا خریدار – رئیس جمهور و مدیر اجرایی ، گروه خریدار
 11. بازاریابی در حال ایجاد برند شماست و مردم را متقاعد می کند که نام تجاری شما (به معنی محصول / خدمات / شرکت شما) بهترین و محافظت از روابطی است که شما با مشتریان خود ایجاد می کنید. Marjorie Clayman – مدیر توسعه مشتری ، Clayman Advertising، Inc.
 12. بازاریابی پاسخگوی نیازها و خواسته های یک مصرف کننده است. اندرو کوهن – رئیس جمهور ، تیم A (سلب مسئولیت: من با اندرو ارتباط ندارم.)
 13. در راستای اهداف تجاری شرکت ، بازاریابی منابع کمیاب مصرف کنندگان ، توجه و درآمد یکبار مصرف را به سمت خود جذب می کند تا درآمدهای سودآور را به دنبال داشته باشد. بازاریابی فرایند دریافت یک محصول یا خدمات از یک شرکت به مشتریان نهایی خود از توسعه محصول تا فروش نهایی و پشتیبانی پس از خرید است. برای این منظور ، استراتژی بازاریابی شامل اهداف تجاری ، مشتریان هدف ، استراتژی های بازاریابی ، تاکتیک های بازاریابی و معیارهای مرتبط می باشد. به عنوان یک عملکرد ، بازاریابی در کل فرآیند خرید مشتری شامل تحقیق ، تعامل ، خرید ، خرید پس از خرید (از جمله پشتیبانی و بازپرداخت اضافی) و مشاوره گسترش می یابد. هایدی کوهن – رئیس جمهور ، استراتژی های بازاریابی کنار رود
 14. بازاریابی در حال ایجاد تجربیات غیرقابل مقاومت است که شخصاً با افراد ارتباط برقرار می کند و تمایل به اشتراک گذاری با دیگران را به وجود می آورد . Saul Colt – رئیس سحر و جادو ، کتابهای تازه
 15. بازاریابی به این صورت است که شما برای جذب مشتری ، شرکا ، سرمایه گذاران ، کارمندان و افراد دیگری که شرکت شما با آنها تعامل دارد ، داستان خود را بیان می کنید. این اسکریپتی است که به کاربران کمک می کند تصمیم بگیرند که آیا شما را به عنوان یک دلخوری اساسی ، دلپذیر یا ضروری به زندگی شما خوش می آورند. این راهی است که همه با برند شما در تعامل هستند. این برداشت ، اول ، آخر و همه چیز در بین است. جف کاتلر – معاون رئیس جمهور و مدیر کل ، Vitals.com
 16. بازاریابی محصولاتی است که برمی گردند و مصرف کننده هایی که انجام می دهند. استیو داوسون – رئیس جمهور ، شرکت Walkers Shortbread Inc.
 17. بازاریابی باعث ایجاد ارتباط بین مشتریان با محصولات ، مارک (های) و تجارت شما می شود ، به گونه ای که احتمالاً آنها از شما خریداری می کنند. یا همانطور که رجیس مک کنا گفت ، “بازاریابی همه چیز است.” سام دکر – بنیانگذار و مدیر اجرایی ، ارتباط جمعی
 18. بازاریابی ارتباط چندانی با ارائه دهنده خدمات و همه کارها با مشتری ندارد. بازاریابی مشتری را آموزش داده و درگیر می کند و نیازهای آنها را برآورده می کند و همزمان موقعیت مکانی ارائه دهنده خدمات را به عنوان یک مشاور و منبع معتبر قرار می دهد. بازاریابی خوب خیابانی دو طرفه است. بازاریابی عالی آنچه مشتری می خواهد را می فهمد و به آنها می دهد. شنناهوآ دیاز – رئیس جمهور و استاد ضرب وشتم ، برنج ناچیز رسانه
 19. بازاریابی یک مصرف کننده ، مشتری و / یا کاربر را برای دستیابی به سود یا دیگر اهداف از پیش تعیین شده خوشحال می کند. استیو دیکشتاین – مدیر ارشد اجرایی ، هوگو ناتورالس
 20. بازاریابی اساساً در ارتقاء اهداف شرکتی شرکتی که در آن خدمت می کند ، در ارتباطات بیرونی نقش دارد. این فرایندی است که از طریق آن شرکتها با تراز کردن کلیه اهداف ارتباطی (تبلیغات ، بازاریابی ، فروش و غیره) ، بازده را در یک بخش تسریع می کنند تا با هدف کارآمدتر رسیدن به اهداف کلی شرکتها بیشتر شود. آنتوان دودین
 21. بازاریابی برندسازی ، نامگذاری ، قیمت گذاری و ارتباط بین رسانه های پرداخت شده و درامد است. این فروش نیست. جینی دیتریش – مدیر ارشد اجرایی ، شرکت آرمان دیتریش ، شرکت
 22. بازاریابی امروز بالاخره مشتری مداری است. رسانه های اجتماعی این اتفاق را رقم زدند. بازارها بار دیگر مکالمه هستند. بازاریابی به معنای شناخت بازار ، ایجاد محصول مناسب ، ایجاد میل به آن محصول و اطلاع رسانی به افراد مناسب است که شما از آن برخوردار هستید. این جمله قدیمی که می گوید: “اگر شما یک اسکله بهتر را بسازید ، مردم راهی به درگاه شما خواهند شد” بدون بازاریابی صادق نیست. شما واقعاً ممکن است یک موشواره بهتر داشته باشید ، اما اگر مردم نمی دانند شما آن را دارید ، و آنها نمی دانند که درب شما کجاست ، هیچ ضرب و شتمی وجود نخواهد داشت و هیچ مکالمه ای در جریان نخواهد بود. سالی فالکوو – APR ، مطبوعات
 23. بازاریابی به مردم کمک می کند تا محصول یا خدمات شما را بخرند. جیسون فالز –  کاوشگر رسانه های اجتماعی
 24. بازاریابی بازیگر ساز تجارت است. همانطور که در مورد حق رای دادن هاکی موفق ، ارزشمندترین بازیکن همیشه بازیکنی نیست که بیشترین گل ها را به ثمر برساند بلکه بازیکنی است که بازی را ایجاد می کند که به دیگران امکان گلزنی می دهد (فکر می کنید گرتسکی ، کراسبی یا ارو). یک تیم بازاریابی عالی ، زمینه بازی این برند را ارزیابی می کند ، به سرعت موقعیت ، نقاط قوت و ضعف رقیب خود را ضبط می کند ، آن را در مقابل موقعیت تیم ، نقاط قوت و ضعف خود نقشه می کشد و بیشترین فرصت برای گلزنی را به چوب فروشنده می دهد. ” سام فیورلا – استراتژیست وب / رسانه های اجتماعی ، نقشه راه اجتماعی
 25. بازاریابی عملی برای ایجاد یک رابطه جذاب با هر انسانی است که علاقه شما را نشان می دهد. پل فلانیگان – مشاور ، Experiate.net
 26. بازاریابی فرایند قرار گرفتن مشتریان هدف از طریق محصول از طریق تاکتیک ها و کانال های مناسب ، سنجش واکنش و بازخورد آنها و در نهایت تسهیل مسیر خرید آنها است. دکتر آگوستین فو ، بنیانگذار ، گروه مشاوره علوم بازاریابی ، شرکت
 27. بازاریابی فرایند برقراری روابط با چشم اندازها و مشتریان است به گونه ای که می توانید محصولات و خدمات را با سودآوری توسعه داده و تبلیغ کنید. کریس گرت – Chrisg.com
 28. بازاریابی کلمه ای است که ما برای توضیح نحوه ترغیب مردم به خرید محصولات خود استفاده می کنیم. اگر این کار به شکلی بزرگ انجام شود ، نیاز به یک استراتژی یا ایده بزرگ وجود دارد تا اشتهای مردم را برای آنچه ما می فروشیم ، محصور کند. هنگامی که ما در حال بازاریابی هستیم ، ما با یک برنامه شروع می کنیم: اهداف ، استراتژی و تاکتیکها (نحوه اجرای استراتژی). این فرایندی است که به شرکتها کمک می کند تا با مشتری و مشتری رابطه برقرار کنند و ارزش بی نظیری را برای آنها ایجاد می کند … وقتی درست انجام شود. لوئیس گلر – رئیس جمهور ، گروه بازاریابی لوئیس گلر ، نویسنده پاسخ: راهنمای کامل برای بازاریابی مستقیم سودآور
 29. بازاریابی باید آگونیستیک کانال ، داده محور و مشتری محور باشد. این نتایج قابل اندازه گیری را می دهد که از بازار به طور گسترده استفاده می کند. پاسخ به علایق و نیازهای مصرف کننده / تجارت. Sue RE Germanian – معاون رئیس جمهور و مدیر ارشد ارتباطات ، DMA
 30. بازاریابی مکالمه بین یک شرکت یا مارک تجاری و یک مصرف کننده است که در نهایت منجر به فراخوان برند ، ترجیح یا معامله می شود. در دنیای شبکه های اجتماعی امروز ، این مکالمه با مراجعه به کلمات از دهان شروع می شود. بازاریابان سنتی برای پیشبرد و تأثیرگذاری از این روند باید سخت تر تلاش کنند. جاش گلانتز – معاون رئیس جمهور و مدیر کل ، پاکسازی خانه ناشران آنلاین PCH آنلاین
 31. بازاریابی راهی است برای ارتباط دادن آنچه محصولات و خدمات شما را با مشتریانی که می خواهند و به چنین محصولات و خدمات نیاز دارند ارائه دهید. این چند وجهی است ، با تحقیق در مورد بازار هدف شما و اینکه چگونه می توانید پیام را برای اجرای برنامه تبلیغاتی خود از طریق رسانه های مختلف بازاریابی ارائه دهید ، ارائه می شود. هدف ایجاد استراتژی برای ایجاد ، قیمت و توزیع محصولات و خدمات شما برای مبادله ای است که هم اهداف شما و هم مشتری شما را برآورده سازد. این یک فرایند همیشه در حال تحول است – همیشه ارزیابی می کنید که پیام شما هنوز نیازها و خواسته های بازار شما را برآورده می کند. Trish Green – معاون اجرایی رئیس ، رئیس بازاریابی ، گروه بودجه دانشجویی ، LLC
 32. در نهایت بازاریابی وظیفه ایجاد ارزش شرکت از طریق برند ، چهره استراتژی تجارت را بر عهده دارد. برای انجام این کار ، بازاریابی بخش های جذاب ، رشد بالا را جذاب و مشخص می کند. بازاریابی سازمان را سوق می دهد تا گزاره ارزش برند متمایز متمایز را تعریف کند و هر روز را در هر نقطه لمسی تحویل دهد. بازاریابی تحویل یک پیشنهاد قانع کننده و متمایز به آن هدف و گزاره را تضمین می کند. بازاریابی ، رضایت مصرف کنندگان / مشاغل / شریک زندگی و سلامت و قدرت برند را بهبود می بخشد و بهبود می بخشد. بازاریابی تنها نقطه پاسخگویی برای رشد ، شناسایی و تحویل مشتریان جدید ، عرضه های جدید و رشد سودآور بازار جدید است. کتی هالیگان – معاون فروش و بازاریابی معاون ارشد ، PowerRevs
 33. بازاریابی چیزی است که شما ایجاد می کنید یا به اشتراک می گذارید که داستان شما را بیان می کند. Ann Handley – مدیر ارشد محتوا ، بازاریابیProfs ، نویسنده با CC Chapman از قوانین محتوا
 34. با داشتن یک محصول خوب ، بازاریابی همه می تواند به آموزش جوشانده شود. آموزش موثر مردم در مورد هر محصول خوب ، میل مورد نیاز برای تولید عمل را ایجاد می کند. جفری هارمون – مدیر ارشد بازاریابی ، اورابروش
 35. بازاریابی باید بررسی کند که چرا در این بازی هستید و سؤالات سخت را می پرسید. در مرحله بعد ، باید برنامه ای وجود داشته باشد – و باید با انتظارات خاص فروش – شرایط شفاف رضایت مرتبط باشد. اشتیاق جایگزینی برای برنامه ریزی نیست. به یاد داشته باشید ، وزوز فروش نیست. تنش خوب است. بحث سالم خوب باعث ایجاد تنش می شود و گروه شما را به جلو سوق می دهد. خطرات را انجام دهید و از اشتباه نترسید. هیچ کس به دلیل یک کار بازاریابی درگذشت. اگر می خواهید رشد کنید باید به آنجا بروید. تجارت خود را وارد یک استراتوسفر جدید کنید . جفری هایزلت – گروه هایزلت ، نویسنده آزمون آینه
 36. بازاریابی در مورد شناخت مشتری (اعم از فعلی یا آینده نگر) آنقدر خوب است که سوالی نخواهد داشت که من خبرنامه شما را می خوانم و آن را با دوستان خود به اشتراک می گذارم ، که من یک کارت خریدار مکرر را در کیف پول خود حمل می کنم ، و اینکه قبلاً روی شما تعامل دارم. صفحه فیس بوک Ari Herzog – متخصص سیاست و ارتباطات
 37. بازاریابی اصطلاح چتر پوشش تحقیقات ، برندسازی ، روابط عمومی ، تبلیغات ، پاسخ مستقیم ، تبلیغات ، وفاداری ، تولید تقاضا و غیره است.  آنه هلند – ناشر ، WhoTestWon.com
 38. بازاریابی تعریف می شود زیرا ما به مردم کمک می کنیم تا کالاهای بیشتری را بفروشند Joey Iazzetto – رئیس جمهور ، گروه بازاریابی UniCom
 39. بازاریابی هنر و دانش ایجاد ، لذت بردن و نگه داشتن مشتری است ، در حالی که سودآوری می کند و ارزش شرکت را می سازد. بازاریابی ، به صورت رسمی یا غیر رسمی ، بسیاری از رشته ها و هر عملکرد سازمانی را در اختیار دارد. بازاریابی باید از بالاترین استانداردهای اخلاقی استقبال کند ، به محیط زیست احترام بگذارد و تلاش کند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند. ماکس کالهوف – معاون بازاریابی رئیس جمهور ، قابل کلیک
 40. بازاریابی سودآور یادآوری چشم انداز خرید از ارزش محصولات / خدمات شما برای برآوردن نیازهای آنها بارها و بارها با هزینه تملک کمتر از هزینه دستیابی مجاز شما است. جری کائوپ – MemberLink.org
 41. بازاریابی هنر و علم ارتباطات اقناعی است. دیو کرپن – مدیر ارشد اجرایی ، رسانه های دوست داشتنی
 42. بازاریابی عملی افزایش آگاهی ، توجه ، خرید / خرید مجدد و ترجیح یک محصول یا خدمات از طریق مزایای مصرف کننده محور ، تبلیغات ، بسته بندی ، قرار دادن ، قیمت گذاری و تبلیغات است. از نظر تاریخی ، بازاریابی یک تعامل یک طرفه بود اما به واسطه استفاده و تأثیر رسانه های اجتماعی و بازاریابی ویروسی که اغلب توسط شرکتی که کالا یا خدمات را ارائه می دهد ، تقویت می شود ، به طور فزاینده ای دو طرفه می شود. رابین کورمان – معاون ارشد رئیس جمهور ، وفاداری جهانی و مشارکت ها ، گروه هتل Wyndham
 43. بازاریابی در حال کشف آنچه چشم انداز می خواهد و خواستار آن است و آن را با کارآمدتر و مؤثرتر از رقابت ارائه می کند. پل کولاویس – مدیر عامل ، گروه استرلینگ پارک
 44. بازاریابی که به عنوان مبادله ارزش تعریف شده است ، مبادله ای دو طرفه از ارزش بین بازاریاب و مصرف کننده با ارائه محصول یا خدمات مناسب به هدف مناسب در وضعیت مناسب نیاز و با استفاده از وسایل نقلیه مناسب برای تعامل و خرید است. . به عنوان مکالمه ، بازاریابی در مورد محصول یا خدمات خود که مصرف کننده را در یک مکالمه معتبر از جمله گوش دادن واقعی ، تعامل ، وابستگی و در نهایت خرید قرار می دهد ، داستان صحیحی را کشف و روایت می کند. گری لانتزم – داستانهایی که کار می کنند ، شرکت
 45. بازاریابی یک فرایند استراتژیک و تاکتیکی چند وجهی است که از فروش و همچنین خدمات و حفظ مشتری پشتیبانی می کند. مراحل اولیه شامل شناسایی مخاطبان هدف ، تدوین استراتژی بازاریابی / ارتباطات است که معمولاً چندین روش و کانال را شامل می شود (به عنوان مثال تبلیغات ، روابط عمومی ، محتوا ، رویدادها / چاپ دیجیتال ، پخش) ، اندازه گیری و ارزیابی نتایج ، و به طور مداوم فرآیند بر اساس یادگیری ها. و تحولات بازار بازاریابی همچنین می تواند به یک حلقه بازخورد بین یک سازمان و مشتریان و چشم اندازهای خود تبدیل شود که به اطلاع رسانی و شکل گیری مشاغل پیش رو کمک می کند. ربکا لیب ، نویسنده حقیقت درباره بهینه سازی موتور جستجو
 46. بازاریابی فرصت کسب و کار را مشخص می کند ، مشتریان و محصولات و خدمات سودآور را شناسایی می کند که نیاز مشتری را برآورده می کند ، روابط مشتری ایجاد می کند ، تقاضای مشتری را هدایت می کند و ارزش شرکت یا محصولات یا خدمات را برقرار می کند. ” Ann Z. Marshman – مدیر اجرایی ، TheLeadersCouncil.com
 47. بازاریابی هنر و دانش ایجاد تقاضا برای رشد سودآور است. دیوید دبلیو میشلر – رئیس جمهور ، مشاوره آلتاسکند
 48. بازاریابی به مشتریان شما کمک می کند تا درک کنند که چقدر به چیزی احتیاج دارند که هرگز نتوانسته اند به آن احتیاج داشته باشند. دورن موران – استراتژیست دیجیتال
 49. بازاریابی هنر و علم ترغیب خریدار بالقوه یک محصول / خدمات برای خرید از شرکتی است که وظیفه ایجاد پیام قانع کننده و برقراری ارتباط آن پیام از طریق کانالهای هدفمند با دسترس و فرکانس کافی برای هدایت آن خریدار بالقوه از طریق چرخه خرید را دارد. “توجه ، علاقه ، میل ، عمل”. پل موسنسون رئیس جمهور ، بازاریابی NuSpark
 50. بازاریابی یک فرآیند یکپارچه ، چند کاناله (آنلاین و آفلاین) ، مشتری محور است که برای تعریف ، تقسیم بندی ، دستیابی و ترغیب مشتریان بالقوه برای خرید محصول یا خدمات شما استفاده می شود و به دنبال آن ، تجزیه و تحلیل معیارها برای بهسازی استراتژی شما و تکرار روند انجام می شود. در صورت نیاز برای بهینه سازی ROI (بازده سرمایه گذاری). شارون مستین – معاون معاون رئیس جمهور ، 1 مارینر بانک
 51. بازاریابی فرصتی بی نظیر برای برقراری احترام و ارتباط با مخاطبان هدف شما به گونه ای است که آنها را وادار به معتاد شدن در محصولات یا خدمات شما ، پشتیبانی شما می کند. بازاریابی موفقیت آمیز در لحظه ای دقیق شناخته می شود که مصرف کننده هدف شما نسبت به شرکت شما اینقدر قوی احساس کند که آنها شما را در امور روزمره و سبک زندگی خود ادغام می کند. جانی مولن – معاون رئیس جمهور اجرایی جهانی ، مدیر ارشد بازاریابی ، Zinio و VIVmag
 52. بازاریابی ارتباطات استراتژیک و تبلیغاتی است که در قالب اشکال از جمله تبلیغات ، روابط عمومی و بازاریابی مستقیم از طریق کانال های آنلاین و آفلاین برای دستیابی به مشتری ، حفظ مشتری ، افزایش سهم کیف پول و کوتاه کردن چرخه فروش انجام می شود. والری اوبن – رئیس ، شرکت مشاوره Foxboro
 53. بازاریابی هر کاری است که یک شرکت انجام می دهد ، از نحوه پاسخگویی به تلفن ، چقدر سریع و به طور مؤثر به ایمیل پاسخ می دهد ، نحوه رسیدگی به حساب های پرداخت شده ، نحوه برخورد با کارمندان و مشتریان خود. درست انجام شد ، بازاریابی یک محصول یا خدمات عالی را با روابط عمومی ، فروش ، تبلیغات ، رسانه های جدید ، ارتباط شخصی ادغام می کند. به عبارت دیگر ، بازاریابی یک رشته یا فعالیت نیست – بلکه همه چیز یک شرکت است – حداقل اگر شرکت بخواهد موفق باشد. BL اوچمن – رئیس جمهور ،  چه خبر بعدی
 54. تعریف مدرن از بازاریابی ، عملی برای ایجاد ارزش برای سود متقابل تأمین نیازهای مصرف کننده و اهداف تجاری است. در عمل ، این بدان معناست که می دانید و با مخاطبان / اکتشاف اطلاعات هدف جامعه ، مصرف و به اشتراک گذاشتن رفتارها با ارتباطات مرتبط و به موقع در طول چرخه مشتری ، آشنا و دیدار می کنید. این ارتباطات و روابط بر رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارد تا نتایج درآمد را هدایت کند. لی اودن – مدیر ارشد اجرایی ، بازاریابی آنلاین TopRank
 55. بازاریابی روند مداوم درگیری است که به موجب آن افراد غریبه به مدافعان پرورش می یابند. تری پنینگتون
 56. بازاریابی کلیه فعالیتهایی است که برای جذب و پیوند مشتریان با محصولات و خدمات مورد نیاز آنها طراحی شده است. شامل تاکتیک های بازاریابی ورودی و خروجی در تمام کانال ها – یک به یک و یک به بسیاری است. در حالت ایده آل ، بازاریابی یک رابطه بلند مدت را ایجاد می کند ، شامل کل تجربه برند مشتری – یعنی پشتیبانی و خدمات به مشتری. بازاریابی با طراحی خود محصول شروع می شود و از طریق خرید پس از آن گسترش می یابد. پاتریک پروته – مدیر ارتباطات بازاریابی ، نرم افزار ساخت دیدگاه
 57. بازاریابی سعی دارد محصول یا خدمات را با بازار مربوط به آن محصول یا خدمات متصل کند. مایکل پیوئیکان – مدیر دانشیار شرکتها ، دانشگاه DePaul
 58. بازاریابی در شناسایی نقاط درد مشتریان ، ایجاد محتوا و فرایندها برای حل بهترین نقاط درد است – که در نهایت خرید یا ماندن مشتری را برای مشتریان راحت تر می کند. جو پولیزی – بنیانگذار ، موسسه بازاریابی محتوا (سلب مسئولیت – من برای موسسه بازاریابی محتوا می نویسم.)
 59. بازاریابی در مورد تمرکز تلاشها برای ایجاد دیدگاههای عمیق در مورد رفتار مشتری و شرایط کلی بازار برای ایجاد رشد سودآوری پایدار برای شرکت است. هامفری رولستون
 60. بازاریابی تصمیم می گیرد که چگونه چیزی را برای مشتریان خاص پیشنهاد کند و سپس مشتری ها و سایر ذینفعان را به سمت ایجاد اولویت درگیر کند. کن روزن – مدیر عامل ، عملکردهای اجرایی
 61. بازاریابی توانایی برقراری ارتباط یک پیام به مخاطبان شما و درخواست پاسخی از آنها است. این پاسخ می تواند به شکل یک احساس مثبت از برند شرکت شما باشد ، یک اصرار برای خرید کالای مورد نظر ، جهت کسب اطلاعات بیشتر به شرکت شما یا حتی انتشار پیام خود به دیگران. و مهم نیست که پاسخ مورد نظر چیست ، بازاریابی همیشه باید آن را به اهداف کلی تجاری خود بازگرداند. Cece Salomon-Lee – روابط عمومی با بازاریابی ملاقات می کند
 62. بازاریابی ترکیبی از پیام ها و برنامه ها (محصول / بسته بندی ، قیمت 4 ، قرارگیری و ارتقاء 4 P) است که خریداران را به سمت انتخاب محصول یا خدمات خود بر روی شخص دیگری سوق می دهد. Charlene Samples – مدیر بازاریابی ، شیرین کننده های Heartland
 63. بازاریابی در واقع درک خوبی از خریداران شما دارد. سپس ایجاد محصولات ، خدمات و اطلاعات با ارزش به ویژه برای کمک به حل مشکلات آنها. دیوید میمن اسکات – نویسنده پرفروش بازاریابی در زمان واقعی و روابط عمومی
 64. بازاریابی بر رفتار تأثیر می گذارد تا افراد بیشتری را برای خرید پول بیشتر ، بیشتر وقت بیشتری ، برای خرید پول بیشتر خریداری کنند. مارک دبلیو شفر – مدیر اجرایی راه حل های بازاریابی شفر. نویسنده تائو توییتر
 65. بازاریابی ، هنگامی که به درستی انجام شود ، چنین تجربهای شگفت انگیزی را در اطراف نام تجاری یا محصول شما ایجاد می کند ، که افرادی که هیچ ارتباط دیگری با آن ندارند ، می خواهند به دوستان خود بگویید که چقدر شگفت انگیز است و چرخه دوباره آغاز می شود. پیتر شانکمن – بنیانگذار راهنمای گزارشگر (HARO) و مشاور رسانه های اجتماعی. نویسنده خدمات مشتری – قوانین جدید برای یک دنیای فعال اجتماعی
 66. بازاریابی باعث تشدید منابع موجود می شود تا به طور مداوم بر این اصل اساسی تأکید کند که این چیزی نیست که شما بخواهید بفروشید بلکه آنچه مشتریان به دنبال خرید هستند. بازاریاب های موفق دائماً از دید مشتری فکر می کنند و دائما می پرسند ، “چه چیزی برای آنها وجود دارد؟” بازاریابان موفق از طریق هر مخاطب و معامله اعتماد کسب می کنند. جیم سیگل – مدیر بازاریابی و ارتباطات ، Chaplaincy HealthCare
 67. بازاریابی کمپین های یکپارچه ای را برای تولید ایجاد می کند که بر فروش ، برند ، ارزش و چشم انداز تأثیر می گذارد. جیمه سلاتی – Soulati Media
 68. به طور کلی بازاریابی ، ارتباط اطلاعات مربوط به یک محصول یا خدمات به مخاطب است. بازاریابی کارآمد یک ارتباط دو طرفه است که ترکیبی از هنر و علم است. این یک رشته بدون بازی پایان است که باید دائماً مورد مداوا ، ترفند و آزمایش قرار گیرد. بازاریابی مؤثر روابط ایجاد می کند و باعث ایجاد اعتماد می شود. این “فشار” یا “کشیدن” نیست. نکته مهم در بازاریابی موثر ، صحیح ترکیب ارتباطات برای نام تجاری ، محصول یا خدمات شما ، درک چگونگی تعامل با مشتریان یا کاربران در مناسب ترین و پذیرش ترین محیط است. Mike Sprouse – مدیر ارشد بازاریابی ، گروه حماسه رسانه ای
 69. بازاریابی در حال ایجاد پیشنهادی است که شما می توانید در استخوان های خود باور داشته باشید و بدانید که می توانید به طور مداوم و زیبا به افرادی که آن را دوست دارند تحویل دهید. و دائماً گوش دادن به پولیش ، نیشگون گرفتن و کشیدن و پالایش آن پیشنهادها را به گونه ای انجام می دهد که با از بین بردن هر آنچه مشتری لازم نیست ، اضافه کردن بیشتر آنچه مشتری ها دوست دارند ، افزوده می شود و به ارزشهای خارق العاده ای که فقط شما ارائه می دهید ، بنا می شود – تعجب فوق العاده ای که باعث می شود مشتریان عاشق شوند. لیز استراوس – بنیانگذار ، SOBCon ، و مدیر ارشد اجرایی ، تفکر درون
 70. بازاریابی از منظر دامنه ، هر چیزی است که باعث می شود ارزش درک شده و یا مطلوبیت یک محصول یا خدمات اصلاح شود. از منظر عملکرد ، منحنی تقاضا را به سمت راست حرکت می دهد و کشش تقاضا را کاهش می دهد. بیل تانر – مدیر ارشد تحقیقات استراتژیک ، آه بلو
 71. بازاریابی به طور جدایی ناپذیری با فروش در ارتباط است و مگر آنکه محاکمه یا فروش را هدایت کند ، نباید تلاش شود “بازاریابی” نامگذاری شود. مراحل حساس در بازاریابی شامل تعریف آنچه در حال حاضر در مورد یک تجارت شناخته می شود (روندها ، مقررات ، مخاطبان هدف ، رقبا) ، چه کسانی هدف یا خریدار هستند ، اهداف تجاری قابل اندازه گیری از نظر مکان انجام این کار چیست ، چیست؟ برنامه رسیدن به آنجا و اقدامات موفقیت ابتکارات تعریف شده برای دستیابی به آن اهداف چیست. از این روش بازاریابی می توان استفاده کرد که آیا هدف گسترش تجارت فعلی یا ورود به بازارهای جدید است. هر مرحله در روند بازاریابی به این معنی است که کاربر یا خریدار را به تصمیم گیری خرید نزدیکتر کند. الکساندرا تایلر -معاون رئیس جمهور در بازاریابی مارک دار و رسانه های اجتماعی ، خدمات معاملات جهانی Citi
 72. بازاریابی روابط بین مصرف کنندگان و مارک ها برقرار می کند. بسیاری از رشته ها که وارد این روند می شوند ، در کنار هم یک شخصیت برند را ایجاد می کنند که با هدف سازگار باشد. بازاریابی با امید به ایجاد تعهد بلند مدت ، مصرف کننده را پوشش می دهد. این امر مستلزم اقناع است و هیچ چیزی نظیر قدرت تأیید روابط عمومی شخص ثالث را ایجاد نمی کند. همانطور که بیل گیتس می گوید: “اگر من تا آخرین دلارم پایین می آمدم ، آن را صرف PR می کردم.” دبورا وینشتین – رئیس ، اهداف استراتژیک

در حالی که تعاریف بازاریابی بر اساس دیدگاه متفاوت است ، آنها به طور کلی به درگیر کردن بازار هدف مصرف کنندگان یا سایر کاربران اشاره می کنند تا در نهایت بتوانند یک محصول را بفروشند و امیدوارم برای حفظ رابطه ای فراتر از خرید باشد.